Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mért csak az számít lovasnak,...

Mért csak az számít lovasnak, aki tud ugrani?

Figyelt kérdés
Lovazok egy ideje, aztán úgy jöttek ki a dolgok, h nem voltam még olyan helyen, ahol lehet ugrani tanulni. Vagy a lovak, vagy az oktató nem volt megfelelő. Alapjait tudom a dolgoknak, tudom h elméletben mit kell csinálni, terepen többször is ugrottam. Csak rossz azt olvasni h attól h nem tudok ugrani (mert ezt még nagyon nem nevézném tudásnak) nem is tudok semmit...
2011. okt. 23. 18:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%

bizonyos idomítási feladadra kell megtanítanod a lovat Pl az ugráshoz elengedhetetlenül tudnia kell a lonak fordulni,támaszkodni,udrásváltás,át kell tudnia lépni amit a combra való engedés,vállad be tanításával kell tanítani,meg kell tanítani feladatni a hátát amit sok futószárazás és járóiskolázás,szabadon ugratás elöz meg.


ezeknek a feladatoknak a végrehajtásához kell valamenyi lovas tudás,persze nem mindenki csinálja enyire precízen az idomítást hanem rögtön ugrik a loval mindenféle "alap" nélkül de ez a módszer hosszu távon nem lehet eredményes,a házépítést sem a tetövel kezdik hanem az alap lerakásával!

2011. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
persze ha egy elöre ídomitott lóra ülsz akkor a fentieket nem kell megtanítanod neki.
2011. okt. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem hinném, hogy maga az ugratás volna a lovaglás és a lovastudás teteje - ezt mondom úgy, hogy díjugratok.

Egy díjlovas pl aligha tanul meg ugratni - bár régen ez nekik is rajtengedély-vizsgafeladat volt - mégis igazi lovasnak számít, mert olyan dolgokra képes síkon, amire egy hobbista de még egy ugrólovas sem - pl piaffe-ot nem szoktak a díjugratók gyakorolni. vagy ott vannak a reiningesek, westernesek, ők sem ugratnak.

Számomra inkább az idomítási készség és tudás, a tapasztalat, a tudatosság és az ülés biztossága a mérvadó. vagy az, hogy az ember mennyire tud ellovagolni egy problémás lovat. Az, hogy mellette ugrat, egy másik operett, mert pl nekem az a lovas még bőven kezdő, aki át tud billenni 1-2 akadályon vagy egy 60 cm-es pályán, de elengedtetni vagy távolságot lovagolni, vagy egy rakoncátlanabb lovat megülni nem tud. Viszont az, aki vasaltan ül bármilyen probléma esetén, és el tudja érni - persze ehhez idő kell - tudatosan, hogy a ló engedelmeskedjen - itt nem az agyba főbe pálcázást értem, mert az nem tudomány, itt az idomításra, munkára gondolok - de mondjuk még életében nem ugrott nagyobbat 40 cm-nél, az attól még bőven jó lovasnak tekinthető.

Szval korántsem helyes az a megközelítés, hogy aki nem ugrat az nem is lovas, a díjlovasok ettől lemennek hídba.

2011. okt. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egy jó díjlovas minimális rákészüléssel meg kéne, hogy tudjon csinálni egy C-s díjugrató pályát, ugyanúgy egy jó díjugratónak is egy egyszerű díjlovas programot. (főleg, hogy rajtengedélyen is kell.) Szoktak bemutatókon westernesek is lovat cserélni díjlovasokkal, és nincsenek igazán elveszve. Ha valaki komolyan vesz a lovazást, akkor azért jó, ha van egy kis rálátásra más szakágakra is. Persze nem ettől lesz jó lovas, de ha jó lovas, akkor úgyis igénye lesz rá.
2011. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utóbbi 3 válaszolónak, nyúlbarát nagyon jól összeszedte a dolgokat, és a másik két választ is jó volt olvasni :)
2011. okt. 24. 18:41
 16/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudok úgy ugratni, mint a profik, de nem is akarok, mert nem tetszik. Persze 1m-ig simán megy (még wesco nyereggel is, tudom nem arra tervezték, de ha nagyon muszáj lehet), de ez szerintem minden lovasnak alap.
2011. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!