Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Lóvásárlás előtt állunk.

Egyik kedvenc lovam egy Sodrott herélt. 3,5 éves. Most van belovaglás alatt. Nagyon szeretem de sok rossz szokása van és elég rossz körülmények között tartják.

Vagy egy másik lovat, valami arabra gondoltam mert távlovaglásban szeretnék versenyezni meg díjugratásban.

A kedvenc lovammal meg nem tudom, hogy-hogy bírnék mert mint írtam sok rossz szokása van. És annyira rosszul érzem magam emiatt. :-( Úgy érzem, hogy elárulnám vagy nem tudom.

Néztünk már shagya arabot így a netről az edzőmmel, jónak tűnnek.. bár a neten lehet minden szép és jó.

Az edzőm viszont egy másik lovat ajánlj. Mert a kedvenc lovamnál a belovaglásba nem nagyon tudnának segíteni.

Amúgy mindhárom jármódban el tudok lovagolni, terepen is.


2012. febr. 7. 07:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nos, sodrottal elég nehéz lesz versenyezni sajnos. Ha szeretnél versenyezni, akkor szerintem eldőlt a kérdés. Ez esetben hagyatkozz szaksegítségre (az edződére) és úgy válasszatok.
2012. febr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha az edződ azt mondja jobb lenne..

Meg versenyezni sodrottal nem igazán lehet.:/

2012. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk a mi sodink megugorja a csillagos eget is, de nyilván lófüggő. Szerintem is, ha versenyezni szeretnél, akkor értelemszerűen másik, de egyébként én ha hobbiznék csak, akkor tuti a sodrottat választanám, mármint kedvencet. Bár ez csak az én véleményem, de ha hozzánövök, mondjuk az én drágámnak semmi rossz szokása nincs (koppkopp), de nem tudom, ha nagyon megszerettem volna, akkor tuti őt választanám, de persze a versenyzés. Egyébként mi lenne, ha megvennétek az arabot, vagy másikat, amit választatok, attól függetlenül meglátogathatod néha a sodrottat is, nem?:)
2012. febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Azért a versenyzés még odébb van, de ha vannak ilyen ambícióid ennek megfelelő lovat válassz. Kezdő lovasnak egyébként sem sem javasolt fiatal lovat választania. Ha találtok egy jól képzett, rutinos lovat nagyon sokat tanulhatsz tőle.
2012. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen, csatlakozom az előttem szólóhoz! Egy 3-4 éves ló (csikó) még több helyre szeretne figyelni, nem olyan fegyelmezett, szeretné azt csinálni amit ő szeretne. Egy időseb lóval kéne kezdeni én egy 7 éves körülit ajánlanék, ugyanis 3-4 évesen törik be általában a lovakat (mi akkor szoktuk) és akkor ha belegondolsz 3 év tapasztalat áll előtte. Ez neked is sokat segíthet, versenyeken jobban dolgoztok majd együtt! Az arab lovak jó testfelépítésűek, kitartóak, de azért a szeszélyesség is jellemző rájuk kicsit!:) Örülök, hogy érzelmileg is kötődsz a lovakhoz, nem pedig csak az számít neked hogy versenyezhess és majd egyszer a hírnév..:) Bár ez is elég motiváló dolog!
2012. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Én nem vágyom ilyen nagy versenyekre csak ilyen háziverseny féleségek , hogy nem kell REV.


Reggel véletlenül kimaradt, hogy a Sodrottat elég rossz körülmények között tartják meg nem foglalkoznak vele.

2012. febr. 7. 15:28
 7/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy rossz körülmények között tartják nem feltétlenül hátrány, ha a ló amúgy meg egészséges. De nem szabad azért lovat venned mert rossz körülmények között tartják és meg akarod menteni. Akkor szólj az állatvédőknek ha segíteni akarsz rajta. (Esetleg ha annyi pénzed van h megengedheted magadnak h csak azért megvedd az más. Szerintem.)Az egyik lovam nekem se éppen a legjobb körülmények közül jött, viszont hálás egy paci. (Talán mert segítettem rajta?)
2012. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Rebce ***** válasza:

Ha versenyezni akarsz, és nem tudnak a belovaglásban segíteni, akkor sajnos a sudri kiesett...

De én a helyedben az edzőre hallgatnék, ők általában elég jól értenek a lóvásárláshoz. Én beleestem abba a hibába, hogy szerelemből vettem lovat az edzőm tanácsával ellenkezőleg. 3 évig volt nálam, egy versenyre nem jutottunk el, és kb egy hónapja tudtam eladni nagyon áron alul.

Szerintem hallgass az edződre, nem akarhat neked rosszat!

2012. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Láttál te már sodrottat a versenypályán? XD A sodrott egy hidegvérű ami igavonásra való....inkább maradj az arabnál, mondjuk díjlovaglásra inkább angol telivért vagy anglo-arabot ajánlanék az elég hajléhony ahhoz.
2012. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A díjugratáshoz meg bármelyik jó a feloroltjaim közül de a sodrott biztos hogy nem...
2012. febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!