Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hósszútáv illetve hobby terep...

Hósszútáv illetve hobby terep lovaglásra milyen lovat ajánlanál?

Figyelt kérdés

szorítkozzunk a fajtára meg az életkorra. Tehát ne pénz alapján válaszoljatok légyszíves.


esetleg még azt figyelembe vehetitek, hogy 24/F 180cm 80kg vagyok, viszonylag kezdő lovas.

előre is köszi


2011. okt. 24. 12:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
háát nem tudom nekem most egy arab félvérem van és 8éve lovogolok és nem mindig tudom megfogni... vagy is megtudom fogni csak akkor táncolva megyünk haza bent nincs vele baj de kint ha rápörög a témára ember legyen a talpán aki megfogja..:|| amugy egy kisbéri tényleg nem lenne rossz választás. lovagolhatod westernben is és angolban is.:))
2011. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Kisbéri félvért. Nyugodt, jóindulatú, jól kezelhető, munkaszerető, szilárd szervezetű - ezeket általában el lehet mondani a kisbériekről. Nagyon jól bírja a hosszabb távokat is - 60km-t simán megy gond nélkül egy nap, ha megfelelő kondiban van. Ha nem versenyezni kell, akkor tökéletes. Leginkább 7 év fölötti, jól belovagolt heréltet, esetleg kancát választanék.
2012. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
85%
Én pedig kimondottan ajánlom az angol telivért is. Az, hogy idegesebb természet ugyan igaz, de mivel telivérrel ütnek fel sok magyar fajtát is, így azok között is találni hevesebbet. Viszont 40 km után ugyanolyan higgadt lesz, mint bármelyik másik ló. A telivérek között lehet találni magasabbat is, nem egy unalmas természet és hosszútávú lovaglásra is ajánlott. A westernesek által oly kedvelt "Mikey" több távlovas versenyt nyert egy angol telivérrel. Esetleg ott van még az anglo arab, de abból nem sokat árulnak itthon... egyébként telivérezett magyar fajta, pl. kisbéri is jó lehet.
2012. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
most komolyan, melyik ló nem megy 60 km-t, ha megfelelő kondiban van? persze nem végig csutka vágtában, de egy túrára pihenőkkel bármilyen magyar félvér megteszi, nem kell, hogy nyereg helyen sütött kisbéri félvér legyen... szerintem ne fajtát, hanem lovat keress, fajtától függetlenül, olyat, aminek a mérete, személyisége, külleme, mindene megfelel neked.
2012. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
70%

[link]


hidegvérű gyengéd óriás

2012. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Sssaszem ***** válasza:
Akik meg nem szeretnek megküzdeni, annak alkalmas lehet az unalmas 'fajta' ló. Akik élvezni szeretnék a lovaglás szépségeit, ha nyugalmas kikapcsolódásra vágynak.
2023. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!