Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Lóvásárlás előtt állunk.

Egyik kedvenc lovam egy Sodrott herélt. 3,5 éves. Most van belovaglás alatt. Nagyon szeretem de sok rossz szokása van és elég rossz körülmények között tartják.

Vagy egy másik lovat, valami arabra gondoltam mert távlovaglásban szeretnék versenyezni meg díjugratásban.

A kedvenc lovammal meg nem tudom, hogy-hogy bírnék mert mint írtam sok rossz szokása van. És annyira rosszul érzem magam emiatt. :-( Úgy érzem, hogy elárulnám vagy nem tudom.

Néztünk már shagya arabot így a netről az edzőmmel, jónak tűnnek.. bár a neten lehet minden szép és jó.

Az edzőm viszont egy másik lovat ajánlj. Mert a kedvenc lovamnál a belovaglásba nem nagyon tudnának segíteni.

Amúgy mindhárom jármódban el tudok lovagolni, terepen is.


2012. febr. 7. 07:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Sodrottal is lehet kisebb versenyekre menni.

Egyik ismerősömnek is Sodrottja van és a 100cm simán megugorja.

2012. febr. 9. 14:16
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát éppenséggel lehet, ha tönkre akarja tenni a lovat.

A sodrottat nem arra találták ki hogy akár még 50 cm-es akadályokat is átugráljon a kb.1 tonnájával nem hogy még 100-at :O . Ha az ismerősöd tönkre akarja tenni azt a sodrottat, csak tessék, de neked nem kéne ebbe a hibába esned...

Hallgass az okosabbakra, és versenyzés céljából ne vegyél sodrottat!!!!!

2012. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Én most kaptam lovat karácsonyra a családtól és szerintem nem feltétlenül a "leghasznosabbat" kell választani. Igazbáól sok lovat megnéztünk, utána telefonáltunk meg minden egyéb. Mindenhova jött velünk az edzőm is, kivéve két helyet amik messze voltak. Az egyik ló ezek közül az ideális első ló lett volna. Ugrottam is vele, nagyon nyugodt volt de egyszerűen nem ő volt a nagy szerelem. A másik volt az én Fifim, ahova nem tudott jönni edzőm. Kipróbáltam, és ahogy leszálltam rőla odabújt a nyakamhoz. Ezek után egy hétig azon paráztam, hogy mi lesz ha eljön edzőm és nemet mond rá. Amikor elmentünk közösen edzőm felsorolt kismillió hibát a lovon, de azt mondta hogy első lónak meg ha nem világbajnok akarok lenni akkor jobb az amelyik a nagy Ő. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy lehet hogy nem a legmegfelelőbb ló álmaid lova de ha annyit tud amennyire neked szükséged van inkább őt válaszd.

Bocsi a kisregényért de szerintem ez hasznos lehet. :)

2012. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

15.21-esnek:

Van olyan fríz is amelyikkel ugranak és nem teszik tönkre a lovat de van olyan magyar sportló is amelyik veri a 80 centit... Szerintem ez nagyon ló függő.

2012. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Meg én nem úgy gondoltam, hogy most hű hó versenyezni fogok csak. Csak ritkán valami háziversenyre. És első se szeretnék lenni mert én nem a helyezésre megyek.

Szóval ez inkább hobby lenne de ritkán járnék versenyekre is.

2012. febr. 9. 19:43
 16/17 anonim válasza:
Fúúúúú arabot ne vegyél se lipicait csak a bajod gyülik meg velük makacs hülye agyas lovak.Én saját börömön tapasztaltam el is adtam öket most belgáim és fríz lovaim vannak hidd el a sodrottal jobban jársz :).
2012. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A sodrott alapjáraton tényleg nyugodtabb. De a többi fajtában is a legtöbb ló nyugodt. (Esetleg vannak temperamentusosabb fajták pl. arab, de h megfelelő a lovas képzése azzal se boldogul nehezebben mint egy sodrottal. Ezért kell a lovas szintjéhez megfelelő lovat venni, vagy várni amíg a lovas nem lesz ügyesebb) Szerintem nevelés kérdése leginkább h melyik lóval mennyire lehet bírni.
2012. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!