Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak miért nem néznek a...

A lovak miért nem néznek a lábuk elé?

Figyelt kérdés

Csak nem rég kezdtem el lovagolni, de észrevettem azt, hogy a lovak elég gyakran megbotlanak, pl. egy kőben.

Olyan is előfordult már, hogy a ló rálépett a lábamra, miközben vezettem.


A ti lovaitok is gyakran megbotlanak?

Esetleg történt már olyan, hogy egey ló elesett?


2011. szept. 23. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a lovak közvetlenül maguk elé nem látnak ott van a "sötét" rész,holttér,sokszor eset már el ló de nem mindig a látásal hozhatók ezek az esések össze
2011. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

De néznek a lábuk elé, csak tudod közvetlenül az orruk előtt, a nyakuk alatt, a hasuk alatt és a faruk mögött HOLT tér van, tehát azt nem látják.

Ezért ha vezeted, neked kell figyelned arra, hogy ne tudjon rád lépni és terepen is neked kell figyelni arra, hogy hol vannak buckák meg lyukak.

Az én lovam a múltkor nem szimplán megbotlott, hanem pofára estünk a kanyarban - ezért mehetek most vállműtétre - szóval a megbotlás még semmi.

2011. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
kiegészíteném annyival, hogy egy ló sosem fog arra figyelni hogy ne lépjen rá a lábadra. Arra neked kell figyelned, hiszen ő meg sem érzi ha rálép a lábadra
2011. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha láttál már lovat: a ló szemei a feje két oldalán helyezkednek el. Ha előre(lába elé) akarna nézni, mindig el kellene fordítani a fejét.
2011. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
már jó ideje lovagolok és egyszer egy viszonylag kisméretű lovon vágtattam mentünk az akadály felé egyszer csak kitört megbotlott majd annyira összezavarodott hogy elesett én meg leestem róla. xd szval van ilyen.
2011. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Néznek azok, csak nem biztos, hogy azt is képesek látni, amit te szeretnél. A botláshoz annyit fűznék, hogy ha pl hosszú a körme, botladozhat azért is, és én mikor nagyon kezdő voltam, nem bírtam normálisan hajtani, csak vonszolta magát, és azért is botlott folyamatosan, szóval ez is lehet az oka, ha csak most kezdted...

És neked kell arra figyelni, hogy ne lépjen a lábadra, stb.. Egyébként ha szabályosan mellette mész, nem tud rálépni, de ez mellékes... A nézelődéshez még annyit, hogy ha pl Cavalettiztek, vagy van egy rúd, amit át kell lépjen, gyönyörűen szedi a kis lábait, és nagyon figyel, hogy ne lépjen rá, szóval tudnak ők is figyelni, csak nem úgy, ahogy elvárod... De ne várd el, fogadd el, hogy ők ilyenek.:)

2011. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
A botlásnak sok oka lehet, és nem mindig a holt tér, vagyis az a rész, amit nem látnak. Németországban voltam kinn, és egy lovardába is ellátogattunk. Ott a lovasok kaptak külön egy "lófejet", amit maguk elé kellett tenni, hogy az ember is el tudja képzelni, hogy mi az, amit a ló lát, és mi az, amit nem-tehát a holt teret.
2011. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
ha eléggé "maga elé tud nézni" nem botlik meg
2011. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én hegyi terepen szoktam lovagolni, sokszor botlottak kisebbeket a lovak, a lábamra is léptek párszor, egyszer pedig megcsúszott és elesett én meg mellé pottyantam.
2011. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rálépett a lábadra, mikor vezetted?? Hát hogy vezeted te azt a lovat? A ló bal oldalán kell menni, nem pedig előtte, és akkor nem fog a lábadra lépni!

Egyébként a megbotlás annak is betudható, hogy a ló unja a munkát, nem emeli elég magasra a lábát, és csak "csoszog".

2011. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!