Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Anyukám nem akar belemenni a...

Anyukám nem akar belemenni a lóbérlésbe mert állítólag "nem lenne rá időm". Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ismerősünknél lenne rá lehetőségünk lovat bérelni ami vagy 5 percre van busszal/kocsival , gyalog meg vagy 25-30 perc .

És mondtam, hogy nagyon örülnék neki meg nagyon szeretném.

És úgy lenne, hogy a lónak a költségei felét mi állnánk, én dolgoznék vele meg lovagolnám. Meg besegítenék.

És ő csak azt hajtogatja, hogy nem lenne rá időm. Igaz, hogy elsős vagyok gimibe de jól tanulok. Meg biztos lenne rá időm. 1-1,5 óra alatt kiganézok, megetetek és még egy kicsit lovazni is tudnék.

Meg tanulás után van még egy csomó szabadidőm akkor általába gépezek, olvasok, rajzolok meg ha úgy van akkor kimegyek lovazni.

És busszal mennék-jönnék. Szóval az utazás oda-vissza 10 perc.

De ha felosztanánk az ismerősünkkel, hogy hétfő-szerda-pénteken ő csinálja. Kedden-csütörtökön-szombaton-vasárnap meg én. Mármint a munkát. Vagy ha hétfőtől szerdáig vagy csütörtökig én. A többi nap meg én.

És így előre tudnék tanulni is.

Ez lenne minden álomom!

Szerintetek , hogyan vegyem rá?


2012. jan. 21. 14:47
 1/10 A kérdező kommentje:

És a szabidőval azt akartam mondani, hogy max nem gépezek csak majd tanulás után vagy 15-30 percet. Mert elég sok időt töltök a gép előtt. Mielőtt félre értené valaki nem vagy kocka mert filmet vagy sorozatokat nézek a gépen.

Mondjuk a lóbérlés mellett is lenne időm ezekre (rajz,olvasás,gép) mert elég vagy este 11-12-ig fent vagyok. (nem nagyon szeretek aludni) .

És én már meg is szerveztem a napokat, hogy - hogy lenne..

- 7:45-14:00 suli

- Jövök haza, ebéd, átöltözök és megyek a buszhoz.

- Fél 4-ig lovazok.

- Itthon meg utána tudok tanulni akár este 11-ig is ha úgy van.

2012. jan. 21. 14:55
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy csak az időd miatt aggódik anyukád? Nem lehet,hogy inkább a költségektől fél? Még feles tartásban se pár ft egy ló tartása. Ha beteg,rengeteg pénzt elvihet,erre is kell gondolni. Szerintem mondd meg anyukádnak,hogy állandóan nem kell tanulnod és a szabadidődben legalább nem a haverokkal lógnál az utcán,vagy a kocsmában,hanem értelmes dologra forditanád a szabadidődet,na meg sportolsz is ugye,ha lovagolsz.

De azt puhatold ki otthon,hogy az anyagiak meglennének-e a lóra,mert az a lényeg. Utána ha ez rendben van,jöhet a rábeszélés,hogy jobb lenne,ha csavarognál,drogoznál,innál? Inkább lovagolj,én is azt mondom!!! Sok sikert,majd irj,hogy mi lett!

2012. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó.

Mond meg anyukádnak hogy engedje had bizonyítsd be hogy meg tudod csinálni. Ha sose próbálod ki, sosem tudhatjátok meg hogy mennyi fér bele az idődbe és mire vagy képes.


De!

A tanulás rovására ne menjen!

2012. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A költségeket nem mondta , hogy amiatt. Bár nemtudom, lehet.

A lovardába havi 10-12.000 ft és még a benzin mert más településen van , busszal meg elég nehéz megközelíteni.

És így számolgattam már a lónak a költségeit. Erre 5000 ft a körmölés , és 2 havonta szokta körmölni a lovakat. Abból én ugye 2500ft-ot állnék. Féreghajtás szintén 5000-6000. Azt meg 3 havonta. Az nekem durván 3000ft lenne. A többi oltás meg évente 1x kell.

A takarmányt meg teremeli azt meg én segítek betakarítani. Meg szénát pakolni.

Meg ott van még ha történik valami de az meg benne van a pakliba.

2012. jan. 21. 15:19
 5/10 A kérdező kommentje:

A lovardába a lovaglás havi 10-12.000 ft.

A lovaglás az véletlenül kimaradt a mondatból.

2012. jan. 21. 15:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha anyukáddal, és a tulajjal is megbeszélnétek egy rövidke próbaidőt, pl egy hónapot? Hogy ez még nem végleges, kipróbáljátok, hogy ezeken a napokon hogy tudsz kijutni, a tanulmányaid nem-e romlanak, nem-e leszel túl fáradt, stb... És ha bejön, akkor maradhat így. Szerintem ezt érdemes feldobni otthon, persze csak ha pénzügyileg megengedhetitek magatoknak, mert lehet ez is "zavarja" anyukádat... De ha belefér, akkor kipróbálhatnátok így, szerintem ez egy elég korrekt ajánlat lenne:)
2012. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

* Vagy ha hétfőtől szerdáig vagy csütörtökig én. A többi nap meg ő.

Elírtam, bocsi. :)


Köszi a válaszokat. Megpróbálok megint beszélni vele.. még ma. :)

2012. jan. 21. 17:00
 8/10 anonim ***** válasza:

ismerős a szituáció :) Én ugyanígy voltam anyukámékkal. De elmagyaráztam nekik, hogy ez minden vágyam, és erre vártam azóta, hogy először lóra ültem. Nah meg a házimunka se rossz ötlet ilyenkor.

Ha az anyagiak a gond akkor azt tudom tanácsolni, hogy hívd fel a rokonokat(nagymama,keresztapa stb...)HA ők beleszállank a költségekbe akkor tuti a siker :)

Remélem összejön neked. Nekem ezek beválltak, és már 2 hónapja egy büszke lótulajdonos vagyok. :)

SOK SIKERT!

2012. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Meg anyukám azt is mondja, hogy "minek" amikor lovagolhatok ott. De nem veszi észre a különbséget, hogy az teljesen más meg ez is.

Na de nem adom fel meg valahogy csak sikerül elérnem, hogy belemenjen.. :)

Utolsó : Írok üzit. :)

2012. jan. 22. 12:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Válaszoltam az üzire :)
2012. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!