Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok ötletet adni?

Tudnátok ötletet adni?

Figyelt kérdés

Na szóval. Jelen pillanatban be kell lovagolnom egy 3 és fél éves lovat. Az alapok már megvannak, a lovast teljes bizalommal fogadja. A kérdés a következő: Tudtok ötleteket adni, hogy hogyan tudjam egy kicsit lecsillapítani? Mostanában terepre járok vele, egy idősebb ló társaságában, de még így is virgonc. Jelen állapotban csak én tudom kiülni a hülyeségeit, meg a stíllusát. Tudtok ötleteket adni?

Félreértések elkerülése végett: Nem ő az alső ló akit belovaglok, a jelentlegi lovamat is most lovagolom át. Értek a lovakhoz, a nulláról is hoztam már fel lovat. Tudok lovagloni. Ez csak egy kérdés, hátha van valami ötletetek amit eddig még nem próáltam ki. :)


2012. febr. 15. 16:02
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
A futószár felejtős sajna mert nem tudja elviselni :P Menni megy ugyan, de egy idő után rugdosni kezd, és csak felidegesíti magát. Lovardában ugyanazt csinálja mint terpen tarkítva ágaskodással és bakolással. Megpróbálom az ötleteket,remélem beválik. :) Ha nem akkor meg megint lett egy olyan paci a lovardában amit csak én tudok lovagolni. :P A jelenlegi lovammal is így jártam, bár tény, hogy ő egygazdás paci :D
2012. febr. 15. 21:03
 12/40 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha értesz a lovakhoz és tudod, hogyan kell belovagolni őket, akkor azt is tudnod kell, hogy egy ló akkor van belovagolva, amikor elfogadja a segítségeket és normálisan reagál rájuk.

Élénk, menős lovak mindig voltak és lesznek, de ez nem jelenti azt, hogy lovardában ágaskodik és egyebek. Ha ezt csinálja, akkor az a ló tökéletesen nulla tudással rendelkezik.

Terepre pedig nem viszem a lovat, amíg el nem fogadja a csizmát a szárat. Egy fiatal ló gyakran menős terepen, de ha már a lovardában is ellenszegül meg futószáron sem megy, akkor az nem élénk, hanem tökéletesen belovagolatlan, megkockáztatom: elrontott.

Hagyd abba és add oda valakinek, aki tudja is, mit kell egy lóval csinálni.

2012. febr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

A belovaglás ott kezdődik, hogy futószáron tanítjuk a lovat lekötve hogy erősödjön a háta, tanuljon meg támaszkodni.

Az én lovam se bírja a futószárat, de meg lehet rá tanítani, hogy szépen menjen.


Szóval kimaradt az alapozás, így nehéz építkezni. Nálunk is van egy csikó, itt lett belovagolva és nagyon szépen megy terepen, néha vágtában elküldi a hátulját, de tényleg csak ritkán, mikor kicsit többet állt, de mivel még fiatal lenyelhető tőle.

2012. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
A Csikót nem èn lovagoltam be az alapokra. Én csak most kaptam meg, hogy kezdjek vele valamit. Règen ment futószáron egészen addig míg fel nem ültek rá. Lovardában nem szeret menni, azért csinàlja ezeket. Est tudon, nem isvaz volt a kérdès
2012. febr. 16. 12:12
 15/40 A kérdező kommentje:
A segítségeket pedig elfogadja rendesen nem azzal van a gond. A kérdés itt as volt, hogy hogyan csillapíthatnám le.
2012. febr. 16. 12:16
 16/40 Rebce ***** válasza:
Az elég nagy baj, ha nem megy futószáron. El kell hogy keserítselek: azért mert elfogadja a lovast és a segítségekre viszonylag jól reagál, még nincs belovagolva. Ha olyan alapokat, mint futószáron nyugodtan közlekedni, nem tud, akkor én nem mennék vele terepre...
2012. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de amelyik ló nem lovagolható el a karámban, az nincs belovagolva alapszinten sem! Te magad írtad, hogy "csak én tudom kiülni a hülyeségeit meg a stílusát". Egy belovagolt, a segítségeket elfogadó lovon BÁRKI, aki alapszintű lovastudással rendelkezik, el tud lovagolni karámban.
2012. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Utolsó:Megcáfolnám a kijelentésedet. A lovardában nem egy olyan ló van aki nem szeret pályán menni, éppen ezért terepló. És van olyan ló is akire nem egyszerű az alap lovastudás, hanem határozott majdnemhogy aztmondanám, hogy kiváló lovastudás kell hozzá.

A paci pedig rendesen be van lovagolva, csak csupán nem az a "hű de nyugodt" stílusu ló. Ezért tettem fel a kérdést hátha tutdok valami ötletet adni a lenyugtatásához, amit még nem próbáltam. Annyi haladást már elértünk nála, hogy már a barátnőm is fel tud ülni rá, és szépen megy alatta is. Az ágaskodásait elhagyta, úgyogy haladgatunk vele.

Azért kiváncsi lennék, hogy a válaszolóknak többségének volt-e már dolga csikóval, és elrontott lóval, ha ilyeneket irogatnak. Azt azért még hozzátenném, hogy teljesen normálisan reagál a csizmasegítségekre. Csak éppen nehéz természetű a paci.

2012. febr. 20. 21:28
 19/40 Rebce ***** válasza:

Kedves kérdező:

Az a ló van JÓL belovagolva, amelyikre bárki felülhet, aki alapszinten tud lovagolni. Természetesen a ROSSZUL belovagolt ló is be van lovagolva, csakhogy ROSSZUL. Azt pedig át kell lovagolni, vagyis elölről kell kezdeni a BELOVAGLÁSÁT. Tehát úgy kell kezelni, mint egy csikót, amelyik NINCS belovagolva.

Mielőtt azzal vádolnál, hogy full automata iskolalovakon lovagolok:

Van egy öreg kancám, akit 15 évesen kellett átlovagolnunk, most lovagolok be egy 3,5 éves csődörcsikót és a kezem alatt van egy 7 éves csődör, amelyik nem tud semmit.

A tanácsom továbbra is az, hogy tanítsd meg a lovat futószáron menni, mert ott sajátítja el a lovas iránt tanúsított tisztelet alapjait. Addig úgysem fog "ménesvezérként" tekinteni rád, amíg futószáron ki tud szúrni veled. Ha pedig nem a lovas a főnök, akkor az egész nem ér semmit. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a lovat porig kell alázni, mert NEM kell. Csak azt, hogy a ranglétrán fölé kell kerülni, azt pedig nem szokásuk harc nélkül hagyni.

Futószár, futószár, és még mindig futószár!

2012. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy te ki tudod ülni a hülyeségeit, meg kezdi elhagyni, na de meddig? Az ilyen ló egy időzített bomba. Tényleg vissza kell nyúlni az alapokhoz, a futószárhoz. Ott vívod ki részben a ló tiszteletét, ha elhúz, befordul, rád rúg, akkor az a ló baromira nem tisztel, és ha földről nem, akkor nyeregből sem fog.

Virgonc, nálam ez azt jelenti, hogy menőkésebb kicsit többet kell dolgoztatni, de az hogy bakolgat meg ágaskodik már az engedetlenség kategóriája (vagy épp a tudatlanság).

Szóval azt tudom mondani, mint a többiek, futószár, aztán ha szépen szóra dolgozik, akkor jöhet a lovas is.

Mellesleg összetenném a két kezem, ha egy pöccre belovagolt lovat lovagolhatnék, mert évek óta nem volt ilyennel dolgom.

2012. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!