Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jövőre is megrendezik a...

Jövőre is megrendezik a Nemzeti (szégyen) Vágtát ezek után?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 19. 13:17
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
75%

Én sose néztem ezt a szutykot, de most már komolyan nekem ég a pofámról a bőr, amiért ezeket is lovasnak titulálják. Egyszerűen szégyen, hogy egy versenyen kinyiffan egy ló, és mégnagyobb szégyen, hogy a szervezők nem kérnek térden csúszva bocsánatot mindenkitől. Persze tudom, ez magyarföld, ahol kb senki nem felelős semmiért...

Az meg nonszensz, hogy egyesek szerint bármelyik versenyen megeshet és akkor már el is van rendezve. Ha én rosszul keverném be a gyógyszered, és anyád-apád meghalna, akkor is elég volna, hogy megesik? Ne bosszantsatok már emberek, felelősséget kéne vállalni azért amit csinálunk, az nem indok, hogy máshol megesik, mert igenis ne essen meg! Én meg vacak senki meg tudom oldani a milliárdosok meg nem?! Sz@r, pár sortüzet kéne megereszteni, mindjárt menne a dolog...

2011. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 lóbarát ***** válasza:
40%
Ki töröltette a kérdésemet..? Fáj az igazság?:)
2011. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
33%
Nyeregbe Magyarország! ;)
2011. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Csak érdekességként:

Nem tudom, az itt lévőknek mond-e valamit Pardubice? Én gyerek voltam még, amikor néztük a cseh adón a "nagy versenyt", máig a hatalmas bukások jutnak eszembe róla. Mégis, már az 1800-as évektől megrendezték.

[link]

[link]

2011. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
És az, hogy híres, és "régi" verseny (a siennai, aminek a mintájára a vágtát kitalálták, régebbi), az mentség a szörnyethaló lovakra? Vagy nem értem az összefüggést.. Esetleg az a lényeg, hogy mindenhol belehal egy-két ló, ez teljesen normális? Sőt, ha máshol, mint ennél a pardubiceinél büszkék rá, hogy a leghíresebb szörnyethalás egy 80 centis, legkisebb akadálynál történt, amit azóta arról a lóról neveztek el, akkor gyúrjunk rá mi is, hátha lesz egy olyan ló, aki valami olyan pályarésznél hal kegyetlen halált, ami majd a nevét örökölheti?
2011. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
16%
Panaszkodtok, hogy itt Magyarországon nincs semmi, kevés a pénz, nem jön ide senki, csak meg. Erre kitalálták a Nemzeti Vágtát, és végre van valami, ami miatt érdemes egy külföldinek ide látogatni, és a magyaroknak is helyben van. Erre mindenki jön most azzal, hogy szégyen. Azt se tudjátok mit akartok!!!
2011. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
74%
Te nem vagy magyar, mi? Bírom, amikor magyarul felsőbbrendűsködnek, hogy "ti magyarok..." De nem ez a lényeg. Külföldön ennek híre-hamva sincs. És ha felszakított hassal és lógó béllel rohannak köröket a lovak egy versenyre alkalmatlan területen, akkor nem is fognak. És már megint a pénzről beszélünk, és nem az életekről.
2011. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert te tájékozatlan vagy, attól még nagyon is tudhatja más. Amúgy meg tudhatnád, hogy balesetek mindenhol vannak. De az a baj az egészben, hogy nem a ló érdekeit nézed, hanem arra megy ki az egész, hogy pocskondiázd Magyarországot, és az egész Nemzeti Vágtát. Ha nem történt volna ez a szerencsétlen eset a lóval, akkor is találnál valamilyen kifogást ellene.
2011. szept. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
40%
Ad1: nem én vagyok tájékozatlan. Ad2: pont nem én pocskondiáztam Magyarországot, hanem Te, kedves kommentelő. Magyarország nem a Nemzeti Vágtából áll, hanem az itt élő emberekből, akiket Te az oly szépen megfogalmazott stílusoddal lenézel. Ad3: amíg nem kezdtek sorozatban halni a lovak, és nem hittem azt minden évben, hogy a következő Vágtán már úgyis figyelni fognak erre, és kijavítják a hibát, addig szerettem. És most is szeretném, de máshol, normális körülmények közt. De úgy látom, Te lusta vagy elolvasni, amit írok tegnap óta, úgyhogy hiába is magyarázom.
2011. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
34%
látom, szépen sikerült a kérdésből áttérni egymás anyázására és a vágta leokádására... sok vélemény elhangzott, a nagy részében van is valami. de. nem fogom fel, miért nem érti meg senki, hogy a lovaglás veszélyes sport, ahol igenis történnek balesetek. nem csak az emberről szól, hanem a lóról is, aki ösztönlény, saját gondolkodással, és ebből igenis származhatnak balesetek. a galopp ráadásul talán a legveszélyesebb az összes ága közül, hiszen ahol olyan élőlényeken ülünk, akik 60-70km/órával repesztenek alattunk, ott bizony megeshet a baleset, akármilyen csúnyán is hangzik ez. nem akarom azt mondani, hogy a vágta úgy tökéletes, ahogy van, mert nem az, de mindenképpen reklám a lovassportnak, és ezért minden lovas csak köszönetet mondhat. idén már a lázár-testvérek kezében volt a szervezés joga, akiket pedig bárki bármit mond, nem vagyok hajlandó szidni, ugyanis annyit tettek már a lovassportért /pl. lovas VK/, amit talán senki más ebben az országban. én az idein is kint voltam, és igen, valóban pénz-szaga volt az egésznek, főleg a 3000 forintos tribün-jegyekkel, vagy nézheted a képernyőről az egészet... de összehozza az embereket, szórakozást nyújt, ilyen programokból meg sosem árt. valaki beidézte azt a cikket, amelyik porig anyázza a gesztit, abban írták, hogy az olasz siennai verseny példájára hívta életre az egész rendezvényt. kérdezném, hogy na és akkor mi van? egyébként ha a kérdező valóban ezerszer kinn járt már a lovin, és még egyszer sem látott esést... hát megkérdezném, melyik pályán volt kint. én ugyanis max. 30 alkalommal voltam kinn, de esést azt láttam jópárat. az, hogy idén csak egy ilyen baleset volt, és nem annyi, mint az előző években, nekem azt mutatja, hogy a pálya jobban lett kialakítva, mint az előző években. le songeour halála sajnálatos, és lehet azon rágódni, hogy jogunk van-e ilyen versenyeket kérni a lovaktól, de ezt nem mi fogjuk eldönteni. én lennék a legboldogabb, ha az egész kóceráj átkerülne a kincsem parkba, ahol kialakított pálya, több ezer főt befogadó tribün van, valamint további hely a kötelező pónilovacskázásnak meg hasonlóknak. valóban nem létfontosságú homokozót csinálni a hősök teréből, és kizártnak tartom, hogy az a pártízcentis homok semmissé teszi a tényt, hogy alatta kőkemény beton van. de nem érzem úgy, hogy a nemzeti vágta megérdemli azt a pocskondiázást, ami itt megy.
2011. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!