Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok ötletet adni?

Tudnátok ötletet adni?

Figyelt kérdés

Na szóval. Jelen pillanatban be kell lovagolnom egy 3 és fél éves lovat. Az alapok már megvannak, a lovast teljes bizalommal fogadja. A kérdés a következő: Tudtok ötleteket adni, hogy hogyan tudjam egy kicsit lecsillapítani? Mostanában terepre járok vele, egy idősebb ló társaságában, de még így is virgonc. Jelen állapotban csak én tudom kiülni a hülyeségeit, meg a stíllusát. Tudtok ötleteket adni?

Félreértések elkerülése végett: Nem ő az alső ló akit belovaglok, a jelentlegi lovamat is most lovagolom át. Értek a lovakhoz, a nulláról is hoztam már fel lovat. Tudok lovagloni. Ez csak egy kérdés, hátha van valami ötletetek amit eddig még nem próáltam ki. :)


2012. febr. 15. 16:02
1 2 3 4
 1/40 noni2000 ***** válasza:
0%

Próbáld úgy csillapitani hogy szépen beszélsz hozzá vagy ilyesmi. És ha más is lovagolja akkor jól kapaszkodjon.

csak ennyit tudtam irni remélem hasznos

2012. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Esetleg futószárazd le minden terep előtt. Hátha jót tesz neki. :)
2012. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen a stílusa, egyszerűen nem lehet vele mit csinálni...:S Legyél vele türelmes, ha hisztizik, akkor hagyd rá, raplizza ki magát, aztán dolgozzatok tovább... Mikor lenyugszik, akkor dicsérd meg.:)
2012. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

Megpróbálkozhatsz a lefutószárazással, de van egy olyan érzésem, hogy nem sokat fog érni. :)

A csikó az csikó, csak azért dilizik mert örül a fejének, gondolom elég új neki ez a terep dolog, meg attól is jobb kedve van, hogy másik ló társaságában mehet. :) Hagyd neki, had ugrabugrálja ki magából a jókedv-dózist, és ha lenyugszik, amit az előttem lévő írt, dicsérd meg.

2012. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
Nekem is van egy lovam és most lesz négy éves. Mi is mindig kimentünk vele terepre, western stílusban lovagoljuk és két ló társaságában :) A lovam egy eszméletlenül aranyos kedves és türelmes ló de amikor a kimenetelre került a sor egyből izgalomba jött. Az első és a legfontosabb amit nekem megtanított a kiképzője az az volt, hogy már a felnyergelést se siessük el mindent a lehető legnagyobb nyugalomban és lassan. A felszállást is ötször megcsináltuk vele a lehető legnagyobb nyugalomban és lassan és egy hét után nagyon jelentős változás következett be :))) Remélem segítettem:)
2012. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 Mailerdeamon ***** válasza:

Miért lovagoltok terepen? Ott minden ló élénkebb, hiba lenne elvárni, hogy kezdetben pont terepen menjen nyugodtan.


Ha terepre is mentek, én sokat lovagolnám nagykörön (igazából szinte kizárólag csak nagykörön). Sokkal könnyebb felvenni külső szárral mint egyenes vonalon, vagy ha nem reagál kisebbítheted is a kört. Ezzel az egyoldali segítségeket is kezdi majd megérteni, illetve magát az előrehajtást is, mert az lenne most a lényeg, hogy egy kicsit hajtóssá tedd, hogy tudja fogadni az előrehajtó segítségeket és a zablához lépni, mert ha rohan és folyton fognod kell abból csak ellenkezést tanul, mást nem.

2012. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Rebce ***** válasza:
Mi is (edzőmmel) most kezdtünk el belovagolni egy 3 és fél éves lovat. Mi mondjuk úgy csináltuk, hogy bent, lovardai körülmények között hozzászoktattuk ahhoz a lóhoz, akivel terepre akartuk vinni, ment mögötte szépen, hogy szokja. Terepre is úgy mentünk ki, hogy bent dolgozott, kieresztette a gőzt, és csak aztán mentünk ki. Ha megszokja, hogy kint is olyan nyugodtan kell közlekednie, mint bent, lovardában, akkor lehet egyenesen kimenni.
2012. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Mailerdeamon ***** válasza:
Én egyszer régen bevállaltam egy shagya csikót (hiba volt, már látom, hogy sehol nem voltam lovaglásilag). Sokat jártunk másik lóval terepre, többször majdnem baj is lett belőle, mert még nem értette tisztán a csikó hogy mit kérek tőle (pl. árokba majdnem behátrált). Azon kívül hogy szokja a terepet, a változatos tájat kb. semmit nem tanul - hacsak nem terepen iskoláztok, de azért meg kár kimenni.
2012. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Én pont terepen szoktam kicsit lenyugtatni, utána jobban dolgozik benn :)

A lényeg a türelem. Nem szabad ráhagyni, de összeveszni sem szabad vele. Te ne húzd fel magad sosem, mindig maradj nyugodt.

2012. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

nekem is 5éves lovam van, megy mint az állat.:S én Futószárazok lovaglás előtt. (30p- jobbra 15 balra 15)

De ha ráülsz és sétálsz vele, mikor ezt megtudja tenni úgy ügetsz hogy szárraadod a fejét külsőszárral, testeddel tudod szabályozni a sebességet. Nekem bevált.:)

Ja és ne futószárazz mindíg, mert beleerősödik és kibírhatatlanul menni fog.:)

2012. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!