Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Na kedves lovasok, erről mi a...

Guano Apes kérdése:

Na kedves lovasok, erről mi a véleményetek?!?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a kép az idei OTP Lovas Világkupán készült. Hova fajul tovább az elit "profi" élsport?

A csillogás mögött már kínos észrevenni ami a háttérben zajlik mi ?!?!?!


2011. dec. 13. 20:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Jajj nee! :"(( Kár volt megnézni!! Elsírom magam! Hülye feszítő zabla a hozzá nem értő lovasok kezébe csak azért mert verseny van és akkor félre tesszük hogy ez egy érző állat és hajtani kell mert meg kell nyerni!!!


Marhák!!!

2011. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Ez undorító, nem vitás, de ne feledd el, hogy nem ez a normális! Igen, vannak ilyenek is, sajnos, de talán már egyre kevesebben. Ez a kép csak a lovak kihasználását mutatja be, de szerencsére a lovasok egy jó része nem ilyen! Ne ez alapján ítéld meg a lovasokat!
2011. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
38%

Ha vérik a ló szája, elvből kizárják a versenyből.

Ez véletlenűl is előfordulhat, nem feltátlenűl kell hozzá durva kéz (sőt, szinte lehetetlenség véresre tépni a ló száját), általában csak elharapja a nyelvét, száját ami az emberekkel is megesik.. nem egy túl durva kép.


Ha igazán kötözködni a akarsz akkor inkább ebbe köss bele, mert ebbe tényleg bele lehet (csak erős idegezeűeknek!!!)


http://www.youtube.com/watch?v=DBVUcNsD5Hk&feature=related

2011. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
De ezek csirkék és tehenek. Semmi köze a lovakhoz, viszont ez tényleg szörnyű mert nem ez az egyetlen módja, annak hogy levágják őket. Egy mozdulattal el lehet intézni.
2011. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
37%
Most nem azért, de ti szerettek ilyeneket nézegetni? Nekem felfordul a gyomrom a képtől is és a videótól is. Igen, van ilyen, mindig is volt, és mindig is lesz. Inkább arra törekedjünk mindannyian, hogy mi nem tegyünk hasonlót az állatainkkal, legyen szó lóról, csirkéről, vagy bármiről.
2011. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Hogy ne ez alapján ítéljem meg? Hogy egyre kevesebb az ilyen? Hát sajnos nem. És a másik ló száján az a szájkosár v mi, ilyet még nem is láttam. És én nem kötözködöm, csak a lovak jogaiért harcolok és felhívom a figyelmet ahol tudom. Gondolom Nezvorov kísérletéről nem sokan hallottatok. Felboncoltatott elhullott díj és ugrólovakat. Tele voltak az izületeik belső sérülésekkel a tarkójukon és a lábizületeikben. Hát ezt már kínos leközölni... Amúgy meg senki ne példálózzon nyílvánvaló állatkínzásos esetekkel, mert az már büntetőjogi eset és abnormális. Ez amiről mi beszélünk egy legalizált lovak elleni cselekedet! És h is szól a Német Lovasszövetség etikai kódexének az 1. pontja: A LÓ JÓLÉTE MINDENEK FELETT!!! Hát hol van ez kérdem én?...
2011. dec. 13. 20:31
 7/33 anonim ***** válasza:
57%

Na most!! a szájkosár, a harapós lovak ellen van, mert van ilyen, nálunk is. De neki szájkosara, bár nyáron leharapta egy nőnek ez első ujjpercét, elég kínos volt a gazdájának, mivel ő mindennél jobban szereti a lovát és a harapósságának nem ő volt az oka. Ez biztonság.


Vannak azok akik szeretik a lovakat, és minden kincset megérnek nekik. Na ők vannak most itt ezen az oldalon ebben a kategóriában. :)

És vannak azok akik a lovakat pénzszerzésből tartják és egyszerű állatoknak tekintik őket, mert a lovaikból élnek, ebből jön a zsé. És mivel "csak állatok" ezért mit számít mi van velünk ha megsérül megy a vágóba és lesz egy másik. Sokan harcolnak a lovak jogaiért, és a kutyákéért, és minden állatért.

Mert az emberek szeretik az állatokat, és ez nem csak a lovakra igaz ezért nem kell a lovak köré beszűkülni, mert minden állat fontos.

2011. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Cöcöcö, szezont a fazonnal ne keverjük, amit boncolással te példálózol az ebben a formában baromság! Minden élőlény, ha tisztes kort él meg, akkor az összes szerve tele van apró sérülésekkel és roncsolásokkal, és alapvetően legalább egy tucat komolyabb szervi problémával is számolni lehet. pl 40 éves korára egy embernek 10 rejtett betegsége lesz, amiből egybe bele fog később halni. Ez az élettel jár, öregszik ember is, ló is. Csak úgy mondom a korrektség véget...
2011. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Akkor bocsi nem fogalmaztam eléggé részletesen. Azoknak a lovaknak sokkal több sérülésük volt és nem ott ahol általában kéne lennie. Tehát egyértelmű h a helytelen használat miatt.
2011. dec. 13. 20:50
 10/33 anonim ***** válasza:

Nekem itt a szájkosárral is gondom van. Mármint van amikor tényleg kell, de hogyan lehet eredményesen fogatban dolgozni lovakkal, ha az egyik szájkosár nélkül súlyos sebeket okozna a másiknak?


A vérző száj meg sajnos elég gyakori. Egy álomvilágot képzelünk el ahol ló és lovasa korrekten együtt dolgozik, a bibi csak az, hogy a valóságban ez nagyon kis százalékban valósul meg.


Sosem felejtem el, mikor egy szomszéd városba mentünk edzésre, és pont a pályán lévő tizenéves kislány szürke lovának oldalából csordogált a vér, a sarkantyú miatt. Az edző szerint hajtós volt a ló. Szerintem meg ha ilyen edzők nevelik a következő generációkat, akkor nem kell csodákat várni.

2011. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!