Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy bérelt lovam. De már...

Van egy bérelt lovam. De már kimenni is félek. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy sokat segítek a lovak körül és bérelek is egy lovat. (Ismerősnél)

Nemrég elkezdett járni egy 40-50 év körüli férfi aki gyakran nézget. Amúgy (szerencsére) nincs kint minden héten , de elég gyakran lejön az ismerősünknek segíteni.

És volt már rá példa, hogy odajött hozzám és azt mondta, hogy jó a seggem meg, hogy milyen jól nézek ki. De inkább nem is néz rám mert bizsereg mindene.

Hát elhihetitek, hogy félek tőle! Amúgy sincs sok önbizalmam.

A családját ismerem. A gyerekei nem sokkal idősebbek nállam.

Már az udvaron nem merek vele maradni.

A szüleimnek meg ha szólok akkor meg eltiltanak a lovaktól és felmondják a tartást. Amit én nem akarok mert imádom azt a lovat!

Lovasok! Ti mit tennétek??

16/L

(Mielőtt valaki mondaná , tudom, hogy feltettem már a kérdést egy másik topicba de hátha itt is tudnak segíteni a lovasok).


2012. jan. 20. 23:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, csak nagyjából olvastam végig amiket írtak.

DE szerintem mond neki, hogy: igen, tetszik? Remélem az apámnak is szívesen elmondod!

Tegyél megjegyzést a korára és meséld el neki mellékesen, hogy az egyik osztálytársaddal kikezdett " egy jóval idősebb " pasi és az apja szétverte a tetves fejét, nah jó ezt ne így:)

Oltsd le finoman, üss ott ahol fáj, a koránál. Én mondjuk fizikailag ütném. Szánalmas, hogy milyen emberek vannak:(

2012. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben csak ott sajna volt több is. Az ottani 50 éves lovász volt a tettes. Mivel nem volt kinn senki nem is hitt nekem senki. Szörnyű, hogy nincs senki akire támaszkodhattam. A barátnőim mind odajárnak, nekem a családban van ló így nem kényszerülök odajárni lovagolni, azóta a lovi környékén se voltam. A lovászról köztudott, hogy hülyeségeket beszél, senki nem törődik vele.


Amúgy foghegyről sem érdemes hozzászólni, mert van aki ettől indul be. Szólj a szüleidnek és a lovitulajnak. Bár utóbbi nem biztos, hogy segítőkész lesz, mert az ismerőséről van szó. Mindenesetre említsd meg mindenkinek, hátha történik valami. Jó lenne ha párszor édesapád is kimenne veled.

2012. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Jesszum, én meg fokhegyet írtam :)) na szóval foghegyről :) De ha ez is be tud indítani egy pasit, akkor tényleg inkább csak simán levegőnek kell nézni. :(
2012. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Beszélj az ismerőssel, akinél a ló van, hogy ez a helyzet, és hogy jó lenne, ha beszélne vele legalább ő. A szüleid nyilván eltiltanának onnan, ezért lehet jobban járnál, ha inkább a tulajjal beszélnél, hogy akár "ki is rúghatná", ha egy mód van rá... A pasinak meg mondhatod HATÁROZOTTAN, hogy ha nem száll le rólad, szólsz a feleségének, és a gyerekeinek, hogy megtudják, milyen is a férje/apjuk...
2012. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem még annyi jutott eszembe, hogy: kapuzárási pánikja van.

(Ezzel is "vissza szólhatsz" neki.)

2012. jan. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy eltiltanának a lótól, hiszen kifizetted egy hónapra, akkor ki is fogod használni, mert gondolom a gazdája nem nagyon fog pénzt visszaadni, neked meg ugye pénzed van benne.
2012. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Ajsa ***** válasza:
sztem ne legyél agresszív. De ne félj elmondani a szüleidnek. Asszem anyukádnál próbálkozz... engem 12 évesen megcsókolt a szomszéd bácsi, előtte meg még olyan 8-10 lehettem amikor alámnyúlt meg dörgölőzött hozzám. A Csókot látta az öcsém is, ő vett rá hogy mondjam el anyának. Apa meg akarta ölni amikor megtudta. Úgyhogy csak óvatosan (Bár valószínűmost börtönben lenne, de legalább élne) Mond el hogy szereted a lovat és nem akarod otthagyni, de ha nincs más megoldás... Tudom nagyon nehéz lesz, de inkább a lelked épsége. Én 19 voltam amikor elmondtam anyának hogy alámnyúlt az a padomaci... :S ez törés az életeben... fontosabb a lelked és a tested épsége mint a lovad...::S
2012. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ma meg tegnap már kimentem. Szerencsére nem volt kint. De szóltam az ismerősömnek, hogy beszélgessen el vele kicsit komolyabban.

2012. jan. 22. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!