Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell lefele lovagolni?

Hogy kell lefele lovagolni?

Figyelt kérdés
Azt a tanácsot kaptam, hogy lovagoljam lefelé a lovat. Meg tudjátok mondani, hogy gyakorlatban ez hogy is működik? Mit kell csinálnom?

2012. jan. 22. 19:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy ezt csinálja lazának kell lennie a hát és váll izmainak. Ahhoz pedig hogy lazák legyenek el kell lazítani őket, szóval lehet hogy a lovaglás első felében nem fog neked így menni, de 1 vagy 2 óra lovaglás után amikor már megvoltak a hajlítások, a kiskörök és egyéb idomító gyakorlatok, már mindenképpen nyúlnia kéne a nyakának. Amúgy meg ha támaszkodik akkor alapból nyúlnia kéne a zabláért, máshogy nem is lehetne támaszkodtatni, csak ha a ló laza és átengedő. :) Szóval ott valami más van: Töri a nyereg, durva a lovas segítsége, fáj a foga. És még sok dolog.
2012. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Megpróbálhatnád úgy is (az én lovam is ilyen volt, bár ő nem is támaszkodott), hogy laza száron indulsz és úgy kezdesz kisköröket, átváltásokat, hajlításokat csinálni. Szóval megpróbálod minél jobban ellazítani a hát és vállizmait. Vagy nekünk ez vált be: Ugye lazább szárral indulunk és nem feszítjük bele a lovat rögtön egy keretbe és a kéz teleszkópos ugyebár. Aztán ahogy a bemelegítés végére értünk (lovanként változó az idő) szépen fokozatosan már összeszedtük a szárakat. Lovagolunk és közbe pihenőket tartunk (lehetőleg amikor jól csinált valamit) amikor is oda adjuk neki a szárakat és lépünk egy keveset, vagy ügetünk. Aztán újra összeszedjük és indulás, aztán újra pihenés.


De előtte mindenképpen utána kéne nézni hogy nem töri-e a nyereg vagy nem töri az egész felszerelésben valami, esetleg a fogát. Amúgy belovaglás alatt lévő lovaknál gyakori hogy nem engedik el magukat, hiszen szokatlan még neki az hogy nyereg van rajtuk és zabla a szájukba.


Amúgy ha már egy ló támaszkodik mint mondtam mindenképpen nyúlnia kell a zabláért. Vagy pedig behúzod a fejét és azért nem nyúlik el.

2012. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

De látszik, mikor ellazul. Mert akkor előrébb nyújtja a nyakát, de nem odáig, ameddig szeretném, vagyis nem kinyúlik, lenyúlik előre a nyaka, hanem csak kényelmesen tartja. De én nem ezt szeretném elérni, hanem hogy úgy leengedje a fejét, ahogy a western lovaknál szokás.

De köszönöm a tippet a hajlításokról, meg ezekről, megpróbálom.

2012. jan. 25. 17:47
 24/33 anonim ***** válasza:
Akkor dobsz rá egy western nyerget és irány western lovaglást tanulni. Miért akarod hogy odáig elnyúljon ha neki így kényelmes? Amúgy valószínű hogy azért mert még mindig nem elég laza.
2012. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz normális, érdembeli választ adni, akkor inkább ne írj. Nem western-be akarom, és nem is annyira le. De ha azt mondom, hogy szeretném, ha előre nyújtaná a nyakát, akkor azt mondjátok, hogy adjak szárat, és megcsinálja, illetve azt, hogy így akarom-e? És kapok egy linket egy bevett fejű lótól. Azt hiszem tisztáztuk, nem tudtok segíteni, máshol is utána fogok járni.

Köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 26. 18:48
 26/33 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss de ha neked az az egyetlen kép jött le a kettő közül nagyon tudlak sajnálni, mert a fogalmazási képességet a béka segge alatt van. Nem várhattál az első oldalon értelmes választ amég meg nem értettem/értették a kérdésed, mert mondom, értelmetlen ahogy megfogalmaztad. Én értelmes választ adtam az előző válaszban is, de ha te egy olyan lovat akarsz mint egy western ló akkor lovagold westernben nem tudok mit csinálni, vagy lazítsd el a lovad, mert különben ott fog maradni ahol van (ha ez neked nem elég). Már korábban is leírtam mik lehetnek még egyéb okok, és szeretném tudni hogy fejlődtök-e vagy használ -e amit mondtam, és nem össze veszni veled.
2012. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Te nem érted még mindig, hogy mit szeretnék.

De itt el kell túlozni, hogy felfogjátok, mit akar az ember, mert mindenki csak kötegszik állandóan.

Megmondtam, hogy nincsen probléma a nyergeléssel, nem fáj semmije, egyszerűen ilyen a ló, és hogy nem westernben akarom lovagolni, csak hogy leengedje a fejét. Mert igen, el szokott lazulni, de nem lógatja, viszont rosszul van izmolva a nyaka, ezért kell ilyen feladatot csinálnunk, hogy rendben legyen.

Ennyi.

2012. jan. 28. 10:03
 28/33 anonim ***** válasza:
és ha esetleg használnál chambon-t? az szépen lent tartja a fejét, és ha ellazult, akkor lejjebb fogja nyújtani..egy próbát megér...
2012. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Martingál-t használunk, de attól csak nem kapkodja fel a fejét, le nem tartja. Meg ha már segédeszközzel kell, az nem jó, mert le van "kényszerítve", nem magától teszi. De köszi a tippet :)
2012. febr. 1. 19:02
 30/33 anonim ***** válasza:
Erről most már látni kéne egy képet, vagy videót..
2012. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!