Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem viseli el a lovam a...

Miért nem viseli el a lovam a normális zablákat amik fémből készültek vagy más gumisat csak azt ami most van?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem érzékeny a szája és ezért többször kipróbáltam többféle zablát de kizárólag a gumis zabláját fogadja el, ha másik gumisat kap azzal is hisztizik, de ami most van neki már eléggé szét van rágva. Ez is egyszerű csikó zabla.
2012. febr. 14. 19:43
 1/5 noni2000 ***** válasza:
Szerintem azért mert azt a zablát szokta meg.
2012. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyél ugyanolyat! Esetleg összekenheted ezzel-azzal, mintha nem mostad volna le lovaglás után, lehet így könnyebben beveszi... Nyilván biztos szokatlan neki, ne hagyd, hogy hisztizzen, megszokja majd..
2012. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elővigyázatosságból érdemes lenne megnézetned a fogát, mert meglehet , hogy az a kiváltó ok.
2012. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Vettem neki ugyan olyat de csapkodta a fejét és kifarolt, hisztizett mint akit feszítővel rángatnak. Nagyon ragaszkodik a zablájához. Fogorvos volt nála még nyáron ugye, ilyen rutin ellenőrzésen és nem látott semmi problémát, úgyhogy ez kizárva. :)
2012. febr. 14. 20:04
 5/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Szerintem általában a zablával van baja. Ha a foga rendben és a zabla is jó méret, nem csípi a szája szélét, jól van beállítva akkor ez lovaglási probléma.


Jobb ha nem cserélgeted állandóan, mert azzal is a hisztit erősíted, a végén már semmi se lesz jó neki. Válassz ki egy típust, jó a gumis is vagy az egyszerű csikózabla, és azzal lovagold, ne válts másra.


A fejcsapkodást a helyén kell kezelni: biztos kézzel, előre-lefelé lovaglással, szárhoz hozzáhajtó üléssel hogy elfogadja a zablát.

2012. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!