Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyire sznobok a lovasok?...

Menyire sznobok a lovasok? Mennyire dominál a pénz az egyszerű hobbilovasok, és a versenyzők körében? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Hogy a lovassport, akárhonnan nézzük mégis csak sznob közösségeket vonz.

Tisztelet a kivételeknek, ne verjetek egyből agyon.De semmi mást nem lehet hallani, csak,

hogy ha nem vagy gazdag ne járj lovagolni, ne vegyél lovat, ha nem vagy jó, akkor kussolj és tűrj.

Az "igazán nagy" lovasok pedig egy idő után elfelejtik, hogy LÓ egy állat, egy lény, egy társ, egy

barát és nem egy létra amin állva elérheted a karriered csúcsát. A lovasok, sok esetben, és had

emeljem ki megint a kivételeket, elég komolyan egymásnak esnek, irigységből, területféltésből,

ezért vagy azért. Ha elmész valahova lovagolni, sok helyen nagyon de nagyon nehezen fogadnak be,

mert a sznob lótartás színvonalát esetleg nem éred el. Elég nagyok az elvárások, kevés a szív és a

lélek, amivel küzdeni kéne. Akkor jön egymás hibáztatása, a pályáé, az edzőé, a többi lovasé,

de soha senki nem keresi magában a hibát.


2011. okt. 6. 15:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
én meg igenis annak a híve vagyok, hogy akinek nincs pénze, az ne tartson lovat. ugyanis a lónak vannak igényei, és nem igazán vigasztalja, hogy már megint nincs alatta szalma, csak mert te nem kaptál fizetést. vagy vegyük pl azt, hogy egy gyulladásgátló szuri több ezer forint, egy vasalás 10ezernél kezdődik, ésígytovább, ésígytovább. valahogy nem értem azokat a lovasokat, akik 50ezerért akarnak venni lovat, utána meg csodálkoznak, hogy a doki elvisz 500ezret. a lovaglás igenis drága sport, még akkor is, ha csak terepen szagolgatom a virágokat a lovam hátáról
2011. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 x) ***** válasza:
77%
De drága előző... milyen világ az ahol valaki nem tarthat olyan állatot amilyet szeretne mert nincs pénze? -.- Most akkor jövök megint a régi időkkel. Szerinted a parasztbácsi milliomos volt? Nem volt. Dolgozott a lóval, kapott érte pénzt. Reggel kicsapta legelni este abrakolta. És mégis olyan kötelék alakult ki köztük ami nagyon keveseknek sikerül.
2011. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Itt látható 77%, a sznob mintapéldány. :D Nekem van lovam, és ugyanannyiba kerül, mint a nagytestű (közép ázsiai juhászkutya) kutyám. És a kutya is lehet beteg, egyszer megmérgezték egy kutyámat, került annyiba a kezelése, mint egy ló kezelése betegség esetén. Mondjuk a kutyáknak általában Nevenincs tápot adnak az emberek, ezért mondják azt, hogy a kutya kevesebbe kerül, mint a ló. (Most nem azt mondom, én is néha veszek a kutyámnak Nevenincs tápot, ha épp nincs pénzem másra, és nem ítélek el senkit, aki ilyennel etet. Azt sem tudom, hogy van-e értelme drágább tápot venni, de azért reménykedek benne, hogy van.) Igaz, azt be kell vallanom, hogy nem egy nagytestű fríz lovat tartok, hanem egy 130 cm marmagasságú pónit, aki mondjuk valamivel kevesebbet eszik egy nagyobb lónál. De ha már tartási körülmények; a legjobb "minőségű" criollo lovakat legalább három éves korukig "érintetlenül" hagyják kinn a természetben, ráadásul arrafelé még kajából sincs nekik sok. És az átlag életkoruk harminc év felett van.
2011. okt. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%
Valamilyen szinten igaza volt 77%- nak, abban, hogy aki szükség esetén nem tudná megfelelő orvosi ellátásban részesíteni a lovát, vagy az alapvető jó tartási körülményeket nem tudja biztosítani, az a ló érdekében ( illetve ha szereti a lovat akkor ő se lenne boldog hogy a lova nélkülözik) ne tartson lovat. Akinek viszont csak annyiban mutatkozik meg szegénysége, hogy nem egy 300 000 Ft-os minőségi nyerge van, hanem alap 40 000 Ft-os, meg talán használt is, meg ilyesmik, az normális. Nem lehet egyiket se lenézni, hiszen az emberek sokszor nem tehetnek rossz anyagi körülményeikről, sőt azt vetem meg, aki emiatt képes kigúnyolni másokat. Ami meg az igazi lovast illeti, nem az az ügyes lovas, aki vesz nagyon drágán egy képzett, kész lovat, hanem az, aki ( akár maga tenyészti is), maga képzi ki a lovat és azzal ér el eredményt mert azt valóban magának köszönheti, ám az előbb említett más babérjait aratja
2011. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%
én vagyok a sznob mintapéldány :) akinek nem tetszik a hozzáállásom, annak csak annyit mondanék, hogy akár holnap elmehetnék a lóért, amit kinéztem, de inkább még várok egy fél évet, amíg elég tartalékom gyűlik össze egy esetleges orvosi kezelésre. gondolom a ti lovatoknak még sosem volt különösebb baja, és kívánom, hogy ez így is maradjon, de az én barátnőm pár hónapja fizetett ki üllőn 960ezret, miután hiába műtötték meg többször a lovát, elpusztult. lefogadom, hogy a parasztbácsi ennyit nem adott volna ki a lovára, "akivel egész nap együtt dolgozik, és különleges kapcsolat volt közöttük" mi tagadás, menne a virslibe.
2011. okt. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
ó igen, és egy szóval sem mondtam azt, hogy minőségi felszerelésekre kell költeni. most az szükségletei kielégítéséről, gondozásáról van szó
2011. okt. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 napietus ***** válasza:
31%
"ha nem vagy gazdag ne járj lovagolni, ne vegyél lovat". ebből annyi feltétlenül igaz, hogy ne vegyél lovat. a ló nem bírja a szegénységszagot, ahogy a mondás tartja, és ahhoz, hogy tisztességesen tartsd vagy tarttasd igenis sok pénz kell. lovagolni eljárni szinte fillérekből is lehet ugyanakkor, bár a felszerelés minősége azért szerintem fontos. nemcsak esztétikai meg divat, de balesetvédelmi okokból is. meghát ez egy alapvetően szabadtéri sport, megkívánja a minőségi ruházatot. ezt mondjuk egy vadász mondta, de lovaglásra is igaz "rossz körülmények nincsenek, csak alkalmatlan felszerelés".
2011. okt. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 napietus ***** válasza:
41%
ide vág még (azaz zsebbe) amit már több helyen hallottam: hogyan lehet valaki lovakból milliomos? úgy, ha mielőtt ebbe beszállt volna, milliárdos volt...
2011. okt. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

Fura dolog látni az egyik kérdésre adott válaszomat kirakva kérdésnek!


Az előttem felszólalókhoz annyit: Aki nem kockáztat nem nyer!

Aki arra gyűjt, hogy ki tudjon fizetni egy millát ha beteg a ló, az ki is fog, mert az univerzum azt gondolja, ezt szeretné, kérj és adatik...


Válaszolni a kérdésre nem tudok, mert ez a válaszom egy másik kérdésre, így természetesen azt gondolom, hogy bizonyos körökben sznob SPORT!

Lovat tartani manapság nem nagy dolog, a pénz az élet minden területén dominál, ki beéri kevesebbel, másoknak semmi sem elég. A pénz, sajnos, mindig minden téren dominál, a legtöbb esetben akinek sok van, vagy elég az azt hiszi magasabban áll a létrán...

2011. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen nem nagy dolog manapság a lótartás, főleg hogy az embereknek még a másnapi betevő falatra sincs pénzük a válság miatt :S

De az igaz, hogy ezt a gazdagok nem érzik mert akinek eddig volt pénze annak ezután is lesz :/

Amúgy meg ha nem olyan nagy dolog a lótartás akkor elárulnád nekem hogy miért adja el, vagy rakja az utcára minden 2. ember a lovát?

2012. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!