Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány cm hosszú lovaglópálcát...

Hány cm hosszú lovaglópálcát kellene vennem? Amíg nem megyek el az oktatóhoz még egyszer, nem veszem meg, de milyenek között keresgéljek addig is?

Figyelt kérdés

Egy lovaglópálcát, és egy díjlovaglópálcát kért, de változó méretűek vannak... Díjlovagló pálcából pl 90-120 cm-ig találtam, lovaglópálcából pedig 55-85 cm-ig, bár a 85 már nem alkalmas ugratáshoz. Én ezeket néztem ki magamnak:


- [link]

- [link]


Ez a harmadik lovaglóórám lesz, de nagyon jól megy... Stabilan ülök a nyeregben, nem kapaszkodom, és elvileg a tartásom is jó. :) A negyedik lovaglórám - ha minden jól megy - osztályban lesz, és kérték, hogy szerezzek be pálcát.


U.i. kérdés: Melyiket szerezzem be előbb? :)


2011. okt. 8. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

ez elsö képen láthatot vedd meg!


a 120 -as az egy komoly díjlovas pálca azal tudni kell bánni és csak megfelelö ülés,szárkezelés melett ajánlanám de ha csak kezdö vagy akkor böven elég az egyszerübb is.

2011. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Az oktató azt mondta, azért kell a díjlovagló pálca, hogy egészen a ló combjáig elérjek.
2011. okt. 8. 20:25
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Kezdőként teljesen felesleges ilyeneket beszerezned. Nem is tudom miért ajánlgat ilyet az oktatód. Nincs a lovardában egy pálca amit használhatsz? Az is érdekes...na mindegy, vegyél egy teljesen egyszerű rövid pálcát elsőnek. Nem kell a ló combját vele elérned, és ha ugrani akarsz majd valamikor akkor díjlovas pálcával elég érdekes lenne. Szóval először tanulj meg lovagolni rendesen, utána lehet gondolkozni milyen szakágat akarsz kipróbálni és ahhoz venni felszereléseket.
2011. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

[link]


Egy ilyen teljesen megfelel kezdőként, ha majd versenyzel akkor vehetsz valami komolyabbat. De ez bőven megfelel a célnak, egy iskolalovat egyébként sem szokás nagyon pálcázni, főleg egy kezdő nem nagyon tudja megítélni mikor és hogyan használjon pálcát.

2011. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Harminc ló van, és EGYSZERRE 8-20 ember lovagol. Van pálca, de sohase szabad. xD Hát, nem feltétlen szakág... Csak az alakzatokhoz, és az ugratáshoz gondolom.
2011. okt. 8. 20:32
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Miért pont ilyet? Értsd: Miért választottad ezt? Ha nekem nincs lehetőségem eljutni a Nagylovasban, milyen szempontokat vegyek figyelembe?
2011. okt. 8. 20:33
 7/15 x) ***** válasza:
68%
Szerintem is fölösleges kezdőnek pálca. Amúgy ha adhatok egy kis tanácsot: a csoportos lovaglóórán sosem fogsz megtanulni rendesen lovagolni. Ott csak mennek a lovak egymás után. A pálcát is gondolom azért akarja az oktatód mert máshogy nem mennek külön-külön a lovak...
2011. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Azt nem határozta meg a kedves oktatód, hogy miért kell pálca? Mert a te esetedben maximum arra jó, hogy rosszkor rossz helyen kapjon büntetést a ló a te, és az oktató hülyesége miatt.

Ne haragudj.

2011. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti: Valahogy haladni kell... Igen, valóban ott nem lehet megtanulni lovagolni, de nem is kell. Csak megszokni, hogy a ló ráf van bízva.

Az irányítás egyedül, nagykörön.

De egyébként köszönöm, ment a zöld kéz.


Kedves utolsó! A pálca nem büntetésre való: Kezdőnél se... Jelek egyértelműsítésére.

2011. okt. 9. 08:41
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
az attól is függ, hogy a ló mihez van szokva. ha azt szokta meg hogy a vállánál hajtod a pálcával, akkor célszerűbb rövidebb pálcát venni, ha a faránál szokta meg akkor inkább díjlovaglót vegyél :) én rövidet használok, azzal pont oda érek ahova kell :)
2011. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!