Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hósszútáv illetve hobby terep...

Hósszútáv illetve hobby terep lovaglásra milyen lovat ajánlanál?

Figyelt kérdés

szorítkozzunk a fajtára meg az életkorra. Tehát ne pénz alapján válaszoljatok légyszíves.


esetleg még azt figyelembe vehetitek, hogy 24/F 180cm 80kg vagyok, viszonylag kezdő lovas.

előre is köszi


2011. okt. 24. 12:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

egyébként, hamár így belementünk a méret kérdésébe, kb milyen magas lovat kéne keresnem? tól-ig?

mondjuk olyan 165-175?

még teljesen laikus vagyok, csak a lovasok.hu-t olvasgatom, úgyh nézzétek el ha hülyeséget kérdezek :)

2011. okt. 24. 15:22
 12/26 anonim ***** válasza:
80%

Ha laikus vagy, akkor lóvásárlás előtt mindenképp tanulj még sokat! A ló meg saját érdekedben is. Ha lovardában tartod majd, akkor mondjuk tudsz tanulni a sajátodon is, de azért egy biztos ülésed, kontrollod legyen.

Én arab félvért ajánlanék, a másik fél legyen mondjuk valamilyen magyar fajta, Furioso, Kisbéri. Úgyis elmész kipróbálni, akkor majd látod, hogy melyik ami méretben passzol neked. Olyan 165 körülieket néznék. Én több mint 190 magas vagyok, 90kiló, 175 marmagasságú lovam van. Nem mintha kisebb nem bírna el, de az összképre is adni kell. :D

2011. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%

Ez a "csak arab" valami magyar rögeszme lehet... Az amcsi lovak és az akhal teke is ugyanolyan jók. Amúgy, aki látta a Hidalgo-t, az is láthatja, hogy nem csak az arab jó távlovaglásra. (A történetből egyébként csak annyi az igaz, hogy a fickó egy kis musztánggal győzte le azt a sok-sok arabot. Amúgy Hopkins olyan hazudós volt, hogy még az sem biztos, hogy Hopkins volt a neve.)


De sima tereplovaglásra bármilyen ló jó, az angol telivért nem igazán ajánlanám, de egyébként az összes jó.

2011. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
51%
Terepre a Haflingit ajánlom. Általában nagyon szelíd, nyugodt ló, és kezdő lovasonak is ajánlottak.
2011. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
A Haflingin a kedves kérdező úgy nézne ki mint majom a köszörükövön.
2011. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
kezdő vagy ezért az arab annyira nem jóó rápörög a témára nem biztos hogy megtudod fogni az amerikai lovak mint pl egy quarter nem valami pörgös de nekem minden álmom egy:) de mivel én most pörgök ezért egy pörgős ló kell alám mint pl egy arab félvér. amugy többiek ez a hülyeségetek hogy hogy néz már ki kis lovon magas ember komolyan vicc.. 155centi az a ló amit lovagolok és az edzőm meg 190körül van,és semmi probléma nem ér le a bokájáig a lába de még a térdéig sem.igaz hogy a hasa alatt van a lába de ez szeerintem nem akkora probléma...igaz hogy van tempó a quarterekbe de valljuk be egy jól össze rakott quarter nem kezdőnek való. és még a kérdezőtől annyit szeretnék kérdezni hogy milyen stílusban lovagolsz?
2011. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
87%
Én nagyon kisbéri párti vagyok: tud menni, de tud nyugton maradni is. Nem egy unalmas lófajta, igazi egyéniség mind, szépek, nem kényesek, szilárd szervezetűek, méretben is tökéletesen megfelelnek a kérdezőnek - szerintem keresve se találna jobbat.
2011. okt. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem arab telivér, shagya arab.

Nekem is volt kapcsolatom arabokkal, és nagyon jó tereplovak:))

2011. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
72%
utolsó vagyok az arab félvért kihagytam:D
2011. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

a kisbéri nekem is tetszik, bár még olyanon nem ültem.

shagya arabbal mentem és mindenki azt mondta, hogy ne vigyem ki terepre mert nem fogom tudni megfogni, de semmi probléma nem volt. megállt amikor akartam.


egyelőre angol stílusban kezdtem a lovaglást, de bevallom legfőképp azért mert amikor belevágtam nem is tudtam, hogy

létezik a western mint teljesen külön stílus.


kb a tudásomról annyit, hogy elboldogulok terepen, (egyedül mondjuk még nem voltam) kb 3-4 alkalom óta tudok vágtázni, de jól még csak a vadász vágta megy, a másikkal előbb utóbb elkezdek pattogni.


és köszi mégegyszer az eddigi válaszokat is, sokat ötletet ad :)

2011. nov. 1. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!