Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Estetek már lóról?

Estetek már lóról?

Figyelt kérdés

ha igen, akkor hányszor? hogyan? lett komoly baj? :o


én ma estem először... mindig paráztam tőle hogy nehogy leessek. de egyáltalán nem volt vészes (szerencsére). sőt, jó érzés hogy túl vagyok az elsőn ;)

ugy történt(remélem nembaj ha elmesélem :) ) hogy bennt voltunk a fedelesben, és életem első vágtája volt. futószáron. és amikor a ló hirtelen vágtából gyorsügetésbe váltott akkor többször is majdnem leestem, mindig kibillentett az egyensúlyomból. főleg amikor váltogatta, mert nem akart vágtázni. ezt sikerült túlélnem és megúsznom az esést. :) és ügettünk tovább rendesen körbe a pályán. aztán valamitől hirtelen megijedt, olyan formája lett mit egy oldalra forított U betűnek, ahogy el akart onnan ugrani, de én meg nem ülteem benne rendesen, és kiugrott alólam xD észre sem vettem, hogy már nincs alattam csak amikor éreztem a puffanást a fenekemen. visszagondolva, meg egy pillanatnak tűnik, hogy rajta vagyok, aztán a földön, aztán megint rajta :) de szinte biztos hogy megijedt, mert egy körrel utána meg a kijárathoz hirtelen odaviharzott egy biciklis srác, és ugyenezzel a mozdulattal ugrott, vagy csusszant arréb. de ekkor már szerencsére nem estem le :)

köszi a válaszokat és bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült :)

14/L


2012. márc. 4. 17:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
én 4szer estem már le. én is hozzád hasonlóan a vágta kezdésekor zúgtam le.:) az én esésem a lovasoktató hibája is volt, amit azóta le is váltottam. :P angol telivérre ültetett (aki akkor még aktívan versenyzett) én elengedett futószár nélkül, mikor még csak így-úgy tudtam ügetni. abban a pillanatban megindult velem. úgy gondoltam jobban teszem ha most még a homokban lecsusszanok., mivel utána áramos kerítés volt mellettünk. és hát szerencsére semmi bajom nem lett a puha érkezés miatt.:) azóta már ugratok (ez fél éve volt)
2012. márc. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
én 6 hete estem le(3.esésem) eltört a könyököm és tegnap vették le a gipszet...alig várom már h délután mehessek újra lovagolni:DDD meg persze gipsszel a kezemen is minden hétvégén kint voltam lovardában,csutakoltam,sétáltattam,meg játszottam a lovammal:DD
2012. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én igen, egyszer. Egy olyan lovon lovagoltam, amin azelőtt még soha, és magasabbnak is éreztem. A lovak 3 napig nem voltak kiengedve. Lovagolok szabadon (mármint futószár nélkül), és egyszer csak a ló megugrott és elkezdett vágtázni velem! Én akkor "estem" róla, bár inkább olyan csúszásszerű volt. De nem lett nagy baj, vissza tudtam ülni és tudtam folytatni a lovaglást. Azóta szerencsére nem ültem azon a lovon.
2012. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Számtalanszor estem. Nagyon sokszor volt agyrázkódás, de tavalyelőtt áprilisban akkorát zakóztam, hogy eltört a csípőm.

Szintén vágtában, száguldottunk terepen, jött egy elágazás jobbra, persze mi mentünk volna egyenesen tovább. Mondom vegyük vissza, ne legyen baj, meg is volt, pár vágtaugrás után, én már azt hittem túl vagyunk az elágon, nos a ló még hitte, hogy be lehet venni azt a szép kis kanyart. Satufék, kiugrás.... Nekicsapódtam az út szélének, ekkor valószínűleg még nem voltam törött csontú, mert vissza is ültem, aztán jött a pokol.. és lassan két éve, még sokszor érzem, hogy fáj.

2012. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!