Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok ötletet adni?

Tudnátok ötletet adni?

Figyelt kérdés

Na szóval. Jelen pillanatban be kell lovagolnom egy 3 és fél éves lovat. Az alapok már megvannak, a lovast teljes bizalommal fogadja. A kérdés a következő: Tudtok ötleteket adni, hogy hogyan tudjam egy kicsit lecsillapítani? Mostanában terepre járok vele, egy idősebb ló társaságában, de még így is virgonc. Jelen állapotban csak én tudom kiülni a hülyeségeit, meg a stíllusát. Tudtok ötleteket adni?

Félreértések elkerülése végett: Nem ő az alső ló akit belovaglok, a jelentlegi lovamat is most lovagolom át. Értek a lovakhoz, a nulláról is hoztam már fel lovat. Tudok lovagloni. Ez csak egy kérdés, hátha van valami ötletetek amit eddig még nem próáltam ki. :)


2012. febr. 15. 16:02
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Utolsó elöttinek: Ha neked nem tetszik a véleményem ez van. De akkor kérdezek valamit: Szerinted akkor egy igazi versenylovat is ellovagol egy alap tudással rendelkező egyén?? Mert kötve hiszem. Pedig azok a lovak is be vannak lovagolva rendesen... Mindig vannak lovak akikre tapasztaltabb lovas kell, nem pedig az, hogy fel legyen idegesítve. Alapjában véve sem egy nyugodt fajta, nemhogy még így...

Utolsó: A ló egyetlen egyszer sem rúgott, vagy farolt rám. Se senki másra. Ágaskodni akkor szokott (bár az utóbbi napokban egyáltalán nem) ha valami nem tetszik neki, vagy nagyon megijed. A bakolást még elnézem, hiszen jó 4 hónapig nem volt lovagolva... Dolgozunk az ügyön, de nem úgy kéne kezdeni, hogy "utálja a futószárat, nem baj azért rakjuk fel, had idegesítse fel magát..."

2012. febr. 22. 16:19
 22/40 Rebce ***** válasza:

Kedves kérdező. Az "igazi versenyló" kifejezést kifejtenéd? Nem mindegy, hogy galopp, vagy más szakág... Vegyük az ugrólovakat, ott nagyobb számban vannak nehéz lovaglású lovak.

Igen, vannak NEHEZEN lovagolható lovak, de azok is be vannak lovagolva. Azokra nyilván nem ültetnék fel egy gyereket, de átlagban azok is csak mennek, mint a hülye, és általában azok is ROSSZUL vannak belovagolva. Egy jól belovagolt, tapasztalt lóra fel lehet ültetni egy gyereket is, azzal is el fog tudni osztályban kavirnyálni, anélkül, hogy a tíz körmömet lerágnám, hogy mikor veri földhöz.

Sajnos az ugrószakágban sok olyan lovas tevékenykedik, akik úgy lovagolják be a lovat, hogy: Ó, milyen aranyos, felültem és nem akart lehajítani. Ó, milyen faszán ugrik, akkor menjünk is a versenyre. 3 évig küzdöttem egy ilyen "belovagolt" lóval, hogy valahova eljussunk. Nem tudott futószáron menni, és miért nem? Mert nem volt RENDESEN belovagolva. Mert jóindulatú volt, és elviselte a lovast, ezért nem is tudott futószáron menni, mert nem tudta, mi a feladat. Mivel 5 éves korára kiversenyezte a lelkét, ezért amikor én megkaptam 6 évesen, már egy földön fekvő rúdtól is rosszul lett.

Következtetés: A csikót korának megfelelő képzésben kell részesíteni, és amíg nem megy futószáron, és nem dolgozik szóra, addig nem ülünk fel. Ha "ideges" lesz a futószáras munkától, az azért lehet, mert rossz tapasztalatai vannak/lehetnek. Láttad a belovaglás folyamatát? Tudod, hogy nem bántották a földről? Mert ha nem, elgondolkoznék. Ugyanis, ha futószáron érték rossz élmények, elképzelhető, hogy nem rúg rád, nem ellenkezik a földről, mert nyilván azért kapott, de ha felülsz, és ágaskodik, akkor az ELLENSZEGÜLÉS, vagyis nem adja meg neked a tiszteletet.

Ez a véleményem. Aztán úgy lovagolod, ahogy akarod, végül is Rád bízták...

2012. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Rebce ***** válasza:
Ja, egyébként meg ha ennyire értesz hozzá, hogy minden választ lefikázol, akkor nem is értem, hogy miért tetted fel a kérdést. Ezek szerint tudod rá a megoldást, nem?
2012. febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Rebce, ne idegesítsd fel magad, kár. Megint csak egy kiscsaj, aki azt hiszi, ő sz--rja a spanyol viaszt. Gőze nincs, milyen egy belovagolt ló, elhepizik egy-egy paci hátán, kapaszkodni megtanult, ennyi. Lovastudása ettől függetlenül vélhetőleg teljesen nulla.


Kérdező, egy versenylovon valóban nem tud bárki fönn maradni. Egész egyszerűen azért, mert versenyló jelzővel a galopplovakat illetjük, akik NINCSENEK belovagolva, csak annyit tudnak, hogy ereszdelahajam módon rohannak, ha kinyílik az indítóbox. De ha egy komolyan versenyző ugró, military- vagy díjlóra gondolsz, azokra bizony benn a karámban egy kismacskát is fölrakhatsz általában, semmi hülyeséget nem csinálnak. Köztük is van nehezebb lovaglású ló, de ez nem abban nyilvánul meg, hogy nem lehet vele normálisan körbemenni a karámban, hanem abban, hogy pályán okoz nehezebb perceket a lovasának, mondjuk egyötvenes-egyhatvanas akadályok között.

2012. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Rebce ***** válasza:

Gabka77!

Köszi a megnyugtató szavakat, eddig bírtam cérnával. Sajnos hiába tudom, hogy az a helyzet, amit mondasz, egy idő után elszakad a cérna. Igazából azt nem értem, hogy ha már ennyiszer el lett mondva, akkor miért nem mondja azt, hogy: Tudjátok, mit? Igazatok van!

És lehet, hogy rohadtul nem gondolja komolyan, de legalább nem vernénk itt a nyálunkat.

Az a bajom, hogy próbálunk neki segíteni, és nem hagyja. Akkor meg minek kér segítséget, ha nem is kell neki???

2012. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Előszőr is! 8 éve lovagolok, és 1 éve ugratok verseny szinten. Egyetlen szóval sem azt kértem, hogy engem fiázzatok, vagy a lóról mondjatok véleményt. Azon kívül egy 3 és fél éves lóra hogy ültetnél fel már egy gyereket?? Ő egy ilyen ló, el kell fogadni. Nem lehetne vele osztályban lovagolni, mivel a többi lovat nem nagyon viseli el. A futósszára egyépként meg megtaláltam a válazt. AZért nem megy, mivel előző gazdájaánál elverék mert nem akart menni, és fél tőle mint az állat. A pályára még keressük a megoldást, de addig is terepen egyre szebben megy.

Kikérem magamnak 19 éves vagyok, és nem egy kiscsaj!

Aki meg nem tud olvasni annak üzenem, hogy egy szóval sem a kérdésemre válaszoltatok. Én csak tippeket kértem a nyugtatásához, mert már sok dolgot kipróbáltam, de az utóbbi próbálkozások sikeresek voltak. Az ágaskodást, azt meg csak akkor csinálja, ha valamitől nagyon megijed, illetve pályán, mert nem szereti.

Minden feltevésre válaszoltam, vagy még valamit kihagytam??

2012. febr. 25. 12:07
 27/40 anonim ***** válasza:
Igen, van amit kihagytál: az értő olvasást általános alsó tagozatban. Egy szót se fogtál fel abból, amit itt többen is írtunk.
2012. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

De felfogtam. Ti nem tudtok váaszolni egy kérdésre sem. Azzal tisztában vagyok, hogy a lovat hlyre kéne hoznom, de nem rakhatom fel futószárra, ha egyszer fél tőle.

Azonkívül meg nem egy ló van a lovardában aki nem szereti a pályát. Sőt olyan is van aki nem mozdul meg pályán, akármit csinálsz vele. De mivel ő nem az én lovam nem fogok ezzel bajlódni. Addig ugyis hiába ítélkezel amíg nem látod a lovat, és nem ülsz fel rá. Nagyot néznél, ha ledobna a hátáról, mint sok profit eddig. Erről ennyit...

2012. febr. 25. 13:23
 29/40 anonim válasza:
Szerintem igazad van, addig senkinek sem kéne ítélkeznie amíg nem látták a lovat és szerintem itt nem a kérdezőt kéne kiosztani mert ő csak tanácsot kért és tényleg vannak olyan lovak amelyek különböző helyeken másképpen viselkednek, egy ló sem ugyanolyan és nem lehet mindegyiknél ugyanazokat a módszereket alkalmazni! Nekem is van egy lovam és nála is ki kellett tapasztalni azt hogy mire hallgat jobban és mi az a módszer amivel eredményt tudunk elérni. :) És mivel az én lovam négy éves ő sem megy mindig tökéletesen futószáron nem szereti annyira viszont ha kell akkor azért azon is szívesen dolgozik. Minden esetre azért sok sikert a ló kiképzéséhez, szerintem biztos tudtok valami megoldást találni, csak legyél vele határozott és kitartó!:))
2012. febr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Ha a ló fél a pályán és az zárt terület, akkor engedd ki oda, amikor nincs ott edzés. Kis kaját is adj neki ott. Szokja meg, hogy nincs ott semmi félnivaló. A futószár fóbiás lovat is vissza lehet hozni. Ha heveder iszonyos lenne, akkor nem nyergelnéd fel, mert jajj ugrálni fog?

Tudod mindez akarat, türelem és a ráfordított idő kérdése.

2012. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!