Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti ilyen időbe, hogy lovagoltok?

Ti ilyen időbe, hogy lovagoltok?

Figyelt kérdés
Aki nem tudná, hogy itt milyen idő van, bár szerintem mindenhol most ilyen van az országba annak: Eső, sár...
2011. dec. 14. 13:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem annak szántam de mindegy....
2011. dec. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Én ezt vettem le belőle. Ez a kérdés nem a fedeles miatt lett felrakva hanem a szar idő miatt de mindegy!!
2011. dec. 14. 14:22
 13/28 anonim ***** válasza:

Oké, ne tépjétek már egymást egy ilyen értelmetlen hülyeségen. :) Évtizedeken keresztül dobálhatjátok még egymásnak a labdát, csak egyről nem fogtok a kettőre jutni.


Ha sokat esett, és felázott a pálya, akkor nem megyünk ki, hogy hasra essünk, de amúgy nem rég lett leszórva új homokkal, úgyhogy egyelőre teljesen jó, kifogástalan.

2011. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
terep 4ever
2011. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nincs fedeles - kis családi lovarda a miénk, most bértartó is kevés, mert épp építkezünk, inkább csak a saját lovak vannak - sőt, valószínűleg sokáig nem is lesz, családi jövedelemből egyszerűen kizárt, hogy legyen. Nekem olyan nagyon nem is hiányzik egyébként. Én egyrészről nem járok fedeles versenyekre, a nyári szezonban nyomjuk, így ilyenkor a lovak le is vannak pihentetve, nem folyik velük komoly munka, ha idő és talaj engedi, kicsit idomítgatunk, amúgy meg laza terepeket megyünk, meg a karámban rohangálnak.

A távlovaimmal más a helyzet, az speciálisabb, meg ott az idény korábban is kezdődik, de karácsonyig azok is pihennek, utána vannak elővéve újra. Kell a paccoknak is egy kis full kikapcsolódás. Mozognak eleget, hiszen kinn vannak, de nem nagyon lovagoljuk.

Mondjuk januárban vélhetőleg semmivel nem lesz jobb idő, mint most, akkor pedig már kezdjük az alapozást, méghozzá szinte csakis terepen, lassú, de kitartó melóval: sok lépés, ügetés és terepen idomítok is, ahol találok alkalmas helyet. Szerencsére akad, illetve az erdei utakon tud még nagyon jó talaj lenni, igaz, az általában hosszú egyenes, de átmeneteket lovagolni, félfelvételeket, felvételeket, egyik-másik oldalra állításokat (ott ugye nem nagyon mondhatom, hogy külső vagy belső) remekül lehet kivitelezni. És ott még szél is ritkán fúj, egész jó az idő. :-))

Azt gondolom, ez csakis elhivatottság kérdése, ha az ember akar, akkor pocsék időben is tud lovagolni, az meg szerintem a legjobb érzés a világon, amikor egy jól sikerült lovazás után otthagyom a leápolt, rendbe tett lovat a boxban a friss szalmán, egy jó adag finom szénával, én meg bemegyek és egy forró csoki társaságában leülök a kályha mellé. :-)

2011. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Gabka, nem belebeszélni akarok, de hallottam olyan lehetőségről lovardaépítésre, hogy pályázatot írnak ki rá. Nálunk azt hiszem így lett, pedig ez sem nagy lovarda, azzal a feltétellel épülhetett meg talán, hogy télen átjárhatnak mások is. Na most én még életemben nem találkoztam mással, néha eljönnek ugrani párat, aki komolyabban csinálja, de van rá lehetőségük..

Ha érdekel, érdemes megfontolni az ilyen lehetőségeket, persze csak ha érdekel, bár ahogy olvasom, nagyon jól megoldod te így is:)

2011. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk sincs fedeles, és nekem nem is hiányzik. Ha nagyon esik az eső és mondjuk egész héten át, akkor nem megyünk ki, de ha csak picit, akkor az már nem akadály. Sárban csak óvatosan megyünk, attól függően, hogy milyen az út. Nálunk főleg erdei, homokos talaj van meg fekete föld. A homok gyorsan felszívja az esővizet, ezért rossz időben irány az erdő. Ami nálunk gondot okoz, az a jeges, csúszós út. Hiába nincsenek patkolva, mégis nagyon kockázatos úgy lovagolni. Kockáztatni meg nem szeretnénk, ezért sajna csúszós úton benn maradunk, és idomítunk, az új és régi feladatokat gyakoroljuk. Részemről terepen szeretek gyakorolni. Nagyon sokféle gyakorlatot megtudunk csinálni a tereplehetőségeknek köszönhetően, és a lovak sem fásulnak el. Jobban odafigyelnek a lovasunkra, és megszokják, hogy ne zavartassák magukat a különböző ingerek miatt.
2011. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Se fedeles, se pálya ez egy magán istálló, szóval esőben, hóban, jégben terep :)Se a ló, se én nem vagyunk cukorból. Amúgy gyönyörű napsütéses idő volt ma nálunk :D
2011. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
61%
15.54-es, nem rossz, amit mondasz, de nálunk aligha menne. Igazság szerint ami a nagy előnye a tanyánknak, a nagy hátránya is, jelesül, hogy 4km-re vagyunk a műúttól. A lovaknak ideális, eszméletlen nagy terület van ami gyep, legelő, egy természetvédelmi terület kellős közepén vagyunk. Viszont a bejutás pl. télen néha necces. Apunak kell az utat túrnia traktorral, ha nagy a hó, hogy járható legyen. Ily módon az sem megoldás, hogy mások is átjárjanak, mert bár személyautóval tuti bejönnek, lószállítóval nem biztos, gyalog meg a legtöbb lovas nem vállalja, még akkor sem, ha amúgy közel vannak (csak a közvetlen környezetünkben legalább 10 lovas hely van, bértartós lovardától a családi istállóig). Talán még az működne, ha idővel elég sok regisztrált versenyzőnk lenne, mert akkor tudnánk indokolni, hogy miért is pályázunk. Így nem nagyon. De tényleg nem gáz, a magam részéről egész jól elvagyok így is. :-) Nem mondom, néha leleményesnek kell lenni, de minden megoldható. Friss hóban meg egyébként még ugrani is lehet, nem csúszik (feltéve, ha tudod, mi van a hó alatt ugye) és a ló lábának is jó.
2011. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Jajj Gabka ez a végén nagyon nagy volt! Jó volt belegondolni. :))

Nálunk azt mondja edzőnk ha csöpög az eső hogy ne menjünk terepre mert megfázik a lovak veséje. Már ha egy kicsit csöpög akkor is! Ez szerintem nem ilyen egyszerű... Ezt a cukros válaszolónak mondom, remélem nem baj hogy ezzel azonosítalak! :D

2011. dec. 14. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!