Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Otthon tartod a lovad egyedül?

Otthon tartod a lovad egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyanok véleménye érdekelne leginkább akik otthon tartják a lovukat.

Az én lovam jelenleg bértartásban van, de tavasztól el szeretném hozni haza. Hely az lenne, mivel van egy istállónk és nagy kert amit semmire nem használunk. A korábbi lakó gabonát termesztett rajta, nálunk csak van. Az istállót helyre kell pofozni, boxot szeretnék. Egyik ismerősöm kőműves, mondta hogy felfalazza, apa pedig megcsinálja az ajtót. Az istálló többi részébe pedig csinálnánk egy nyergest és a ház egy másik melléképületébe lenne a zabos, amire még szintén kell költeni. Be kell pucoltatni a falat és zárható ajtót tenni rá. A karámozás simán megoldható, csak akác oszlopokat kellene szereznem. Lényegében az érdekelne hogy mennyibe kerül a ló havi eltartása.

A másik probléma az hogy egyedül lenne, mert nincs másik lovunk és nem is hiszem hogy vennénk. Esetleg egy pónira gondoltam mert vele nem sok gond van, keveset "fogyaszt" és nem kell neki akkora hely.

Most havonta 25 ezer forintért tartom egy tanyán, 8 lóval és egy pónival él. Ezen a költségen szerintem lehetne faragni, de amég elkészül a hely addig sokat kellene rá költeni.

Mit gondoltok?


2012. jan. 30. 09:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
30 éve foglalkozom lovakkal, lóval volt ,hogy egy évig egy lovam volt és nem volt barátja! kólika az idáig nem volt pedig szoktam neki adni még cukorrépát is, elsősegélyt nyújtani valamikor a ludas Matyiban lehetett olvasni ehhez hasonló poénokat! ha te innen akarod tudni ,hogy tartsál-e lovat én azt ajánlom ,hogy ne!!!
2012. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

nem innen akarom megtudni hogy tartsak e lovat! már van lovam nem most akarok venni, hanem csak haza szeretném hozni!!!

tisztában vagyok azzal hogy mi az ha lovad van, de mivel bértartásba van még itthon nem volt lovam ezért írtam ide kérdést hogy azoknak a tapasztalatait is elolvassam akik otthon tartják a lovukat és egyedül!

mivel ugye a ló társas lény, ezért nem ajánlatos egyedül tartani! én csak arra lettem volna kíváncsi hogy tartanak e egyedül lovat otthon és hogy egy otthoni tartás mennyivel olcsóbb!!

2012. febr. 1. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!