Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hajtós lóval hogy boldogultok?...

Hajtós lóval hogy boldogultok? Hogy "pörgetitek fel"?

Figyelt kérdés

Én most egy elggé hajtós lovon lovagolok, szeretem meg minden mert ha másik lovas után vágtázunk (le vagyunk maradva vagy 10 méterrel) akkor elég jól megy, az ügetés is. De egyedül csak az az ügetését tudom felpörgetni azt is csak addig amég hajtom aztán vissza lassul. A pálca is csak addig használ amég rácsapok a farára vagy a sarkam mögé, de ezekre kirúg hátra vagy elkezd szemétkedni (neki visz a kitörőknek, megtorpan, kirúg). Egyszerűen már nem tudom mit csináljak. Ha meg elmegyünk valaki mellett tuti leáll vagy belassul. Teljesen reménytelennek érzem ezt a dolgot pedig csak rajta szeretnék lovagolni.


Arról meg inkább nem nyilatkoznék hogy mielőtt lovagolunk általában próbál belém csípni, kapar az első lábaival és fenyeget a hátsókkal. Nem engem utál mert ha oda megyek a fejéhez és a homlokomat asz övéhez rakom vagy magölelem a fejét elalszik, nem sunyít! amúgy eleve a vezetéséhez is pálca kell de ez nem fontos!


2011. nov. 1. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nyilván "mindenki" lova és kicsit ráunt már az életére.Tartsd meg a szárakat feszesre ugy ,hogy ne lögyögjön de ne is fogjál sokat csak finoman érezd a száját és határozottan hajtsd csizmával addig még magátol nem megy elöre,mindig mikor leülsz akkor zárj rá+ ne csak körbe körbe üges vele hanem csinálj patanyomfigurákat és folyamatos kézváltásokat így lekötöd a figyelmét és rád fog figyelni remélhetöleg. legjobb feladatok közé tartozik még az elöre vissza azaz a hosszufalon élénkited az ügetést a rövidfalon pedig rövidíted ettöl megjöhet az elöremenési kedve.
2011. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam! De az élénkítés csak egy másik lovas után menve működik. Egyszerűen ellenkezik, hajtom és visszatart. Egyszerűen olyan mintha hülyét akarna belőlem csinálni xD :O

Az a baj hogyha kis kört csinálok akkor alig lehet ügetésbe tartani! És ha nem egyedül vagyok a pályán és nem barátnőmmel akkor mások azt látják hogy én hogy szenvedek, és az jön le hogy nem tudok lovagolni, pedig ez nem igaz...:O :/ ÉS így én is elbizonytalanodom, ő pedig ezt kihasználja. Pláne amikor "jobb lovasok"-nak a szemébe látszik hogy "basszál már egyet oda a seggére, mit szenvedsz!" De amúgy meg szeretem és imádom csak ne lenne ilyen hülye! :) <3

2011. nov. 1. 19:19
 3/14 anonim ***** válasza:
a kiskör amugy is levesz a lendületböl szerintem csak egyszerüen a határozottságon van akkor a gond,mert ha normálisan össze van szedve és fogja a szárakat akkor mennie is kell föleg az elöre vissza után.D esetleg még megprobálhatsz vele csináltatni sok vágta -ügetés átmenetet .
2011. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

szegény ló be van fásulva, mint állat. Vidd ki egy jó terepre, az élénkíti a lovat.

Szemétkedik, mert baromira nincs kedve dolgozni, amit meg is értek, gondolván, hogy iskolalóról van szó.

Legszívesebben 1-2 hét pihenőt adnék neki, csak legelőn lenne, foglalkozásként beiktatnék egy két sétálós napot, amikor csak sétálsz a lóval egyet a környéken, próbálsz vele játszani egy kicsit vagy új dolgokat tanítani neki. Sajnos nagyon sok loviban nem figyelnek erre, hogy a lovaik fizikailag és szellemileg is fittek legyenek.

2011. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen lovat érdemes letenni egy fél szezonra legalább, de nem istállóba, hanem legelőre. Aztán amikor újra elő van véve, ki szoktam velük menni terepre, keresek egy nagyobb gyepes térséget és ott idomítok. Általában bejön.
2011. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
1-2 pihenő nap az megvan! Mivel most kezdtem én lovagolni fél év kihagyás után hetente kétszer hétvégenként. Egész nap karámozva van, és csak telnek a napjai. Nem, van tulajdonosa csak nincs idejük rá így nem lovagolják. Hát igen ezen a nyáron összvissz 3x volt terepen de nem velem mert én akkor egy másik lovat lovagoltam de szeptembertől kiszálltam a feles bértartásból. Állítólag terepen nagyon stabil mert 1 év kihagyás után kimentek vele március 15-ére lóháton. Csak hát igen szerintem kóstolgat hogy mit csinálhat meg velem. Fel veszem majd újra a sarkantyúmat legfeljebb egy ideg szenvedünk de aztán TALÁN megadja magát! Ez a kimenni sétálgatni nagyon tatszik nekem! :)
2011. nov. 2. 08:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy olvastam egy másik kérdést ahol a kérdezőnek is az volt a kérdése hogy hosszú száron kell-e elkezdeni a lovaglást vagy nem. Nos ezt én is kipróbáltam és valamennyire bevált mert ha rövidebbre fogtam a szárakat akkor menni akart csak vágtába még így is nehezen ugrott be! Persze ez az én hibám is, mert nem tartottam határozottan vágtába!
2011. nov. 2. 08:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2 nap pihenő kevés neki, itt már többre van szükség. Gondolj bele, hogy egy egy kihívások nélküli monoton munkát végzel és csak heti 2 nap pihenőd van. Egy idő után belefásulsz, unod és már kedved sincs az egészhez, sőt a végén már bármit elkövetnél, csak ne kelljen menni. Ugyanígy van a lovaknál is. Már baromira elege van, pihenésre és agyszellőztetése is szüksége lenne. 3X volt terepen a nyáron???? Az irtó kevés, legalább hetente 1x illene terepen mennie egy lónak.


Itt pihenésre és változatos munkára lenne szükség, nem sarkantyúra. Azzal eléred, hogy mégjobban megutálja az egészet.

2011. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utólsóval, egy lónak minimum heti egy terep "jár". A többi munkát is változatosra kell venni, a helyszínt is, a feladatokat is. És a sarkantyú nem lesz megoldás, csak rosszabbat tesz.
2011. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne kevés két nap pihenő?? mikor egész nyáron csak pihent és most is egész héten pihen? Sajnos nekem nincs olyan lovas társam akivel kimehetnék terepre, sétálgatni. Egyedül pedig nem engednek ki amég nem vagyok 18. Nálunk mindenki vágtázni akar én pedig nem! :/ Hát tudom hogy semmi kedve de ha ő nem hagyja magát akkor tényleg csak szenvedés lesz. Egy pálya van és nem hiszem hogy olyan megterhelő lenne neki heti kétszer a lovaglás! :/ Dehát mindegy... lehet hogy kiengednek sétálgatni de csak ide a pálya mellé!
2011. nov. 2. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!