Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok ötletet adni?

Tudnátok ötletet adni?

Figyelt kérdés

Na szóval. Jelen pillanatban be kell lovagolnom egy 3 és fél éves lovat. Az alapok már megvannak, a lovast teljes bizalommal fogadja. A kérdés a következő: Tudtok ötleteket adni, hogy hogyan tudjam egy kicsit lecsillapítani? Mostanában terepre járok vele, egy idősebb ló társaságában, de még így is virgonc. Jelen állapotban csak én tudom kiülni a hülyeségeit, meg a stíllusát. Tudtok ötleteket adni?

Félreértések elkerülése végett: Nem ő az alső ló akit belovaglok, a jelentlegi lovamat is most lovagolom át. Értek a lovakhoz, a nulláról is hoztam már fel lovat. Tudok lovagloni. Ez csak egy kérdés, hátha van valami ötletetek amit eddig még nem próáltam ki. :)


2012. febr. 15. 16:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ismét mondom, egyáltalán nem értettél egy szót sem. Egyébként én nem is ülnék fel csak úgy arra a lóra, szóval engem tuti nem dobna le. :-) Ha nekem kellene vele foglalkoznom, akkor BELOVAGOLNÁM! Elkezdeném az alapoktól - futószárazás - és úgy haladnék, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.

Sajnálom, ha ennyire nem érted...

2012. febr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Rebce ***** válasza:

Kedves kérdező:

Jómagam is 19 éves vagyok, kösz, tudok olvasni, jó a szövegértésem is, ez a téma letudva. Segítséget, illetve ötleteket vártál, kaptál, és aztán elküldtél minket a ...-ba.

13 éve lovagolok, ugró lovas vagyok, versenyekre is járok.

Nem azt mondtam, hogy gyereket ültess rá, félreértettél. Jelenleg két belovagolatlan lóval foglalkozom EDZŐ segítségével, mert NEM akarom ELRONTANI.

Ha van edződ, mert hiszen versenyző vagy, tehát gondolom, hogy van, akkor szerintem elsősorban vele egyeztess.

2012. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Rebce ***** válasza:

Mellesleg a megoldás: türelem, türelem, türelem. És rengeteg megértés.

Ja, meg még annyit, hogy "nem az enyém, nem akarok vele bajlódni"????? Rád bízták nem??? Akkor meg kötelességed vele "bajlódni"!

2012. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik normális választ adtak. Tisztában vagyok vele, hogy a futószárra is rá kell vennem. De először kialakítom a kapcsolatot, és utána jöhet a többi.Tegnapinak mondanám, hogyj ó példát írt, hiszen a saját lovam pontosan hevederiszonyos, több okból is, de már vele is alakul a dolog.

Többieknek meg mondanám, hogy van edzőm, és pontosan ő mondta, hogy egyenlőre ne erőltessük a futószárat és a pályát, mert nem tesz jót neki, ha állandóan felidegesítjük vele. Ezért járok vele terepre. Ha meglesz az összhang, akkor megyünk pályára.

Azt hogy, "nem az enyém, nem akarok vele bajlódni" arra a lóra értettem aki nem mozdul meg pályán. Ezt tényleg félreérthetően írtam.

Tudom jól, hogy türelem a megoldás, ez az alap, de attól még lehet kérdezni nem? Ha érdekel priviben sokan mondtak jó ötleteket, amiket még nem próbáltam ki.

Jelenleg szépen haladunk vele. Aki meg csak kötözködni tud, azt nagyon sajnálom...

2012. febr. 26. 13:02
 35/40 anonim ***** válasza:

Parellizni próbáltál már vele? Egy próbát megér, ártani meg nem árthatsz neki. Benne van a circle game, ami már a futószár alapja. Kiépítheted az alapvető bizalmat, ezután jöhet a klasszikus kiképzés lépésről lépésre, szóval akkor már a futószár is menni fog.

Idő és türelem kérdése.

2012. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszi szépen :) Ez egy jó ötlet, nála még nem próbáltam.

Szerintem nála is használni fog, hiszen a saját lovamnál remekül bevállt, pedig ő durva volt. :P

2012. febr. 27. 15:08
 37/40 Rebce ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy próbálkozol, a lovaglás már csak ilyen. Türelem és még több türelem. Előbb utóbb megoldódik ez is. Hallgass az edződre, biztos tudja a megoldást!
2012. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Mai nap sikert értem el vele :) Kipróbáltam a parellit (tanfolyamot végzett edzővel) és utána mentünk vele terepre. Kicsit még izgága volt, de egyszer sem bakolt vagy ágaskodott, pedig egy traktor mellett is el kellett mennünk, amitől pedig iszonyúan fél. :) Még párszor megyünk vele terepre, aztán megnézzük mit alakít pályán. :)

Köszi mindenkienk a segítséget! :D

2012. febr. 28. 16:13
 39/40 Rebce ***** válasza:
Örülök, hogy találtatok megoldást!
2012. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. márc. 8. 16:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!