Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolhatok az úton?

Lovagolhatok az úton?

Figyelt kérdés
Apa azt mondta, hogy nem lovagolhatok az úton, mert nem szabályos, de nem szoktam bemeni a városba se, és mindig van velem egy nagykorú, vagy lovasoktató. Mindig az út szélén megyünk, és csak addig amígy muszály. Tiltja a KRESZ? Mert ha nem akkor tök jó, mert ma terepre mentünk,és az úton is kellett ey kicsit menni, és úgy féltem, hogy lebukunk, és apa visszaadja az oktatómnak a lovamat, és örökre eltilt.

2011. dec. 10. 19:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ugyanaz érvényes, mint a bicajosokra. Kell kobak és fényvisszaverő mellény (gerincvédő nem). Rendőr nem szokott leinteni lovast, már jó ideje terepezek egyszer se intettek le, lóútlevelet se kérnek, mert nem tudják értelmezni. Meg hát elég hülyeség, hogy mindig legyen nálad az A/5 méretű füzet, főleg mikor egy pólóban, nadrágban meg egy láthatóságiban vagy (még mellényzsebbe se fér be).


bármilyen jármódban mehetsz, csak ne veszélyeztesd a forgalmat. Ha ideges természetű a lovad, akkor jobb, ha vezeted, rendesen a ló baloldalán, annak vállvonalában haladva, vagyis a ló és a forgalom közt kell lenned.

2011. dec. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ne apukád döntse már el. Én a szüleim szavára ilyen téren nem is adok. Amihez nem értenek abba ne szóljanak bele. Én minden ilyen kérdésemmel az edzőmhöz fordulok. És csak az ő szavait iszom.
2011. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
hát mondom én apának hogy ne szóljon bele, nem ért hozzá, de mégis ő az apám, úgyhogy ha el akarja venni a lovat, akor el is fogja :S
2011. dec. 12. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!