Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasnak számítok még?...

Kezdő lovasnak számítok még? Vagy középhaladónak már?

Figyelt kérdés
Már a vágtát tanulom. Tudok szabadon, futószár nélkül ügetni, bár a kengyel nélküli tanügetés még okozhat nehézséget de megpróbálok javítani rajta. Ezenkívül a ló körüli tevékenységekből is tudok párat, pl. lekantározás, lenyergelés, ló vezetése, lekefélés. Akkor milyen szinten vagyok szerintetek? Ugye már nem vagyok kezdő? Vagy ha igen, miért? :O
2011. okt. 21. 22:44
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Miért, ti kit mondanátok haladónak? Amiket ti írtok azok már a tapasztalt meg a profi lovasokhoz tartoznak nem?

Szerintetek mennyit kell még tanulnom?

2011. okt. 23. 20:26
 22/30 anonim ***** válasza:
80%
A 4. válaszban bemásoltam, én úgy gondolom, azt kéne tudni. Pár év alatt el lehet jutni oda, ha komolyan veszed. És szerintem érdemes elmenni több helyre is, kipróbálni több lovat, több edzőt.
2011. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%

Haladó: Minden jármódban biztonságosan ül, fel-le tud szerszámozni egy lovat. Tudja irányítani a lovat (nem a száját tépve). Tudja, hogy hogyan kell leápolni, hogyan kell megközelíteni. Tudja, hogy mik a mérgező növények, stb ..


Profi: 130 cm felett ugrat, vagy díjlovagol, esetleg zsoké, és eredményeket is ér el. Meg persze a Haladónál leírt dolgok. Valamint a profinak nem kihívás egy lóra felpattanni szőrén, és szőrén is ugrik 100centit.

2011. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
71%
bunkó westernes?? hát már nem azért de én nem mondtam semmi rosszat a tatterosokra ha jól emlékszem:D én is ugrottam már sőt én is angolba kezdtem amit nagyon hamar leszavaztam kb 2 hónap alatt...:D 50centiig elvagyok de nem szeretek ugrálni...a lólábainak sem a legjobb szóval...amugy kérdező minek kérdezel ha utána meg hisztizel? sosem fogom megérteni az ilyen embereket na mind1...:D
2011. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
meg mivel trail-be is van ugrás ezért nem árt ha tudsz nagyjából ugrani de trail-be sincs 50centinél magasabb ugrás. előző voltam
2011. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
95%

Ez a bunkó veszkós-köcsög tatteros dolog olyan 10 évvel ezelőttre datálható, amikor még csak gyerekcipőben járt a western, és így ugrattuk egymást oda-vissza. :D

(Közben meg jó barátságban közösen túráztunk, meg buliztunk. )

2011. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
ja hát mondjuk az is igaz nálunk is ez van :DD vasárnap beleültettek egy angol nyeregbe azt hittem meghalokXD szídtam is a tatter edzőőt:DD
2011. okt. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Hát... miért tartod a fiút profinak? Szőrén ugrat. Ettől még nem profi feltétlenül! Neked igenis, sokat kell tanulnod. Nekem is! Fel-le szereléssel sem vagyok még haladó.


És kérlek. e sajnáltasd magad. 'ennyit ér a lovas tudásom..." Igen, egy kezdő szintet. Majd lesz jobb is.

2011. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy középhaladó? Van kezdőlovas, és van aki tud lovagolni. A tud lovagolni nem azt jelenti, hogy kézzel lábbal kapaszkodva fennmarad a lovon. Ha most tanulod a vágtát akkor bizony még nagyon kezdőnek számítasz, de miért szégyen ez, mindenkinek el kell kezdeni valahol, és nem érdemes siettetni. Lépcsőfokokat sem lehet kihagyni, türelem, idő és nagyon sok gyakorlás, és nem utolsó sorban tehetség szükséges ahhoz, hogy lovas légy!Ahozz, hogy jó lovas légy, még nagyon sok dolgot meg kell tanulnod! Nézelődj lovardákban , beszélgess jó lovasokkal, de semmiképen ne az internetről akarj megtanulni lovagolni, ez nem fog összejönni! Amiket felsoroltál, az még nagyon kevés ahhoz, hogy akárcsak középhaladónak érezhesd magad!Bár én a középhaladó megfogalmazással még nem találkoztam!!!!Ne keseredj el,lovagolj edzői felügyelettel, és ne azon,sok, magát jó lovasnak tartó, valójában a lovon kapaszkodó,ideológiákat gyártó "lovas" közé tartozz, akik azt hiszik magukról, hogy tudnak lovagolni!
2011. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hat bocsi de ez kezdo :(
2021. jan. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!