Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasnak számítok még?...

Kezdő lovasnak számítok még? Vagy középhaladónak már?

Figyelt kérdés
Már a vágtát tanulom. Tudok szabadon, futószár nélkül ügetni, bár a kengyel nélküli tanügetés még okozhat nehézséget de megpróbálok javítani rajta. Ezenkívül a ló körüli tevékenységekből is tudok párat, pl. lekantározás, lenyergelés, ló vezetése, lekefélés. Akkor milyen szinten vagyok szerintetek? Ugye már nem vagyok kezdő? Vagy ha igen, miért? :O
2011. okt. 21. 22:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%

Ha ezt meg kell kérdezned, nagyon kezdő vagy.

Majd ha tudod, a legmélyebb álmodból felkeltve is, hogy mik a mérgező növények, a póni típusokat, feltudod sorolni az összes magyar lófajtát, eltudod mondani a nyereg / kantár részeit , stb.. akkor leszel haladó.

Én egy éve lovagolok, fél év után vágtáztam VÉLETLENÜL. megugrott a ló, én csak ültem, és bámultam.. aztán felugrott, 3 hete lovagoltam akkor is fentmaradtam. Majd fél év múlva nagyba vágta, aztán bestoppol. Ettől nem vagyok profi. Ez csak a szerencsén múlott. Mondhatnám magamat lovasnak, ha egoista lennék. De nem mondom, mert tudom, hogy nem tudok mindent, sőt, nagyon keveset.

2011. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
62%

8:45-ös vagyok!

Én csak a lovaglásra vonatkozó részét írtam!

2011. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%
imádom ezt a sok tatterost:)) mindegyiknek az ugratáson jár az esze:))mondjuk nincs ezzel baj... 7éve lovagolok és szerintem nem tudok semmit mármint nem ugy mert kb tudok mindent de mégsem érzem magam profinak... holott egy csomó lovas mondja hogy iszonyat jól lovagolok de én nem érzem magam jónak...a kérdezőnek válaszolva: még nagyon nagyon kezdő vagy lekantározni meg lenyergelni kb. mindenki tud. ha megkérdezhetem hány éves vagy.?? mert nyilván egy 8 éves annyira nem tudja mint egy idősebb 10-12 éves...igazából az iskola lovakat akár ki eltudja vezetgetni, ezért iskola lovak mert rajtuk tanulnak meg a kezdők mindent! haladó lovasnak meg onnantól számítasz ha akár milyen lóra szóval egy kicsit pörgősebb lóra is rá lehet ültetni ugy hogy nem lesz semmi bajod ha éppen elvisz akkor meg tudod fogni vagy ha megugrik akkor nem esel le,terepre el lehet vinni vagy éppen már egy 1 napos túrára gond nélkül.:)
2011. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
47%

Nicsak, egy bunkó veszkós? :D


Egyébként az ugratás nem (köcsög) tatteros kiváltság, egy haladó lovas, lovagoljon bármilyen stílusban, kell, hogy tudjon ugrani, ha nem is 1.50-et, de egy farönköt azért illene. 80-90 centiig szőrén se nagy kihívás.

2011. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

De... Nem azt mondtam hogy haladó lovasnak számítok-e, hanem középhaladónak! És igenis nyergelni is tudnék, csak a hevedert még nem biztos hogy jól be tudnám csatolni! De jó a kapcsolatom a kedvenc lovammal! És ezek szerint ugyanolyan kezdő vagyok mint az aki másodszor lovagol és azt sem tudja még hogy mi az hogy ügetés meg vágta????

Miért vagyok ilyen béna? Hisz... Az a kezdő aki még... És a régi lovardában is középhaladónak mondott az edzőm és én neki hiszek, nem annak, aki azért tart kezdőnek mert ő már versenyez meg terepen ugrat meg szőrén lovagol...

Ezzel nem akarok senkit se megbántani, és ne kezdjetek el magyarázkodni... :'( Ezek szerint nem számít a lovastudásom... Olyan bénának tartotok mint... Inkább ne is beszéljünk róla: :''''''((((

2011. okt. 23. 12:15
 16/30 A kérdező kommentje:
Hát mennyi kell még?
2011. okt. 23. 12:15
 17/30 anonim ***** válasza:
50%

Akkor leszel "középhaladó", ha ezt a fiút utánozni tudod.

http://www.youtube.com/watch?v=y2g8fJrFDvk

2011. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Ha-ha nagyon vicces! Ő már haladó lovas! Sőt lehet hogy profi
2011. okt. 23. 15:08
 19/30 anonim ***** válasza:
75%

Az edző jóhogy azt mondja, hogy középhaladó vagy, neki az az érdeke egyrészt, hogy hozzá járj, másrészt próbálja növelni az önbizalmadat.

Csak azért ez veszélyes is, mert ha elmész egy másik helyre, ott "középhaladóként" felültetnek egy izgágább lóra aztán szopó lesz.

Ha meg nem akarod elfogadni amiket itt írunk, akkor minek kérdezed? Nem szégyen, hogy kezdő vagy, egyébként is lovagolni csak tanulni lehet, olyan nincs, hogy valaki azt mondja, hogy én már megtanultam lovagolni, kész vagyok, és pont.

2011. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%
Oh... Még jócskán van mit tanulnod. Még kezdőnek is az elején vagy!
2011. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!