Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Boxos helyért mennyit kérhetne...

Boxos helyért mennyit kérhetnek el?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő lenne. Szomszéd utcában van egy házaspár ők tartanak 4 lovat. Oda szeretném vinni az én lovam is hogy közel legyen hozzám. Én úgy gondoltam, hogy csak a helyért és a gondozásért fizetnék havi szinten, a kaját pedig én vinném. Hétfőtől-szerdáig kellene nekik rendezni a lovat, de csütörtöktől már én is otthon vagyok, így akkor én ganyéznék, abrakolnék.

Már beszéltünk róla és akár vihetném is, de ők még nem tartottak lovat bérbe, nem tudják hogy milyen áron tartsák. Én a helyért és a ganyézásért, abrakolásért 10000-15000Ft körüli összegre gondoltam.

A kaját én venném. Ami nekik költség az a víz illetve a munkájuk.

Mit gondoltok reális árra gondoltam?


2012. febr. 28. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól is, hol vannak helyileg, illetve van-e pl. karám, ahová kimehet a ló, lovaglókarám, vagy csak terepezni lehet, stb. A 15 talán reális lehet, de tényleg helytől függ.
2012. febr. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ridegtartás olyan 25, deszka boxért olyan 30, rendes kőistállóban tartásért olyan 40től felfelé kérnek általában. Egy ló kajája átlag 15 ezer havonta, ha nyáron főleg legel. Tehát 15 alatt nem igazán reális boxban. Arra viszont felhínám a figyelmed, hogyha nincs olcsó zab/széna forrásod, akkor nem éri meg, hogy te viszed a kaját, mert kis tételben relatíve drágább minden. Akkor már jobban járhatsz, ha többet fizetsz normál ellátásért. Másrészt szemétség, hogyha később/előbb abrakolsz, mint a többi lónak, tehát azt is a bértartónak kéne végezni, hiába érsz te rá a hét második felében.
2012. febr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felénk új fullextrás istállóban 35 ezer/hó a bértartás kb ennyi a reális innentől határ a csillagos ég.

Ha te viszed a kaját akkor szerintem egy 20as így is simán elkérhetnek, ha van nagy legelő.

2012. febr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
felénk 25ezer a bértartás úgy hogy benne van a box, karám, etetés itatás, takarítás :) szóval minden :D
2012. febr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!