Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy saját lovat de...

Szeretnék egy saját lovat de úgyse kapok és ez 100%. A suliba rengeteg lánynak van lova. A szomszédba is van 3 ló és néha átszoktam menni de nagyon ritkán mert anya nem engedi. Szerintetek hogy győzzem meg anyáékat hogy én lovagolni akarok járni?

Figyelt kérdés
És akárhányszor kint vagyok a nappaliba és nézik anyáék a híreket lovas balesetekről van szó. Ha nem is kaphatok lovat akkor valahova lovagolni akarok járni. és nem tudom hogy anyáékat hogy gyözzem meg hogy megengedjék.:/Segítesetek!
2011. dec. 10. 20:21
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
és apa azt is mondta hogyha gyűjtök pénzt akkor vehetek lovat és abba a lovardába tarthatom mert abba a lovardába vannak bérelt lovak akiknek a gazdájuk kiszokott menni ápolni meg lovagolni.
2011. dec. 18. 14:03
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon jó! Gratula.. Én is 13 vagyok, és már lassacskán 1 éve járok lovagolni.. ( már csoportba..) Nekünk is ez volt a helyzet, és meggyőztem őket, hogy hagy legyen ló majd egy év múlva...:DDDD
2011. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem elszomorítani akarlak titeket de nem ti vagytok az elsők,hogy akiknek ezt mondták a szülei nem sokkal az után, hogy elkezdtek lovagolni..

Több ismerősömnek mondták azt (amikor ilyen idősek voltak), hogy majd fél-1 év múlva lovat kap. Aztán természetesen nem lett belőle semmi de addig se könyörögtek ló után. Az ismerőseim csak várták, hogy mikor jön el az idő, hogy lovat kapnak..

Aztán rá pár év múlva, 16-17 éves kapták meg a lovukat.

A lótartás nem csak arról szól, hogy megveszem , lovagolok rajta és "majd lesz vele valami" című szitu.

Kérdező! Apud, hogy értette, hogy saját lovat vagy a lovardából ilyen feles tartásosat?

Gondold el 13 éves vagy. Hogy tudnál összegyűjteni egy lóra?! Ajándékpénzekból(szülinap,névnap stb) meg zsebpénz? Jó sok időbe fog tellni..

Akinek saját keresete van az is sokáig gyűjtöget.

És a lótartásának az ára se 2 forint.. Főleg, hogy bármikor jöhet egy váratlan kiadás.

2011. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Utolsó : Apu úgy értette hogy ha lesz sok pénzem akkor vehetek magamnak és ha beleegyeznek akkor tarthatom abba a lovardába,mert abba a lovardába van sok olyan ló akinek saját gazdája van
2011. dec. 27. 20:04
 25/42 anonim ***** válasza:
69%
Szóval ez egyenlő azzal, hogy ha majd felnőtt leszel. Jól elintézte apukád, úgy, hogy még örülsz is neki! xD
2011. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Marcikácska válasza:
51%
szerezzegy pasit és annyit lovagolhatsz amennyit csak akarsz!
2012. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
köszi xd
2012. okt. 19. 17:09
 28/42 lillus0501 válasza:
26%

Kedves kérdező,


16éven keresztül voltak lovaink, tudod te mennyibe kerül a tartásuk?

Ez alatt értem a takarmány, betegség esetén oltások papírok,körmöltetés esetleg patkó felhelyezés stb..megfelelő hely kialakítása a tartására stb... ami nem abban merül ki, hogy egy "ólat" kinevezték boxnak és bevezetitek a lovat..

Külön kell egy karám.. de rendszeresen el kell vele járni lovagolni ill. kipányvázni ..

Fogalmad sincs ez mekkora összeg..

Nem beszélve a lovas cuccokról.. anno ( ez kb. 9éve ) vettem magamnak nyerget, nyereg alátétet, szügyelőt, kantárt.. több mint 100ezret hagytam ott.. apum a saját lovainak csináltatott szerszáma több mint fél millió volt.. Az hogy eljárj lovagolni szintén drága.. Meg tudom érteni, ha a szüleid jelen körülmények között, nem vesznek meg egy lóért, és nem akarják minden áron teljesíteni az álmod..

Nekem ez nem volt álmom én ebbe születtem bele.. 5évesen ültem először lovon, igaz nem egyedül.. Szerencsére nálunk sosem volt kérdés a pénz, és könnyen megtudtuk oldani hogy hobbiból 9lovat tartsunk.. de elhiheted még egy ló tarása éves szinten is több milliós költségre tud rúgni..

Ne nyavalyogj, inkább gondolkodj ésszel! Tudom,mennyire klassz lovagolni, és mennyire irigyelheted azokat akiknek a szülei megengedhetik,hogy a gyerekük lovagolni járjon, de sajnos manapság nem mindenki tud olyan körülmények között élni, hogy mindent megadhasson a gyerekének, amit az szeretne..

A lovas balesetekről..én 2x estem úgy le, hogy majdnem lebénultam.. hajszálon múlott.. nem játék! A lovardás lovagolás meg szar.. körbe-körbe mehetsz. jobb esetbe ügetésbe.. Nem tudom mennyi idő és pénz beinvesztálás után, talán egy felügyelővel elmehetsz majd tereplovagolásra.. ami mégtöbb pénz, és mivel előtte csak lovardában lovagoltál, fogalmad sincs, milyen az igazi lovagolás.. Amikor a lovad hirtelen megugrik, mert lát egy sötét foltot az úton vagy valamilyen erdei hangot,állatot stb.. vagy jön egy szembe egy autó a földes úton és le kell húzodnod és meg kell tartanod, hogy ne induljon meg.. Persze azt is tudom, a lovardás lovak viszonylag jól be vannak idomítva, bár egyik barátnőmnek így lett kulcscsont törése..az egyik lovat pár napog nem vitték el.. nem lovagoltak rajta.. mielőtt barátnőm ráült,előtte nem járatták le.. túl "menős" volt.. és nagyon akart már vágtatni, aminek az eredménye az lett,hogy ledobta.

Ne ítéld el a szüleid,hogy féltenek..


Engem azért nem féltettek úgy,mert ebbe nőttem fel, rendszeresen jártunk fogat-versenyekre, heti 4-5x jártam el lovagolni amerre épp kedvem tartotta... nem oktatóval.. sokszor egyedül..

Bármikor történhetett volna baj. és történhet is, még a legtapasztaltabb lovasokkal is..


Én is sok mindent akarok, de nem minden teljesül.. Kérj valami olyant, ami teljesíthető.

2012. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 lillus0501 válasza:
18%

Utolsó vagyok: A bértartás pedig még iszonyatos drága..Azt gyorsan felejtsd el..


Egy lóval rendszeresen kell foglalkozni és olyan nincs, hogy elmegyek nyaralni és 3hétig felé sem nézek..

és a box-ot is tisztán kell tartani.. vagy te csak addig akarsz lovas lenni, amíg díszelegni kell egy lovon?

Gondolom a ló-trágya büdös lenne...

2012. nov. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
91%
Figyu.. Ha tudsz lovagolni, nyergeli,kantározni stb.. És van keret lóra esetleges edzőre és vállalod a takarítását akkor vegyél.. Az én anyám sem akart lovagolni engedni most meg jövőhéten lovat kapok... Én azt ajánlom mondd meg nekik hogy te nagyon szeretsz lovagolni és hogy vigyázni fogsz és jobb jegyeket szerzel!
2013. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!