Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Na kedves lovasok, erről mi a...

Guano Apes kérdése:

Na kedves lovasok, erről mi a véleményetek?!?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a kép az idei OTP Lovas Világkupán készült. Hova fajul tovább az elit "profi" élsport?

A csillogás mögött már kínos észrevenni ami a háttérben zajlik mi ?!?!?!


2011. dec. 13. 20:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy olyan lovas aki kulyukasztotta a lónak az oldalát sarkantyúval.
2011. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
54%

Azért megnézném a te lovadat is, hogy milyen sérüléseket fedeznek fel benne.

Mindannyian szeretjük és védjük a lovakat, de azért nem kell túlzásokba esni. Gondolom nem szándékosan sebesítette véresre a ló száját a hajtója. Nem védeni akarom ezeket az embereket, de először is nem ismered a háttér történetet, csak rágalmazol. Már pedig ameddig nem tudjuk pontosan, hogy mi történt, addig felesleges bárkit is ócsárolni. Kiverheti nálatok a biztosítékot, felfoghatatlan dolog ez, de egy képről nem tudunk még semmi biztosat. Addig pedig tessék szépen lenyugodni!

2011. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Persze a saját lelkünk megnyugtatására beszélhetünk véletlen esetekről, meg h nem tudjuk mi történt pontosan... lehet, de ezekből a véletlenekből kicsit sok... és ezt ti klasszikusnak tartjátok? vajon a régi nagy mesterek kezei között, hány ilyen sérült, rémült ló volt??? és gyere Drága nyugodtan nézd meg a lovam
2011. dec. 13. 21:12
 14/33 anonim ***** válasza:

Nem hát valószínűleg véletlenül... -.- Egyszerűen csak leszarta, hogy mit érez a lova és hajtotta előre mert nyerni akart. Ez a baj az emberekkel,hogy nyerni akarnak, és olyankor mindent félredobnak, még az érzéseket is. Valószínű nem kezdő hajtóról beszélünk, de azt nyugodtan állíthatjuk hogy félre rakta lovai érzéseit, ezt a kép is hűen tükrözi. Ha ez az ember szeretné a lovait és a lovak is szeretnék azt amit csinálnak velük akkor ez nem így nézne ki. Akkor szépen összeszedetten mennének és vennék a kanyarokat finom gyeplőmozgatással. Volt is erre több példa. Itt egy erős fordulat volt, de engem nem is a vérző szájú ló ragadta meg a figyelmem hanem ez a pej itt elöl. A vérző szájú ló még úgy ahogy de szépen fordul ki tudja mi okozta nála a vérzést. Na de ez a pej itt elöl!!

Látni kéne hogy kik ezek, látni kéne a teljes képet mert ez így csalóka még ha hűen tükrözi is a lovak érzéseit. Látni kéne a futamát ennek a fogatnak élőbe.

2011. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudja valaki hogy ez kinek a fogata? Hogy ki volt a hajtó??
2011. dec. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
hát sok lehetőség nincs. a világkupán talán 8 ható volt. a világ élvonala...
2011. dec. 13. 22:28
 17/33 anonim ***** válasza:

Nem, igazad van. Az ilyesmi csak a klasszikus stílust szégyeníti le. A nagy mesterek keze alól ilyenek nem kerültek ki. Tudom drága, hogy most mérges vagy, és meg is értelek, de én szeretnék abban reménykedni, hogy az emberekbe szorult annyi alázat és jóindulat, hogy ilyeneket nem csinálnak a lovaikkal, főleg nem szándékosan.

A saját tapasztalatom mondassa velem, hogy előbb nézzünk utána a dolgoknak, aztán reklamáljunk. Ha nem haragszol, nem untatnálak életem történetével, pedig egy hasonló eset miatt én is felháborodtam, és mint végül kiderült, inkább szégyelhettem volna magam, és előbb néztem volna utána a dolgoknak.

2011. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Díjlovaglásban ha vérzik a szája kizárják a versenyből,gondolom a fogathajtásba is így van.Nem feltétlen emberi hiba ez persze lehet az is de az esetek többségében véletlenül ráharap a ló a saját nyelvére és ettől vérzik ez előfordulhat,és ilyen nem csak "csillogó" versenyen fordulhat elő hanem idióta hobystáknál is ,le lehet pontozni de ez az igazság!
2011. dec. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Scheik József fogata volt!
2011. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
2011. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!