Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Társtulajdonos leszek. Tudnáto...

Társtulajdonos leszek. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mivel jár. De ez most egy kicsit másképp fog működni. Szóval légyszíves ne olyanokkal legyen tele, hogy ez hülyeség vagy ilyesmi. :)

A papírokért hova kell fordulnom?

És hallodtam olyanról, hogy kell fizetni a lóért meg olyat is, hogy nem. Most akkor, hogy van?

Megjegyzem az egyik barátunkké a ló szóval nem úgy van, hogy én egy másik emberrel veszek valahonnan egy lovat.


2011. dec. 10. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha bármilyen százalékban tulajdonossá akarsz válni, akkor vagy meg kell vásárolnod azt a részt, vagy ajádékozási szerződéssel megkapnod, másként nem leszel társtulajdonos.

Ha viszont az a helyzet, hogy egy barátodé a ló és te pl. fizeted a tartását, akkor nem leszel semmiféle tulajdonos, csak bérlő, aki fizetség fejében meghatározott napokon, időben (ezt ti döntitek el) jogod van lovagolni a lovat, foglalkozni vele, stb. De ebben az esetben is érdemes konkrétan lepapírozni a dolgot, mert ismered a mondást: pontos elszámolás hosszú barátság.

2011. dec. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én csak azt tudom mondani hogy a felét kell mindennek fizetned amit csak egy lóért fizet az ember.
2011. dec. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha megvásárolom egy részét akkor arról honnan tudok adás-vételi szerződést szerezni? Mert láttam már a neten, hogy vannak és le lehet tölteni de az teljesre szól.
2011. dec. 10. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:
A teljes szót kicseréled x részre, meg kitörlöd ami emiatt értelmetlenné válik, beleírod, ami a csere miatt fontossá válik. Józan paraszti ész...
2011. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 11. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!