Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom üléssel megállítani?

Hogyan tudom üléssel megállítani?

Figyelt kérdés
sokan mondták már hogy nem nehéz meg minden de nekem nem megy. mondjuk elméletben se tudom nagyon. csak azért kéne mert ha kantárral nem áll meg akkor már csak az maradt. multkor is jó jött volna amikor fiatal és neveletlen lovon ültem és nem hallgatott a kantárra. előre is köszi az értelmes válaszokat 14/L
2011. okt. 11. 19:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem tolod a lábaidat sehova. Meghúzod a derekad. Beleülsz jó mélyre a nyeregbe, és előre befeszíted a csípődet, olyan mint amikor a hintát lököd.
2011. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Atyaég, gyerekek.

Valaki írt egy hasznos választ az elején és lehúzzátok...

Demijé'?


Valóban a derék meghúzásáról van szó, de ezt még futószáron meg kellett volna tanulnod. És valóban olyan a mozdulat, mint mikor a hintát hajtod, vagy mint mikor egy asztaltól, amiről kilóg egy könyv, 20cm-re állva csak a csípőddel mozdulva be akarnád tolni. Vagy mint mikor ülsz egy támlanélküli széken, oldalt a lábad, és a csípőd megdöntésével megdöntöd a széket is.

A derék meghúzása előrehajtó segítség, és mivel nem megy a lóval a kezed, hanem kitart (nem _húz_, hanem kitart), a ló kvázi beleütközik és ezért áll meg - elég konyhanyelven, de azért írom így, h értsd.


Tehát derék meghúz, szár kitart - és a ló felveszi magát.

(mélyen ülsz a nyeregben, lábszár puhán a ló oldalán, sarok leengedve)


És tényleg ne ülj tudásszintednek nem megfelelő lóra, mert semelyikőtöknek sem jó.

Sok sikert!

2011. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
Sokmindentol fugg hogy van belovagolva. Nálunk a lovak szavakra is hallgatnak. Amúgy meg ha nem szárral akkor a lábaid nyújtsd ki előre.
2011. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
rendben köszi. nem én akartam ráülni hanem ráültettek és mondtam hogy őt nem tudom megállítani de az edzőm erre azt mondta hogy nem én választom a lovat. és hogy egyszer megkell tanulni. ezzel csak az volt a baj hogy órán le se sz@rta azt hogy megtanítson.
2011. okt. 12. 14:43
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz a nyereg legmélyebb pontjára. lábaiddal átleled a lovat, csizma rá zár. derék meghúz,(nem homorít, vagy domborít, hanem MEGHÚZ) , egy picit hátradőlsz, és a végén nyúlsz a szárhoz, és épp hogy egy ici picit húzod meg.
2011. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
megfeszíted a derekad (nem követed tovább a ló mozgását), a szárral közben ugyanúgy próbálod megállítani, és nagyon figyelj oda hogy a csizmád közben vedd el a ló oldalától, mert ha nem veszed el biztos hogy nem áll meg :)
2011. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!