Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 ló pusztult el a Nemzeti...

2 ló pusztult el a Nemzeti Vágtán? A felszakadt hasú lovon kívül a másikkal mi történt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 10:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A másiknak leszakadt a patája, én ezt olvastam.

2011. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nyílt csűdcsonttörés az egyik vidéki előfutamon. Elég banálisnak tűnik nekem...
2011. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

11:16! az a ló (janganbésön a neve) a fejét ütötte be a startgépbe és ezért pusztult el

továbra is azt tudom mondani,hogy minden versenyen vannak szerencsés és kevésbé szerencsés balesetek de nem ilyen sürü és komoly rendszereségel mint a nemzeti vágtán és kérek mindenkit ,hogy ne vegye egy kalap alá ezt a szart a galoppal, szakadék van a 2 között ez csak arra volt jó ,hogy még jobban rányomja a pecsétet a magyar loversenyzésre ez most nagyon nem hiányzott!

2011. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 x) ***** válasza:
44%

Mint már egy másik kérdés alá leírtuk: ez egyáltalán nem a nemzeti vágta, a lóversenyzés, vagy a lovas hibája. Ad1: a vágtát nem a Hősök terén kellene rendezni. Ad2: Volt egy veszélyes sarok, amit utólag a pályatervezők egy egyszerű fa (vagy akármilyen anyagú) lappal "kerekítettek" ki. (Még mindig jobb mintha meghagyták volna a sarkot) Ennek ütközött neki a ló, mikor kiszorították a külső íven. Ekkor a lovas már semmit sem tehet, nem tudja a lovat kivarázsolni szélről. Ad3: balesetek minden pályán előfordulnak, nem csak a lóversenyben. Ennyi erővel minden sportot be kéne tiltani. A nemzeti vágta nagyon is szép hagyomány, csak egyszerűen nincsenek meg a megfelelő körülmények. Ad4: Nem lehet ezt kizárólag abból a szempontból nézni hogy jajj szegény lovak. Persze minden normális ember sajnálja és szörnyűnek tartja de egyszerűen kellenek ilyenek hogy valamiből fenn tudja magát tartani az ország. És egyébként sem kínoznak minden versenylovat.. jó persze, sokkal többet dolgoznak mint egy átlagos ló, de nem "kínozzák őket" a hozzáértő, normális emberek.

Szóval ne Magyarországot meg a sportot szóljuk már le pár idióta véletlen, bárhol előforduló balesetért. Képzeljétek el hány száz ló pusztult már el a külföldi világhírű pályákon... sajnos ez van, ilyen a sport.

2011. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%
A külföldi profi lósportot is pont annyira gyűlölöm, mint a magyart. No difference.
2011. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Az egyik elővágtán (nem említem melyiken, de ott voltam) meghalt az egyik ló, mert nem volt eléggé felkészítve egy ilyen megmérettetésre. Megrepedt a szíve a terhelés alatt.


Az edzőm viszont kijutott a Vágtára a lovardánk egyik kedvenc lovával. A ló a Vágta után sokkal jobban néz ki mint előtte (izmosabb, teltebb), szóval ez nem minden esetben kínzás. Az edzőm, a lótulajdonos, az istállóemberkénk és mi a lovasaik nagyon vigyáztunk a lóra, nem lett semmi baja, de viszont rengeteget fejlődött. (800km-t utazott a ló a helyszínre, Shagya arab fajtájú herélt).

2011. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
Milyen "szép hagyomány"-t ápol a Nemzeti Vágta, mi az előzménye? Szerintem egy reklám cég kitalálta és erre az államtól az első vágakor 30 millió ft. támogatást kapott, azóta lehet, hogy többet.A pénzért történik minden.
2011. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az előző hozzászóló írta. Ez nem más mint az a pénz ami a dolgozó emberek adójából kerül Geszti Péter bankszámlájára.
2011. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Az idén már nem Geszti volt aki azt a förmedvényt csinálta, hanem a CBA tulajdonos testvérek, akik fogathajtó világbajnokok.
2011. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért kell ezen ennyire felkapni a vizet. Én is szeretem az állatokat, de baleset akármikor előfordulhat, ez természetes. 18F
2011. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!