Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Na kedves lovasok, erről mi a...

Guano Apes kérdése:

Na kedves lovasok, erről mi a véleményetek?!?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a kép az idei OTP Lovas Világkupán készült. Hova fajul tovább az elit "profi" élsport?

A csillogás mögött már kínos észrevenni ami a háttérben zajlik mi ?!?!?!


2011. dec. 13. 20:16
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Azt értsük már meg végre, hogy ez a tönkretétel nem olyan tényleges testi tönkretétel. Ez nagyrészt lelki a fájdalom és kényelmetlenség mellett. A kihasználják, kihasználjuk a lovak végtelen tűrőképességét és tenniakarását.
2011. dec. 17. 12:47
 32/33 anonim ***** válasza:
67%

Akkor ezzel akár hagyhatjuk az egész lovat, és szabadon is ereszthetjük őket, mert már az is lókínzásnak bizonyul, ha felülsz a hátukra. Innen nézve így jön ki. Ami történt, megtörtént. Az ember felült a lóra, kocsiba fogta, és ezen már nem tudunk változtatni. A ló nincs cukorból, és ha SZERETED a lovadat, akkor az a szeretet magával hozza azt, hogy törődsz is vele és figyelembe is veszed az igényeit, és gondoskodsz róla.


Az én lovam mellett csinálhatok bármit, mert tudja, hogy őt úgysem bántom. Nagyon menőkés ló, mégis egy szavamba kerül, és máris lassít. Amikor szemtelen volt, akkor igenis odacsaptam. Nem vertem halálra, hanem megcsaptam. Mégse hordoz lelki sérüléseket, mert jobban ragaszkodik hozzám, mint bármi más az egész világon, pedig egy rakás lóval van egy karámban. Már amikor meglát, hogy közelítem, nyerítve üdvözöl, és szalad oda hozzám, a kantárba úgy bújik bele, mintha az lenne számára a világ legtermészetesebb dolga, és látszik rajta, hogy szeret velem lenni. Nem azt mondom, hogy állandóan van kedve dolgozni, de a kedvemért megteszi, és ő is tudja, hogy rám is számíthat. Mentünk mi hóban, sárban, viharos szélben, hidegben és kánikulában is, és részt vettünk hosszú túrákon, kimerítő tereplovaglásokon, és versenyeken egyaránt. Mindig is azt mondtam, hogy ha még az olimpiai győzelem is múlna rajta, akkor is a lovam érdekeit tartanám szem előtt. Tudom mennyit bír, és mennyit szeret, mennyit csinál meg addig, amíg ő is akarja és nem csak én. Mégis egy élettel teli, kiegyensúlyozott, és életvidám ló.


Hol van itt neked lelki sérülés?

2011. dec. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
52%

Én inkább már nem is írok véleményt a kérdésedre, mert hajthatatlan vagy a hülyeségedtől. Te "kedves kérdező" a legmélyebb szintig lenézed a lovasokat, mindegy hogyan bánnak a lovukkal, ez kiderült a kommenteidből, és a kérdésed "kedves lovasok" iróniájából. Szerintem tartsd meg magadnak azt ahogy viszonyulsz a lovasokhoz, mert te vagy itt a nagyobb szégyen mint ez a két ló itt a képen.

Na jó írok véleményt. A pej ló ellenkezik, mert másik irányba akart fordulni. A szürkével nem volt semmi gond. Nem látszott hogy olyan erős fájdalmai lennének ami kiválthatta volna a vérzést. A ló nagy valószínűséggel elharapta a nyelvét, ennyi. Még csak nem is sunyít, nem is ellenkezik, de a verseny alatt készségesen követte a parancsot amit a hajtó kiadott. Nem rángatott bele a szájába, ez baleset volt, mivel nem zárták ki, pedig a bírák két méterre se voltak a kocsitól, és nem lettek utolsók sem. Be lehet itt fejezni a nagyképűséget, és nem egy kép alapján kéne megítélni a lovasokat. Szégyen vagy, és ahogy itt hisztizel az is.

2011. dec. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!