Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van jövő a lovas oktatásban?

Van jövő a lovas oktatásban?

Figyelt kérdés

Elsősorban lovasoktatók, és lovakkal foglalkozó szakemberek véleménye érdekelne, akik már jártasak a szakmában!

Már régóta szeretnék elvégezni egy lovas oktatói tanfolyamot, de nem merek belevágni mert manapság az embereknek nincs ilyen "luxusra" pénzük... vagy csak én gondolom így és igazából lenne rá érdeklődés ?!

Továbbá szeretném megtudni hogy egy lovas-túravezetői tanfolyamban szerepel lovas oktatói rész is, vagy csak konkrétan a turizmusra és a vendéglátásra helyezi a hangsúlyt? Vagyis külön kell elvégezni a lovas oktatóit és a lovas-túravezetői tanfolyamokat?!


2012. jan. 30. 18:00
1 2
 1/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Milyen szintű a lovastudásod?
2012. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Most mindenki azt hangoztatja, hogy alig lehet belőle megélni. Később, ha több pénz lesz, akkor lehet, hogy többen elkezdenek lovagolni. Ha meg tudod csináélni a tanfolyamot, van rá pénzed, akkor vágj bele, aztán majd eldől, hogy mi lesz.
2012. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
6,5 éve lovagolok rendszeresen ( hobbi szinten ), de tavaly nyár elején elkezdtem a galoppra járni és ott is rendes gyors munkákat megyek már az előképzettségem miatt " mivel nem ott kezdtem el lovagolni és már volt tapasztalatom. Remélem idén nyáron már versenyen is részt tudok menni.
2012. jan. 30. 18:24
 4/17 anonim ***** válasza:
Külföldön több a lehetőség. Apukámnak németországban és ausztriában is volt lovardája ahol oktatot és terápiás lovagoltatást csináld. Nagy sikere volt. Ott egyébként kevés öntőke kell mert az állam mindenkit támogat aki Hoyaán végzett. A magyar helyzetről sajnos nem tudok mondani.
2012. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Mailerdeamon ***** válasza:

A galopp szép dolog, de azokkal a lovakkal kb. 0 idomítómunkát végeznek. Erre kellene ráfeküdnöd előbb, mert a hobbi szint baromi kevés ahhoz, hogy bárkit is lovagolni taníts. Kivéve ha csak gyerekeket szeretnél körbe-körbe vezetgetni, mert annak semmi értelme, hogy hobbilovas oktasson hobbilovasokat. Így is ez történik a legtöbb lovardában, utána meg jönnek ide kérdezősködni az 5 éve lovaglók, hogy mi az a könnyített ülés meg ilyenek... :S


Egyébként ebben a szakmában szinte mindenki szenved. Főleg az, aki minőséget tanítania.

2012. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

:) A tanfolyamon szerintem úgyis megtanítják rendesen a dolgokat. Ha minen oktató tudná a dolgokat akkor nem kellene elvégezniük a tanfolyamot. Ők sem úgy születtek, hogy mindent tudtak.Egyikük sem lovasoktatóként kezdte.

Szerintem én a hobby szinthez képest elég sok mindent tudok, mert az oktatóm országos díjugrató bajnok volt és ő elég rendesen bevitt minket helyes lovaglás rejtelmeibe... nehogy azt hidd, hogy felültettek a réten egy lóra, rácsaptak a farára és "menj ahogy tudsz " alapon tanultam meg lovagolni :)

El jutottunk a rajtengedély vizsga szintig, de sajnos azon a helyen nem lehetett letenni pláne hogy nincs saját lovam :(

De a lovardai figuráktól kezdve ( féllovarda, körben válts, kígyóvonal, középből lovaglás, átlóváltás...stb) , a helyes segítségeken keresztül, díjlovaglás, egy kis díjugratás, nyújtott vágta, (könnyített vágta is ) ...stb. mindent tanultunk amit csak azokkal a lovakkal lehetett :)

2012. jan. 30. 19:17
 7/17 A kérdező kommentje:

Szóval nem egy húszad rangú lovardában kezdtem el lovagolni mint sokan manapság. Aztán meg az összes azt mondja magáról hogy mekkora lovas, közben csak rángatja a lovat mint egy hülye és gőze sincs a lovaglásról , csak játtsza a fejét :@

De csak arra hogy "paraszt falván " ő megtanult "ülni" egy lovon oktató nélkül is , (mert hát minek is az), de közben szétveri a hátát, rángatja a száját, meg halálra hajtja ...stb

2012. jan. 30. 19:21
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem akartalak megbántani vagy ilyesmi, de én pont nem az a lovas vagyok aki nem tudja hogy mi az a könnyített ülés :)

Nekem már nemigazán lehet olyat mondani amiről ne hallottam volna :)

Nálunk is volt olyan hogy jött a gyerek hogy ő már tud lovagolni nem kell őt futószáron megtanítani az alapokra, aztán kiderült hogy ez előtt csak vásári pónikon lovagolt XD

2012. jan. 30. 19:26
 9/17 A kérdező kommentje:
Tény hogy a 6,5 évemmel nem számítok akkora májernek mint az aki már 10 éve lovagol, de arra megesküdnék hogy a 10-20 éve lovaglók 50 %-a sem rendelkezik elegendő elméleti tudással.. Az lehet hogy bizonyos szituációkban könnyebben fennt marad egy lovon mint én, de az elméleti tudása a béka feneke alatt van ! És ez a szomorú manapság... :(
2012. jan. 30. 19:30
 10/17 Mailerdeamon ***** válasza:

Egy lovasoktatói tanfolyamon nem fognak megtanítani jobban lovagolni, abban biztos lehetsz. Ha tanulni akarsz valamit, javaslom A lovasoktatás kézikönyve című könyvet. 100%, hogy hasznosabb, mint egy ilyen tanfolyam.


Nem az a lényeg, hogy hány éve lovagolsz, ez az itt feltett kérdésekből is nagyon könnyen kiderül. Az azért, hogy patanyomfigurákat meg iramváltásokat tudsz lovagolni szerintem nagyon kevés. Mármint az oktatáshoz. Tudom, hogy ilyen - vagy sok esetben még kevesebb tudással - is oktatnak, ha téged nem zavar, hogy ezen kívül mást nem tudsz a lovasaidnak megtanítani, akkor legyél lovasoktató. Lehet hogy csak én nem értem, hogy aki saját bevallása szerit hobbi szinten lovagol, az miért akar ebből megélni? Ez egy szakma, nem hobbi, bár a nívója már a béka segge alatt jár.


Na de mindegy, ez csak az én magánvéleményem. Saját bőrömön tapasztalom, hogy a lovasoktatót minősége miatt nem tudok továbbfejlődni és ez elszomorít. Lassan oda jutok, hogy be kell kéredzkednem valami díjlovashoz, hogy 6-7 ezer Ft/óráért tanítson már nekem valami értelmeset, mert eddig akárhány lovardában jártam, mindenhol ugyan azt a 0 tudást adták át.

2012. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!