Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék a lovagláson kívül...

Szeretnék a lovagláson kívül is foglalkozni vele de hogyan? Szerintem lehetetlen. Vagy ötletek?

Figyelt kérdés

A ló amivel foglalkozok már egy kis ideje elérkezett ahoz a ponthoz a kapcsolatunk hogy már túl lépve az összeszokást, megpróbálnék vele egyéb dolgokat csinálni. De amikor csak úgy natur bemegyek a karámba hozzá, és észre veszi hogy nem lovagolni megyünk vagy nem akarom kivnni sehova, akkor mintha azt mondaná "akkor minek vagy itt? Segítsek megtalálni az ajtót?". Senki nem gondolja mert egyébként nagyon szeret és én is őt, de nem tudom hogy foghatnánk valami kapcsolat építőbe, mert ha bent vagyok akkor, ki akar zavarni (sunyítva siet felém, és hozzá szorít a karmfalhoz és nem hagy elmenni. Van hogy ki akarok menni és ő mintha ki akarna zavarni utánam rohan (természetesen nem barátságosan). Parellizni akarok vele, de lehetetlen lenne amúgy is mert nagyon önfejű és temperamentumos, nem egy bamba jószág, de azért mégis akarok vele foglalkozni lovagláson kívül is. Valami ötletek hogy ezt miért csinálja, és hogy lehetne megakadályzoni?!


Legeltetni, sétáltatni vagy hasonló dolgokat odakint nem lehet, mert nem képes sokáig egyhelyben állni. Elhúz valahova (zabosba, lucernához, szalmához... vagy ahova kedve van). Ezt a "sokáig egyhelyben állnit" úgy értem hogy 10 másodpercnél tovább.


2012. jan. 8. 19:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Értem! De miért csinálja? Miért kell neki ezt csinálnia ha nem viszem ki?
2012. jan. 9. 17:03
 12/17 anonim ***** válasza:

A lovak ménesben élnek, ahol megvan a vezér állat, akinek az "utasítását" minden feltétel nélkül követni kell. Biztos észre vetted, hogy a ménesben (vagy akár 3 ló között is) megfigyelhető, hogy ki iszik először, ki eszik stb. Ha oda tolakodik egy ranglétrán alacsonyabban álló ló, vagy odakap neki, vagy rárúg.


Itt az a helyzet, hogy mivel Te nem mutattad, hogy vezető lennél, ő lett helyetted. És mivel egy nála alacsonyabb ranglétrán lévő ember akarja megmondani neki, hogy mit csináljon (pl. lovagolni kell stb) azt csinálja, amit a vezetőnek tenni kell. Rád rúg, harap, sunyít.


A vezető mindig nyugodt és határozott. Mindig tudja mit kell csinálni (ahogy látod ez a ló egy percig sem gondolkodik, hogy "neki menjek, ne menje?!" hanem teszi amit jónak lát.)


Tehát légy magabiztos, és céltudatos (mint már írtam korábban).


Szívesen segítek, adok tanácsot. Írj üzenetet, ha gondolod.


20/L

2012. jan. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen a helyzet az hogy csak akkor ha huzamosabb ideig bent vagyok nála. Ha látja hogy lovaglás lesz akkor kedvesen oda jön és nagyon készséges, ha nem akkor hagyjam őt békén! :)
2012. jan. 9. 18:11
 14/17 anonim ***** válasza:
Pálcával menj be, és futószárazhatod, vagy körkarámban ha van meghajthatod. Így érzi, hogy te vagy feljebb... Nyugodtan üsd meg karámban is, vagy ha nem mered, akkor így pálcával menj be, így ha meg is próbál valamit, ott a "távolságtartó eszköz"... Ne hagyd magad elhúzni, rángasd meg akkor rajta finoman a kötőféket, de sose hagyd magad, egyszer kétszer pofozd meg, ha odakap, és a pálca is jó, ha ott van. Ezzel nem bántod, de ha képes megharapni, akkor ha elkapatod, akkor nagyon a fejedre fog nőni, és később még nehezebb lesz...
2012. jan. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom láttad-e már mi történik, amikor új ló kerül egy csapatba. Ott bizony eleinte van vinnyogás, sunnyogá, odarúgás, aztán ha a jövevény képes megvédeni magát, sőt nagyobb erővel lép fel, akkor elfogadják, hogy na ő erősebb ő lesz a domináns, viszont ha hagyja magát elverni, akkor amolyan "lúzer" kategória lesz a ménesen belül. Te most ebben a kategóriában vagy. Nyugodtan odarúghatsz, rávághatsz pácával.

Barátnőmnek is ilyen lova volt. Kivitte futószárazni, az ráágaskodott, na akkor eldurrant a csaj agya és adott a lónak rendesen. Azóta egy rossz fülmozdítása nem volt. Nem félelemből, hanem tiszteletből. Nagyon szereti a lovát meg minden, de van egy pont ahol ez kezd veszélyes lenni, és akkor le kell rendezni a dolgokat. Ilyen már az is ha sunyítva rádrohan, beszorít, mert lehet legközelebb már a hátulját is elküldi és akkor már cseszheted.

Ha meg akar csípni, akkor nyugodt szívvel legyintsd meg a száját. Nálunk is a bértartó mondta, ha szemtelen a lova rakjam helyre.

2012. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
ilyen ló abban a lovardában is van ahova én járok... ő a vezér és így azt hiszi hogy neki minden tszabad. modnjuk nagy, meg fekete és agresszív tehát nem nagyon szoktam megközelíteni. de ha megpróbálom vagy ott maradok miközben közelít felém akkor neki nyomna a villanypásztornak ha nem bújnék ki. talán egyszer voltam olyan helyzetben meg hangulatban hogy rácsaptam amikor ezt csinálta(bár nem szeretem őket csapkodni mert szerintem tök rossz érzés) és akkor egy két hétig hagyott, nyugodt volt velem. aztán utána egy hónapig nem tudtam kimenni és újra elkezdte. tehát ha rendesen jártam volna még most is tisztelne. de majd megcsinálom még egyszer kétszer és megint jó lesz. te is nyugodtam csapj rá pálcával ha a ló olyan is egy idő után midenképp tisztelni fog. szerintem étverni nem érdemes mert egy idő uán lehet kételkedni fog benne hogy lovagoltok és már akkor sem lesz könnyűó kivinned ha tényleg lovagolni mész.
2012. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Ez a ló is fekete a nagyság meg relatív (165 cm).

Ő igen valószínű ez lesz amit mondtok, csak sár van és beleragadok, közbe meg nehéz ám dominánsnak lenni! A baj, hogy ráverek és ő van olyan pofátlan hogy visszadja ezért kell vele vigyázni. De majd megpróbálom. Csak értitek, nem akarom magamra haragítani vagy ilyesmi. De ez a méneses dolog igaz (bár még nem láttam új lovat illeszkedni sajnos).

2012. jan. 10. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!