Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van jövő a lovas oktatásban?

Van jövő a lovas oktatásban?

Figyelt kérdés

Elsősorban lovasoktatók, és lovakkal foglalkozó szakemberek véleménye érdekelne, akik már jártasak a szakmában!

Már régóta szeretnék elvégezni egy lovas oktatói tanfolyamot, de nem merek belevágni mert manapság az embereknek nincs ilyen "luxusra" pénzük... vagy csak én gondolom így és igazából lenne rá érdeklődés ?!

Továbbá szeretném megtudni hogy egy lovas-túravezetői tanfolyamban szerepel lovas oktatói rész is, vagy csak konkrétan a turizmusra és a vendéglátásra helyezi a hangsúlyt? Vagyis külön kell elvégezni a lovas oktatóit és a lovas-túravezetői tanfolyamokat?!


2012. jan. 30. 18:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én nem jobban szeretnék megtanulni, hanem papírt szeretnék kapni róla. Nem magasiskola szintű tudást szeretnék átadni a lovasoknak csak maximum díjugratás szintig fejleszteni a tudásomat és esetleg pályaépítői vagy belovaglói papírt is szerezni. Ha valaki magasiskola szintű oktatásban szeretne részesülni az menjen olyan oktatóhoz nekem nem az a célom.... Aki magasabb szinten szeretne lovagolni az adja ki a 3-4 ezer forinttal többet és járjon oda. Szerintem nem sok oktató van az országban aki pl. magasiskolát is tanít. Az meg már más kategória, az már edző és nem oktató ! Az oktatók többsége az alapvető dolgokat tanítja és maximum rajtengedély vizsgaszintig viszi a lovasait , onnantól kezdve másik oktatót ( abban az esetben, ha versenyezni szeretne az illető ) edzőt kell keresnie, ez így megy tudtommal . :/
2012. jan. 30. 20:09
 12/17 Mailerdeamon ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva túravezetőivel kell, hogy rendelkezz. A belovagláshoz nem a papírodat nézik, hanem a tudásodat, így abszolút feleslegesnek tartom, hogy csupán a papírért pénzt adjon ki az ember.


Egyébként nem "magasiskolára" gondoltam. Elviekben egy alapszinten belovagolt ló tud eleje-hátulja körül forogni, lovagolható két patanyomon, és egyáltalán, száron áll és segítségekre állítható, ám ezeket a legtöbb lovardában sem a ló nem tudja, sem a lovas nem tanulja meg, az oktató pedig mélyen hallgat.


Egyébként a kérdés magában foglalja a választ: nem, nincs jövő a lovasoktatásban addig, amíg a lovasoktatók nem magasabb szintű tudást szeretnének, hanem papírt. :(

2012. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb baj az országban, hogy oktatói papírt sok helyen igen könnyű szerezni, de nincs mögötte semmi. Honnan is lenne, hiszen olyanok próbálkoznak ilyesmivel, akik maguk is csak ugatják a lovaglást.

Magán az oktatói képzésen sok mindent lehet, de lovagolni megtanulni nem - elméleti képzés van elsősorban, feltételezve egy már létező szintű tudást. Ezt a tudást van, ahol a felvételi vizsgán számonkérik, hiszen lovaglásból felvételizni kell, másutt csak a pénzre mennek, így ha az illető hajlandó két körön keresztül megmaradni valahogyan a ló hátán, már fel is veszik. Ez szomorú.... :-(

Azzal egyetértek, hogy nem egészen ugyanazt a szintet kellene tudnia egy oktatónak, mint egy edzőnek, pláne egy szakedzőnek, de szerintem oktatónak se menjen valaki, ha egy átlagos, tisztességgel belovagolt lovat nem tud szárra tenni, ha nincs fogalma egy eleje/hátulja körüli fordulatról, nem tudja korrekten hátraléptetni a lovat és nem ér körbe tisztességgel egy 110-es ugrópályán.

Az oktatói tanfolyam nem arra jó, hogy megtanuljon az ember lovagolni, hanem arra, hogy legyen némi fogalma az oktatáshoz szorosan kapcsolódó dolgokról: pedagógia, pszichológia, edzéselmélet- és módszertan, stb. Az oktatói tanfolyam elméleti tudást ad, mert feltételezi a gyakorlatot.

2012. jan. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt valamilyen szinten én is így gondoltam.

De akkor az a lényeg, hogy a tanfolyamon csak elméletben tanítják meg a dolgokat és nincs egy lovarda, ahova kiviszik az embert, és ott be kell mutatnia az éppen tanultakat pl.( vállat be, farat be, eleje-hátulja körüli fordulat...stb?

Létezik egyáltalán olyan tanfolyam ahol csak akkor kapod meg a papírt, ha már minden figurát, meg mindent tökéletesen végre tudsz hajtani?

Vagy akkor magyarán csak akkor érdemes elindulni egy ilyen tanfolyamra ha már kellőképpen informált az ember.... minden lovardai figurát tökéletesen tud, tud ugratni, és az eleje körüli fordulat, féloldalazás...stb is tökéletesen megy!

2012. jan. 31. 09:22
 15/17 A kérdező kommentje:
Csak mert én ezeket már mind tudom...
2012. jan. 31. 09:24
 16/17 anonim ***** válasza:
De jó neked, hogy pár évnyi hobbilovaglás után mindent tökéletesen tudsz... Mögöttem van 25 év, ebből igen sok éve versenyzés is, szakedzői diploma, de nagyon boldog vagyok, amikor tökéletesen sikerül megcsinálnom egy-egy feladatot...
2012. jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

NEM azt mondtam hogy tökéletesen megy XD hanem hogy meg tudom csinálni !

Magyarul nem állok ott mint egy bárgyú majom és nézek, hogy mi is az a vállat be... vagy amit éppen kérnek tőlem . :)

2012. jan. 31. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!