Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hajtós lóval hogy boldogultok?...

Hajtós lóval hogy boldogultok? Hogy "pörgetitek fel"?

Figyelt kérdés

Én most egy elggé hajtós lovon lovagolok, szeretem meg minden mert ha másik lovas után vágtázunk (le vagyunk maradva vagy 10 méterrel) akkor elég jól megy, az ügetés is. De egyedül csak az az ügetését tudom felpörgetni azt is csak addig amég hajtom aztán vissza lassul. A pálca is csak addig használ amég rácsapok a farára vagy a sarkam mögé, de ezekre kirúg hátra vagy elkezd szemétkedni (neki visz a kitörőknek, megtorpan, kirúg). Egyszerűen már nem tudom mit csináljak. Ha meg elmegyünk valaki mellett tuti leáll vagy belassul. Teljesen reménytelennek érzem ezt a dolgot pedig csak rajta szeretnék lovagolni.


Arról meg inkább nem nyilatkoznék hogy mielőtt lovagolunk általában próbál belém csípni, kapar az első lábaival és fenyeget a hátsókkal. Nem engem utál mert ha oda megyek a fejéhez és a homlokomat asz övéhez rakom vagy magölelem a fejét elalszik, nem sunyít! amúgy eleve a vezetéséhez is pálca kell de ez nem fontos!


2011. nov. 1. 16:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor mi is van?

Kérdező, te állítasz valamit, amiből következtetéseket vonunk le, majd tök mást mondasz.

Azt mondod, a lónak van gazdája, amiből arra gondolok, hogy bértartott ló és a gazdája engedi, hogy mások is lovagolják (vagy csak neked).

Azt írtad, hogy heti 1-2 pihenő napja van, ami számomra azt jelenti, hogy egész héten dolgozik. Erre most csak 2 napot dolgozik egy héten.


A viselkedéséből látszik, hogy az a ló vagy nagyon utál vagy munkaundoros, már ahogy meglát ellenkezik és arra gondol, hogy áhh megint munka van. A lóval terepre kell járni, ha mást nem csak körbesétálod a lovit, vagy egy közeli mezőn idomító munkázol. Aztán a lóval játszani kell, kimenni vele sétálni, megnézni új dolgokat, akár egy fitball labdát is mutathatsz neki vagy csináljatok répatornát, bármit, csak ne legyen köze a munkához, így rájön, hogy veled kellemes dolgokat is lehet csinálni és nem csak a pályán körözni.

A munkát is fel lehet dobni lovardai alakzatokkal, kis cavalettivel.

Nem írtad, hogy mással is ilyen bunkó vagy hogy másnak sokkal jobban megy. Mert ebből leszűrhető, hogy a személyeddel van baja vagy úgy az egésszel.


A sarkantyúval csak rontanál a helyzeteden, meg amúgy is egy jó lovas keresi a miérteket és nem csak felületi kezelésre összpontosít.

Ajánlom a parellit is azzal sokat lehet dobni a lóval való kapcsolatodon, pl kimész elsétáltok lazultok és megcsináltok egy két játékot.

2011. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen a lónak an tulajdonosa és nem érdekli ki lovagolja. Nem mondtam mást 1-2 alkalommal van lovagolva egy héten, nyáron ez még ritkább. Mindenkivel undok amikor ő nem így képzelte a délutánját, de van amikor jól elvagyunk, ez változó. :)
2011. nov. 2. 21:22
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezeket a sunnyugásokat, meg láb emelgetéseket nem hagynám annyiban, mert akkor ez a tiszteletlenség jele. Szólj rá nyugodtan és vágd szájon nyugodtan, ha kapkodni akar. Nem vagyok az erőszak híve, de ha ezeket ráhagyod, ki tudja mikor küldi el a hátulját feléd.

Én ezt eljátszottam a saját lovammal is, egyszer kell csak rendbe tenni a dolgokat köztetek, utána nem fog csipkedni, meg fenyegetni és nem félelemből, hanem tiszteletből.

2011. nov. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen utolsó a pálca nagyon hatásos volt multkor is a hasa alatt! :) Pedig én se vagyok az erőszak híve!!
2011. nov. 3. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!