Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tisztel? (nem találtam a...

Nem tisztel? (nem találtam a megfelelő kérést. Dehogy rövid)

Figyelt kérdés

A lovam, nem azt mondom, hogy nem tisztel vagy ilyesmi mert vannak jó pillanatai amikor egy kisujj mozdításra mozdul de amikor nem mozog akkor nem rohanni akar mint egy átlagos ló, hanem harapni, rúgni, kapálni és támadni. Nyáron ilyen eszébe sem jut. Futószárazásnál is rátámad. Néztem egy videót Hempflingtől és elhatároztam , hogy lehet , hogy videóból nem helyes tanulni, de én meg akarom csinálni. Mos, megpróbáltam utánozni Hempflinget, az ágaskodás terén, és ez bejött, mert észre vette hogy nem félek tőle, hanem szét rakom a karjaimat és maradok egy helybe. Nos ez így jó is volt, de többször rám támadott még. Aztán bejött hozzám , és nem bírtam körre hajtani bármit csináltam. Ott körözött körülöttem 1m átmérő körben. Nem sunyított meg semmi, de nem tántorított.

Ez lenne a második kérdésem, hogy ezt miért csinálta?!


Nyergelésnél is, kapál, általában tudatosan engem céloz, de szokása a kapálás minden élőlényre. Egyik lovat se látom sose kapálni csak őt. Rúgni (még) nem rúgott, és nagyon remélem erre nem is kerül sor. Amúgy önfejű lóról beszélünk de nem értem, hogy engem most akkor nem tisztel vagy mi van?

Nyáron nagyon kedves, jön utánam bárhova megyek. De ez a téli időszak... Segítsetek mit csináljak?


A ló 15 éves, ha ez számít és herélt!


2012. jan. 29. 18:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ömm csak áztatott zabot kap semmi mást, meg lucernát reggel délbe és este a zabhoz.
2012. jan. 31. 12:34
 12/19 A kérdező kommentje:

Igazából megfordítottam az ostort és a farát toltam volna kifele vele, de nem sikerült. Másrészt neki olyan az ostor lógós vége, mm annyit számít mintha téged cérnával csapkodnának. Valami fájdalmasat akartam kitalálni valamit ami észhez téríti mert a szerencsétlenkedést már untam. És így tört ketté egy ostor. De az is csak a farán csattant és önállóan eszkábált volt, kötélből és horgászbotból.

Ha le tudom videózni akkor le videózom de úgy akarom felrakni, hogy nem akarok vele minden oldalon találkozni vele, meg nem akarom, sem youtubra se facebookra feltölteni. Igazából csak a futószárazással van ennyi gond, a többit megoldom. A szügye is tiszta seb mert magát harapdálja ugyan is engem nem mer már megharapni. Lovaglásban is fejlődünk bár még ilyen fokozásokat nem lehet vele csinálni. Futószáron is csak az ügetés, lépés megy. Amikor a vágtát próbáltuk ledöntöttünk egy komplett akadályt és csak úgy tudtam megfogni. Ennél a lónál igazából a foglalkozás hiánya van. Én úgy vettem észre, hogy az eddigi tapasztalatai jönnek ki rajta amit élete során szerzett. Nem csak velem és a többi emberrel agresszív hanem fajtársaival és más állatokkal is. Még a macskának is sunyítva rontana neki amikor ki van kötve pedig az csak elsétál mellette. Szóval ez valami korábbi sérelem nála.



Itt van Hempflingnek egy videója, és ilyen ő is, csak nem ennyire durván ágaskodik de ezek megvannak. A különbség az hogy nyeregben passzív és nem ilyen meg az hogy ezek mének ő meg herélt már vagy 10 éve.


Link: http://www.youtube.com/watch?v=9N9Pq0zhmtc

2012. jan. 31. 14:24
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja és hogy a boxba nem ugrik így neked, hanem csak egy idő után kap oda ha hátat fordítassz neki. Ha odacsapsz akkor cseszted a kapcsolatotokat mert nem meghátrál hanem visszaadja aztán te is és ő is. Addig csinálja amég el nem mész.
2012. jan. 31. 14:26
 14/19 A kérdező kommentje:
ÉS még lehet hogy utánad is kap. De utánam már nem szokott kapdosni.
2012. jan. 31. 14:27
 15/19 A kérdező kommentje:
Ja és nyergelésnél/ kantározásnál nem ilyen csak kapál.
2012. jan. 31. 14:28
 16/19 anonim ***** válasza:
Mindezek tudatában, most már inkább a csatlakozást ajánlom. Ez minden lónál működik, csak tudni kell használni. Azért támad és kapdos és azért ideges, mert nem bízik senkiben. Nyáron le van fárasztva, nincs ideje és ereje ezeken gondolkozni, de télen nem mozog, csak gyűlik az agyában a hülyeség. Karám, futószár, normális ostor, és nekiállni hajtani, mint a veszett. Ha elkezdi adni a jeleket, lehet lassítani a tempón. Ha bejön, és nekiáll hisztizni, oda lehet csapni neki. Ha ideges vagy, érezni fogja rajtd és nem vesz komolyan. Fontos tudnod, hogy a lovak érzik, mennyire vagy kiegyensúlyozott és nyugodt. Ha nyugodt vagy, sokkal komolyabban vesznek, mintha idegösszeroppanásos állapotban akarnál kezdeni velük valamit.
2012. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez egy megnyugtató válasz volt valahogy. :) Valami akartam mutatni, hogy képbe legyetek milyen is. Sajnos nem értek a csatlakozásoz, nem tudom, hogy kell csinálni. Nincs körkarám vagy olyan zárt rész ahova sajnos el tudunk vonulni, mert egy belső karám van ott pedig állandóan vannak lovak. A kinti karámok pedig süllyesztve vannak így azokba most nem lehet semmi csinálni.


Más! Már előző este szét idegeskedem magam, így nem marad semmi másnapra. bár hogy a francba ne legyek ideges amikor egy ló ágaskodva közelít én meg bele vagyok ragadva a lovat. Meg akarom neki mutatni, hogy a világ szebb. :)



Azt hogy futószárazás közbe miért nem ment ki és miért akart olyan görcsösen bent maradni még mindig nem értem. :S :)

2012. jan. 31. 18:33
 18/19 anonim ***** válasza:
A lucernát én lecserélném másik szénára mert a lucerna igen sok energiát ad neki. A csatlakozáshoz meg ajánlom h keress néhány videót. Én se értettem hozzá (meg persze most se igazán). Nem is hittem különösebben benne. Vagyis abban h az ember mellett felnőtt és egész életükben mellettünk élő lovakkal nagyon meg lehetne csinálni. De megpróbáltam és sikerült. Nálunk sincs körkarám csak egy kisebb téglalap alakú. A vezetőszárat szoktam pörgetni és mindig egyre jobban közelítem felé ha kell hozzá is érintem és folyamatosan nyomást gyakorolok rá így. Ez nem fáj neki de egy idő után valamit csinálnia kell. Az én lovam is immunis volt az ostorra. Nem reagált rá semmit, de így egy idő után rávettem h menjen. A lényeg h jól húzd ki magad és "támadd meg". Toppants felé, nézz rá gonoszul mint aki meg akarja enni, mint egy ragadozó. Ha feléd fordítja a fülét és lerakja a fejét akkor már nyert ügyed van :D Szerintem futószáron is meg lehet csinálni csak ott egy kicsit nehezebb.
2012. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Na igen, majd meglátom. Mert most nem tudok hozzá kimenni hétvégén és utána egész héten mert nem leszek országon belül, de amint haza érek kipróbálok valamit, vagy megvárom a tavaszt addig karámon kívül hajtom és futtatom. Azért nem belül mert több ló is van, de mivel követ engem ha meglát akkor úgy megtudom csinálni.
2012. febr. 1. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!