Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Velem van a baj, vagy az...

Velem van a baj, vagy az oktatókkal?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen voltam már(táborok/edzések) de szinte mindenhol az lett a vége, hogy idegesen mentem a következő órára, és féltem, hogy megtudok e felelni az elvárásoknak. Nem tudom, hogy velem van e a baj, körülbelül 5-6 éve lovagolok, és amit mondanak, mindig megfogadom, és próbálom a legjobbat kihozni magamból. Viszont nagyon sokat tudnék mondani, hogyan tették tönkre az oktatók a táborokba is a napjaimat. Biztos nem véletlen, hogy ~20 gyerekből én voltam mindig a kiszemelt...Ezért már nyár óta nem is igen járok lovagolni, mert tartok tőle hogyha találok is egy új helyet, mi lesz ha.... :S szerintetek mit csináljak? mert van egy hely, ahova tudnék járni, csak ott terep van, de én meg edzésekre is akarok járni. :/ hogy 'győzzem' le az idegességem? mert az meg nem jó ha így megyek lovak közé :S
2012. márc. 4. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Merre laksz?

Amúgy szerintem célszerű lenne olyan edzőt keresni, aki emberi módon bánik veled és egyéniben oktat. Már több helyen olvastam, tapasztaltam, hogy a csoportos oktatásnak nincs értelme. Kis önbizalomhiány is befigyel itt, azért is vagy ideges. Akár kezdjétek az alapoktól.

2012. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Te vagy a hibás.Mit idegesíted magad? Nem az elvárásoknak kell megfelelni hanem saját magadnak.A "jobb" helyeken nem az a céljuk az edzőknek ,hogy gyerekekkel szórakozzanak hanem az , hogy megtanítsanak lovagolni. El kell tudni döntened , hogy akarsz -e lovagolni vagy nem! Ha akarsz akkor keress egy jó lovardát, ahol értik a dolgukat, csak az idegességet ne vidd magaddal ,mert ha idegesen szállsz fel a lóra akkor még a Ludger Berbaum sem fog tudni neked edzést tartani.xd
2012. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Veszprém megye. Igen, mondjuk eleve nem vagyok egy nagyon magabiztos ember, de ezek után még jobban lejjebb süllyedt az önbizalmam
2012. márc. 4. 12:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy akarok! Csak nehéz úgy, hogy pl a semmiért is engem hibáztatnak. Volt, hogy az edző lerakott a karám mellé egy széket, a ló megijedt és majdnem nekiment velem együtt a karám szélének, akkor is az volt hogy mit csináltam??! Meg mondta, hogy ha túl közel mennek egymáshoz a lovak lehet kis kört csinálni, meg is csináltam egyszer, akkor is én voltam a hibás, hogy 'elrontottam más munkáját'. Szóval hiába magyarázom be magamnak, hogy semmi baj, örülj hogy lovak között vagy meg lovagolhatsz, ha közbe ilyenekkel jönnek nekem >.<
2012. márc. 4. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
De nem mindenki ilyen! Ne állj hozzá ilyen negatívan és bízzál meg a választott edződbe. Ha kell próbálj ki többet és amelyikkel a legjobb az összhang azt válaszd.:)
2012. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

A jó oktató ellazít, ha látja hogy ideges vagy, mert csak lazán tudsz koncentrálni igazán, és tanulni. Apum sokáig volt lovasoktató, mikor engem tanított érezte hogy ideges vagyok a lovon, elviccelt nagyon sok dolgot az elején, míg el nem lazultam aztán folyamatosan korigált, tanított, magyarázott, mikor már látta rajtam hogy tudok koncentrálni. Ha elrontottam valamit akkor mondta nyugodtan hogy próbáljam újra.

Szerintem keress egy olyan oktatót aki megfelel, és próbálj meg ellazulni mert mi van akkor ha elrontasz valamit? A hiba is csak a tanulás természetes része, és az oktató, azért van hogy tanítson.:)

2012. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Vászolyon már voltál? Úgy hallottam, hogy ott normálisak.


Engem nem érdekel. Keresek egy másik lovardát és kész. Persze előtte felhívom a régieket még néhányszor, hogy ne én legyek a hibás (úgyis én leszek, viszont a lelkiismeretemet megnyugtattam).


Éppen most váltottam lovardát és sokkal jobb, mint a régi volt. Magamtól maradtam volna, csak sajnos kiderült, hogy ismerek egy régebben ott dolgozott lovasoktatót és ezek után nem maradhattam. Hát, ha ezt nem bírják elviselni, akkor jobb is.

2012. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!