Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti, akik itt a Lovak témakörbe...

Ti, akik itt a Lovak témakörben válaszoltok a kérdésekre, mi alapján adtok tanácsot?

Figyelt kérdés
Úgy értem mire alapozzátok a szakmai hozzáértéseteket. (edző, versenyző, bíró, lótartó, egyszerű hobbilovas, vagy csak egyszerű lovardai lovas, stb.)
2012. jan. 24. 02:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Előző: szerinted 15 vagy épp 25 év tapasztalat után nem tudunk semmit a lóegészségről? A leggyakoribb betegségekkel 5 éven belül akár többször is találkozni. Van róla fogalmad, hogy néz ki egy csüdsömör? Mit okozhat kezeletlenül? Segédkeztél már ellésnél vagy műtétnél (herélés)? Adtál már be injekciót? Sétálgattál már egy súlyos kólikás lóval, úgy hogy hétvége miatt egy állatorvos sem vette fel a telefont az ügyeletes meg azt mondta, haggyuk megdögleni, mert egy másik eset miatt nem tud kijönni!? Fogtad már a kezét a 14 éves kislánynak, akinek a lova olyan sérülést kapott lovaglás közben, hogy el kellett altatni?

Nem vagyok állatorvos sem hivatásos versenyző, de 15 év alatt épp elégszer találkoztam súlyos vagy kevésbé súlyos esettel is és gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Ez elkerülhetetlen, ha az ember lovakkal foglalkozik.

2012. jan. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Saját ló már több mint 10 éve háznál.

Szóval tapasztalatra. :)

2012. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én már nem is merek nyilatkozni 30 éve dolgozom lóval lovakkal ( szarba sem veszem a versenyzőket gyilkosok)magyarba hol van színvonalas verseny amire lovak életét érdemes lenne áldozni?
2012. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
10 éves lovas múlt, 2 saját ló. Sok helyen megfordultam már, sok lovasemberrel beszéltem, versenyzek is. A legtöbbre persze a 3 oktatóm szavát tartom akik 50 éve lovaznak.
2012. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kérdéstől függ. Mikor annyi a kérdés, hogy szerintetek mit tegyek, ha az edzőm azt mondta, hogy..., akkor bárki tud válaszolni, csak éppen a lovasok jobban átérzik, hogy milyen is egy bizonyos helyzet, átlagos emberek azt mondanák, hogy hagyd ott a lovardát, lovasok meg, hogy eszedbe se jusson, ha ott van a tíz éve szeretett lovad...


Ha meg szakmai tudást igényel a dolog, akkor tudásomtól függ. Fiatal vagyok, és csak hobbiból lovagolok, de egy ilyen "melyik oldalon fogom a pálcát?", "tényleg le kell nyomni a sarkad a kengyelben?", "mikor hamis a vágta?" kérdésekre én is tudok válaszolni, mert ez azért alap tudás... Viszont nyilván nem adok tanácsot egy ritka, súlyos betegség kezeléséhez, max annyit, hogy hívjon orvost.

2012. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én 9 éve lovagolok (12/l,és nem,nem őrültem meg xD) hobbiból,de később versenyezni szeretnék díjugratás szakágon. tanácsot tapasztalat,vagy az edzőmtől kapott tudás alapján adok,neki is 40 éves lovas múltja van.tehát engem nyugodtan kérdezhettek majd bármiről ;)
2012. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!