Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit szoktatok csinálni a...

Mit szoktatok csinálni a lovardában? Hogy telik egy nap?

Figyelt kérdés
bocsi, a buta kérdésért, de a szüleim megengedték, hogy mehessek lovagolni rendszeresen és nagyon izgulok. Elmesélnétek nekem, hogy mi szokott lenni az oktatás előtt, után és közben?

2011. dec. 30. 19:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

én ismerősömhöz szoktam járni lovagolni, nekik vannak saját lovaik és ingyen lovagolhatok rajtuk amikor akarok. még kezdő vagyok, barátnőm tanít :) nálunk így szokott lenni:


4 ló van, mindegyiket lecsutakoljuk, kiganézunk, öntünk vizet, kihajtjuk azt amelyiken lovagolni szeretnénk, fölnyergelünk, megyünk egy sétát a terepen lépésben, aztán én még az ügetést tanulom, szóval azt szoktam csinálni, aztán a barátnőm vagy segít nekem futószáron, vagy ő is üget és megyünk egymás mellett. jó nagy a terep. lovagolni kb. 1 órát szoktunk, utána bevisszük és adunk a lovaknak lucernát, répát, és ennyi :)


de nem csak mi gondoskodunk róluk.

hát én mindig jól érzem magam :)

2011. dec. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
En nem szoktam semmi ilyen takaritosat jatszani arra vannak a lovaszok kimegyunk a barataimmal mire kierunk mar a loapoloink felszereltek es csak a lovainkat lovagoljuk sok a lo mi csak lovagolunk es cigi szunetrket tartunk de ha nem lovagolok akkor sem nyulok semmihez mert erre vannak a loapolok a es a lovaszok de jol elszoktam lenni ,foleg ha ugrunk!
2012. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nálatok státusz szimbólum a ló? :DDD

Tán nem akarod bepiszkítani a kezed? Az erre vannak a lovászok hozzá állással garantáltan nem lesz jó kapcsolatod a lovakkal. A ló is az ápolójához fog kötődni, de erre vannak a lovászok....a ló nem a gazdájához, hanem ahhoz kötődik aki ápolja, foglalkozik vele. Hiába lengeted előtte a papírokat hogy a tied.:) Bocs ha kicsit nyers voltam de nem szeretem az olyan lovasokat akik csak fel szálnak a lóra egy órácskára zötykölődni aztán le szálnak és a lovász kezébe nyomják a szárat (bár nem tudom hogy ilyen vagy-e deh nagyon ez jött le)

2012. jan. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%
lovardában cigizni? elég furcsa dolog. majd nagyon jó lesz amikor a lovadnak légzőszervi problémái lesznek a kátránytól és egyéb dolgoktól(a te tüdődről nem is beszélve). -.-"
2012. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

tudom, hogy mar egy evtizedes a kerdes, viszont azert en is irok.


a nyaron ha kint alszok, tobb napot vagyok kint:

felkelunk, etetunk, itatunk, ameddig esznek mi is megyunk kajalni, utana abrakolas, tobbi allatot (kutya, macska, diszno, kecske, csirke) ellatjuk, a lovakat kivisszuk a legelore, ganezunk, kajalunk, a lovakat visszahozzuk, ha jon valaki lovagolni akkor lovagoltatunk, ha nem akkor lovagolunk mi, aztan este is etetes, itatas, abrakolas, es alvas.


hetkoznap:

kibuszozunk baratnoimmel, csutakolunk, nyergelunk, lovagolunk, esetleg etetunk/itatunk, majd hazamegyunk


azota mar van feles lovam mashol, igy ott:

odaerek, 1 oran at probalom megfogni a lovat a kib@****tt nagy legelon, miutan megvan adok neki abrakot, csutakolok, nyergelek, lovagolok, lenyergelem, lecsutakolom, adok neki egy almat vagy jut.falatot, visszaviszem a legelore, elpakolom a cuccait, aztan hazamegyek

2021. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!