Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jövőre is megrendezik a...

Jövőre is megrendezik a Nemzeti (szégyen) Vágtát ezek után?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 19. 13:17
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
utolsó: teljesen igazat adok neked. (én az utolsó előtti voltam)
2011. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
81%

Leírom mi lehetett szerintem:

A ló gazdája kb 2 évvel ezelőtt rájön, hogy ő mindig is lovagolni akar. Gyorsan vesz egy lovat, nagy nehezen meg is tanul, 1 év alatt. Közben kiderül, hogy mégse olyan szép és jó a dolog, problémák vannak a lóval, mégse akar lovat tartani stb. Elkezdi felkészíteni a lovat a NV-re, mert mondta neki valaki, hogy már aki az előfutamot is megnyeri, az is szép summát kap. (Amiből már olyan lovat vesz, amilyet akar, ha akar még egyáltalán) Persze nem úgy készíti fel, ahogy azt kellene, hozzáértés 0, ha nyer is a ló, szinte biztos, hogy tönkremegy, de kit érdekel...

Az ottani lovasok nagy része ilyen, erre apellál.


Nem akarok jóslatokba bocsátkozni, de sztm nem sok van vissza a nyertes lónak.

2011. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 hellsing71 ***** válasza:
60%

Azt hiszem, ha a Nemzeti Vágta valóban NEMZETI, és nem üzleti vágta lenne, ennek a mondatnak semmi keresnivalója nem lenne itt:


"...a rekordpénzdíj pedig elvakíthatja a lovasvilágot."

2011. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
29%

A nemzeti vágta jó dolog!

Baleset minden versenyen előfordul, egyetlen baleset miatt a lósportot előtérbehozó, fejlesztő, kulturális programot nem szabad leírni!


Mindenki tudja, hogy a pályahelyszín nem ideális, de szükségképpen ikonikus, és rengeteg pénzt megmozgatva a lehető legjobbra építik.


Sajnálom a lovat, szerintem mindenki, akinek vannak érzései, de a vágta végre egy olyan rendezvény, amit teljes szívvel pártolni tudok.

2011. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
73%

Igen, ez biztosan így volt. Az a baj a Nemzeti Vágtával, hogy ugye azon az elven működik, miszerint "lovas nemzet a magyar". Ez egészen egy-két száz évvel ezelőttig így is lett volna (a "régi magyarok" viszont, ha meg lett volna hozzá a technikájuk, akkor sem jutott volna eszükbe így szervezni a rendezvényt.), de ma már nem. A sok kis falu/város pénzt lát a dologban: van is lovuk, de lovasaik nincsenek, hát 1-2 év alatt versenyzőt faragunk Jóskából.

Ehhez a kedves szervezők biztosítanak egy lehetetlen helyszínt, és íme a képlet a haláltusát vívó pacikhoz. De, ha beleépítjük a képletbe Fortunát, akkor az egyenlet végén paci helyett/vagy mellett haláltusázó embereket is kaphatunk.

2011. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam, hogy ez ilyen, idáig. A munkám miatt nem tudtam egyiken sem ott lenni, csak a tévéből ismertem, ott meg ezeket nem mondták. Azt hittem egy "szimpla" nagyszabású lóverseny. Egyébként már maga a nemzeti jellege kamu. A zsokék 90%-a egy helyen lovagol vagy 10 éve, annyi, hogy a lakímkártyájukon nem az szerepel. Meg lehet nézni egy turfot, ott van a versenyeknél az összes induló neve, a celebeket leszámítva. És hát ugyanazon istálló zsokéi sokan.
2011. szept. 19. 13:53
 17/41 anonim ***** válasza:
60%

Sajnálom a lovat, de egy versenyen történnek balesetek. Sajnos ez egy másik versenyen ugyanúgy megtörténhetett volna. A Nemzeti Vágta nem az állatkínzásról szól. Nagyon szerencsétlenül jöttek ki a dolgok, ami sajnálatos módon egy remek ló életébe került.

Ami a cikket illeti, igen, lehetséges, hogy kilógott a bele, hiszen a hasát sértette fel. Az állatorvosok sajnos nem tudták megmenteni. Kár érte. Őszintén szólva nem akarok ítélkezni, és mentegetni se akarok senkit, de aki valamelyest is jártas a lovas sportokban, az tudja, hogy ilyen és ehhez hasonló balesetek bármikor előfordulnak. A média persze nagyon felkapta a hírt, és a lehető legbrutálisabban adja elő. Csak az érdekelne, hogy a ló miatt, vagy inkább csak a szenzáció miatt. Részemről a lovat tartanám előrébb valónak!

2011. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
64%

"A nemzeti vágta jó dolog!

Baleset minden versenyen előfordul, egyetlen baleset miatt a lósportot előtérbehozó, fejlesztő, kulturális programot nem szabad leírni!"


Pont ez fogja a lósportot eltávolítani az emberektől. Ez nem a lósportról szól (már), még, ha az elején jó nagy százalékban helyet kapott a tervben ez is. A pénz után természetesen.


"Mindenki tudja, hogy a pályahelyszín nem ideális, de szükségképpen ikonikus, és rengeteg pénzt megmozgatva a lehető legjobbra építik."


Ennyi erővel az Olimpiát is az ikonikus hegyen kellene megrendezni, jól lehet, alkalmatlan több ezer ember befogadására, és sportoltatására, ha néhányan belehalnak, tegyék majd nyugodt szívvel, hisz ikonikus helyen haltak meg.

Ez nem így működik. A Hősök terén rendezzenek lovas kiállítást, kirakodóvásárt, anyámtyúkját, a versenyt pedig ott rendezzék, ahol ennek helye, és körülményei vannak.

2011. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
34%

Ehhez nagyon idevág egy cikk:


Ez évben is kihagyhatatlan esemény a a sok évszázados múltra visszatekintő Nemzeti Vágta, amire az egész nemzet büszke lehet, hiszen egy igazi hungarikum, az országimázs része, lovas hagyományaink méltó továbbvivője... Vagy mégsem?


Rendezője, Geszti Péter talán sokak számára ismerős. Az ő cége tervezte a kettős állampolgárság elleni kampányt, és ő volt, aki egy kanadai cirkusz lemezén hallható dalt átköltött, majd a végeredményt a rekedtes hangú cigánylány szájából hallhattuk "Magyarország" címmel, amit sokat "új himnusznak" is neveztek... Tehát nem teljesen ismeretlen ő a "magyar" közéletben.


Természetesen a nemzetinek nevezett vágta sem csak úgy kipattant a fejéből, az olaszországi Siennában évente kétszer megrendezett lóverseny volt az ötletadó. Legalább így a lovira kiéhezett fajtársaknak nem kell külföldre menniük minden alkalommal, ha egy kis fogadással egybekötött lóhajszát kívánnak látni. Telivéreken vágtató, huszárnak öltözött zsokék száguldoznak a homokkal körbeszórt Hősök terén, az őseink szobra alatt a gyerekeket cipelő, békés pónik tapossák szét körbe-körbe járkálva az elpottyantott citromokat. Raiffeisen és más reklámok, lufik, matricák mindenütt, sör és sült kolbász, ez kell nekünk! Érdekes adalék, hogy a katonai hagyományőrzők már 2008-ban elhatárolódtak azon társaiktól, akiket a nemzeti máz és a pénz elkábított, szerepvállalásukkal beszennyezték elődeink emlékét, lejáratták a még valóban hagyományőrzőket.


Mellesleg 2008. győztes lovát két hónappal később súlyos mellkasi sérülései miatt elaltatták, mert egy versenyen véletlenül pont az ő rajtkapuja nem nyílt ki, s a csengő megszólalásakor ugye kirobbant volna...


Aki egy igazi, jó hangulatú, magyaros rendezvényre vágyik, inkább menjen el a falvak által rendezett falunapokra, lovasnapokra! Aki mindenképp lóversenyszerű eseményre vágyik, az is talál kedvére valót. Szeretném megemlíteni itt a szlovák határ melletti Rimaszécs községet, mely ősszel rendezi meg az egyre népszerűbb Szent Hubertus Lovasnapot, melynek a "rókavadászat" a tetőpontja. Múlt ősszel egyébként egy bajtársunk is részt vett rajta, de voltak ott ózdi huszárok is szép számmal, akik bemutatót is tartottak. Nagyon érdekes megoldás volt, hogy traktorokra szerelt utánfutókra középen szénabála-kockákat fektettek ülés gyanánt, így a nézők a dombos vidéken lovagló részvevőket traktorral, vagy lovaskocsin földúton követve figyelhették, út közben még akadályok és kisebb versenyek is voltak, majd a kiindulóhelyre visszaérve lezajlott a rövid, de látványos "rókavadászat": a kinevezett "ravaszdi" vállára kötött rókafarkat kellett elkapniuk a versenyzőknek. Itt nem halálra hajszolt versenyparipák küzdelmét tekinthettük meg, a különféle méretű és fajtájú lovak a túra alatt lépésben vagy ügetve mentek, egy-két helyen vágtáztak csupán, a túra végén is megpihentek, ellátták őket. Voltak még barantások, íjászok, kézművesek, díjugratók és fogathajtó verseny is, de természetesen a gyermekeknek is szerveztek programokat.


Az ország egész részén rendeznek lovasnapokat íjászok és különféle hagyományőrzők részvételével, családias hangulatban, gyönyörű tájakon. Különféle lovas honlapokon megtekinthető a kínálat, de jó pár a mi programajánlónkban is megjelent már. Lóra, magyar!


Havasi Csenge – Jövőnk.info

A dal, amire utalva van:

http://www.youtube.com/watch?v=fllDB3FK7pI

2011. szept. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
43%

Nekem voltak kinn ismerőseim egy kistelepülésről. Ismerem a tulajt és a zsokéról is elmondható hogy helyiek, és már nagyon régóta foglalkoznak lovakkal, értsd több, mint 10 éves távlatokban.

Nem arra mentek, hogy biztos megnyerjék, de nyilván olyan ez, mint az ötös lottó: jó lenne, mert lenne helye de nem sok reményt fűznek hozzá.

Ők a lovas programért és a falu megismertetése miatt mennek ki.


A másik oldal:

a média szenzációhajhász. Más címmel el sem lehetne adni a cikket, újságot, tv műsort. Senkit sem érdekel a cuki kis háttérsztori semmiről, csak a brutális, erőszakos dolog. És inkább legyen ferdített, vagy akár hazugság is a dolog, minthogy ne legyen elég hatásvadász ( bár itt nyilván szegény lóval megtörtént a tragédia).

Tudom, mert benne vagyok a médiában.


A helyszín azért fontos, mert nem csak a magyarokat várják, de ez egy reprezentációs műsor a külföldnek, amit nem lehet egy homokos pusztán megtartani, mert akkor parasztoknak titulálnának minket, és oda lenne a méltóság. Senki nem venne minket komolyan.


Reprezentálunk.


Ezzel próbálunk közvetetten több turistát csábítani ide, és több fejlesztésre eszközölni ki pénzt.


A Hősök tere jól ismert, ikonikus jelképünk, bárhonnan bármikor a világból jól felismerhető(, bár én azt mondom, hogy egyesekre hagyva a döntést, ha megoldható lenne, a lovak egyenesen a várban futnának, vagy az országházban..)


Harmadrészt:

Általában az emberek szeretik szidni azokat, akik sok pénzt mozgatnak illetve azokat a rendezvényeket, amik sok pénzt mozgatnak.

Ez nem jó, mert elfeledkeznek gyakran a háttérben zajló dolgokról, gondolok itt az országimázs építésre, és ahogy írtam, a turizmus lendítésére, támogatásokra.

Nyilván sokan megszedik magukat, de könyörgöm, sajnálni kell a pénzt attól, aki közvetlenül-közvetve az országnak, MINDENKINEK hoz több pénzt?


Persze, én is szeretnék annyi pénzzel bírni..

de ha az ország gondjai miatt sopánkodik az ember, akkor tegye amit megtehet: vegyen magyar terméket.. ne küldjük ki a kevés pénzünket külföldre, hanem tartsuk itthon, és mellesleg legyünk egészségesebbek.

2011. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!