Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá anyukámat hogy...

Hogy vegyem rá anyukámat hogy elengedjen lovagolni?

Figyelt kérdés
Anyukám lehet nem engedi meg hogy majd nyáron elmennyek lovagolni.Mert szerinte leesek és agyonnyom!Meg hogy miért nem tudok valami normális dolgot csinálni pl.zongorázni vagy balettozni.Hogy tudnám rávenni hogy elengdjen és elhiggye hogy tényleg szeretem a lovakat?
2010. febr. 13. 18:08
1 2
 1/19 anonim válasza:
érvelj arra amid van...és a lovaglás mellett is találj érveket pl:h ezt szeretnédv hogy kicsi az esélye h agyonnyom mert érzékel téged és kikerül v h csak leesés közben van kb20% esély arra h leesel v ások is lesznek ott...mindegy csak az érzékeny pontra érvelj pl h ne rontsa el kicsi lánya álmát :)
2010. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
menj olyan helyre lovagolni,ahol van felügyelet és mondd meg anyudnak h ük majd vigyáznak rád és megtanítanak hogyan kell helyesen lovagolni. Első pár alkalommal ő is elkísérhet,hogy lássa hogy biztonságban vagy.
2010. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
1. érv mondjad neki hogy lovon akarsz lovagolni!
2010. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki,hogy ne azt akarja rád kényszeríteni,amit ő szeretne,a zongorához,baletthez meg a többi hasonló hülyeséghez nincs kedved,nem csinálod.
2010. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

az a helyzet, hogy bár a lovazás egy nagyon jó dolog ( elég sok ideig csináltam, 7 éves korom óta),az olyan hely, ahol jól tartják a lovakat és szakszerű az oktatás (még ha nem is akarsz versenyre járni, az alapok megtanítása ahhoz hogy hobby szinten élvezhesd a lovaglást, minimum 2-3 év) piszkosul drága .igazából a lovaglást nem kéne balettal és zongorával összehasonlítani ( zongoráztam is,kijártam 8 évet :) ), mert a balett mint tánc és a zongora mint zene, művészet(mármint szó szerint), a lovaglás pedig sport. megmondhatod anyukádnak, hogy a lovaglás csak annyira veszélyes , mint minden más sport. de ha nem engedi, ne erőltesd, csak próbáld megértetni vele hogy számodra ez milyen fontos lenne. ha nyafogsz neki vagy hisztizel, az ellenkezőjét éred el annak amit akarsz.


L/18

2010. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia! Hány éves vagy? Merre felé laksz?

Azt tanácsolom, fogd kézen egyszer az anyukádat és vidd el egy lovardába megnézni néhány lovagló órát! Ez egy csodálatos sport, én 16 éve lovagolok. De veszélyes is, mint minden sport... Vidd olyan helyre, ha még kicsi vagy, ahol pónik is vannak és olyan órát nézzetek meg, ahol pórikon oktatnak! Aztán vidd oda az óra után az oktatóhoz és kérd meg az oktató, hogy meséljen anyukádnak a lovaglás előnyeiről és a veszélyeiről is. Az oktató egy hiteles szakember, akinek az anyukád hinni fog. Sajnos való igaz, hogy a lovaglás nagyon drága, de nem drágább, mint a többi hobbi, ha mondjuk egy héten egyszer kimész vagy nyáron elmész táborba. Ha pedig bérlettel lovagolsz, még olcsóbb. Tudsz a környéketeken lovardákat? Vidd el oda az anyukád! Ha nem tudsz, írd meg merre laksz és keresünk neked jó helyeket! (24/L)

2010. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

12 éves vagyok

Szeghalom lakok

még úgy konkréten nem talátam lovardát:(

2010. febr. 16. 14:15
 8/19 A kérdező kommentje:

Szeghalmon*

XD

2010. febr. 16. 14:15
 9/19 anonim ***** válasza:
Én lovagoltatok 3 éve ,kisteleken,és dőleg 8-15 év közötti taniítványaim vanak,mellesleg lányok,az volna lényeg ,hogy megpróbáld alkura kihozni a dolgot,pl.: jobbak lesznek a jegyeim ,ha elmehetek lovagolni,vagy hasonló,ez nálunk bevállt.
2010. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelj oda, ha megalkuszol az anyukáddal, akkor tényleg legyen jobb jegyeid, ne csak ígéret maradjon.
2010. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!