Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jövőre én is indulhatok a...

Jövőre én is indulhatok a Nemzeti Vágtán?

Figyelt kérdés
Másfél év lovaglás tudás elég is ahhoz, hogy egy ekkora versenyen nevezni lehessen, és akár nyerni?
2011. szept. 26. 20:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Rajtengedély-vizsgát akkor teszel, amikor akarsz. Nem kérdezik, hogy mióta lovagolsz, tehetsz harminc év után, és két év után is. Ha olyan szinten vagy, átengednek, ha nem, nem. Egyébként az NV-ről meg mindenkinek megvan a véleménye szerintem...
2011. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Értem.

Az NV.-re kellett rajtengedélyt letenni?

2011. szept. 28. 19:13
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért az egyhúszért, de aki azt írta, hogy rajtengedély kell az elárulná, hogy melyik szakági vizsga alkalmas erre? Vagy tök mindegy csak legyen? (Mellesleg a távlovas vizsga a legegyszerűbb, ha mind 3 jármódban fennmaradsz és tudod irányítani megkapod)

Amúgy ahhoz, hogy te a Vágtán lovagolhass két dologra van szükséged, vagy sok pénzre, vagy nagyon jó kapcsolatokra. Egyrészt be lehetett kerülni a területi vágtákról, illetve elegendő lóvé letételével.

Van saját lovad, ami angol telivér? Mert egy félvérrel nem nagyon rúghatsz labdába a csomó telivér mellett. Az idei eset után nem hiszem, hogy bárki is egy kezdő lovas alá adná a lovát vagy piszok meggyőzőnek kell lenned.

És mégis hogy gondoltad az indulást? Odamész XY lótartóhoz, hogy szeretnél indulni a Vágtán? Vagy csak ezért vennél egy lovat? Nevezési díjat ki fizeti ki? Egy ló megfelelő felkészítése tapasztalatot és szaktudást igényel.

Szóval kíváncsi lennék, hogy te hogy gondoltad ezt az egészet.

2011. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Én sehogy nem gondolom, csak érdekel, hogy hogy kerül be egy kezdő lovas egy ilyen pályára?
2011. szept. 28. 20:49
 25/28 anonim ***** válasza:
20%

istenem-.- tudatlan emberek haggyátok már ezt a ló meghalást. más versenyen ugyan így fordulhat elő baleset-.-" csak most magyarok vagytok és ez magyar verseny volt azért ilyen k urva nagy cucc. -.-

kérdésedre válaszolva bárki nevezhet a versenyen nem tudom h dijugratást akarsz-e..

mert az olyan mint egy sima rendes verseny pl balástyán vagy zsombón vagy akár hol..........

2011. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Más versenyen is belelóg a pályára egy kiálló vasdarab?

Más versenyeken is indítanak felkészületlen tenyésztésbe állított lovakat?

Már bocs, de én még ilyenről nem hallottam....

2011. okt. 1. 03:30
 27/28 anonim ***** válasza:
biztos nem versenyzel;)
2011. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A nevezési díjra is gondoltál?
2011. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!