Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van, hogy egy ló csak...

Miért van, hogy egy ló csak akkor "nagymenő" amikor nem nyereg alatt van?

Figyelt kérdés

Szóval van egy ló aki azt hiszi, hogy a császár az egész lovardában, azt hiszi, neki mindent lehet. De amint ráülnek, mindent lehet vele csinálni, olyan kis bárány lesz. Akár a hátára is fel lehet állni, arra vezeted amerre akarod, azt csinálsz a hátán amit akarsz. De amint leszállsz róla, megváltozik, a kisbárányból valami szörnyű lény lesz aki meg akarja mutatni, hogy ki itt a Jani. Persze ezt nem hagyja neki senki, de nem fog megváltozni.

Amint leszállnak róla, már pörög az agya, hogy hova lehetne menni, és ha elkezd menni valahová akkor nem lehet csak úgy visszarántani mint hogy azt megcsinálja az ember más lóval vagy ahogy azt elgondolja, hanem ha elindul akkor megy mint egy tank. Futószárazni is csak akkor lehet, ha valakiül a hátán. Amint csak normálisan van futószárra rakva tiszta bolond. Miért van ez nála? Mit lehetne csinálni?


2012. márc. 6. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%

Erre tudod miért nem ír senki?

Mert ez egy idióta kérdés.

Semmit nem lehet vele csinálni ne akarj olyat egy lótól amit nem tud meg tenni te se változnál meg de nem is ez a lényeg az hogy ilyen a természetes és kész.

2012. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vártam rá 20 perc alatt választ, de köszi, hogy te legalább felvilágosítottál, hogy mi itt a módi! Köszönöm!
2012. márc. 6. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Először is a lovak nem képesek absztrakt gondolkodásra, vagy nagyon minimálisan. Neki nincs olyan, hogy jól viselkedik nyereg alatt akkor jól visekledik anélkül is, mert a kettő között nem teremt logikai kacsolatot. Két külön helyzet, mindkét helyzetben egyenkét meg kell tanítani mi az elvárás. Itt el is érkeztünk a második ponthoz: sz@r a kiképzése földi munkához. És hiába írod, hogy szerinted senki nem hagyja magát földön, ha valóban így volna, akkor nem vislekedne így. Konkrétan veled se! Mint említettem, nincs absztrakció, akár embernként különböző vislekedést produkálnak a lovak. Tehát maga a ló mutatja, hogy nem jól (utó)idomítjátok. Ezen ponton viszont nem a lónak kell változtatnia. Kapásból pl hibád: "Futószárazni is csak akkor lehet, ha valakiül a hátán". Nonszensz! A vezető nem könyörög az alárendeltnek, parnacsol! Ha te kényszerülsz alkalmazkodni, akkor alárendelt vagy, nem csoda, hogy a ló kényszeríti rád az akaratát, nem fordítva. Természetesen nem gyilkolni kell a lovat, lehet neki kedvezni, lehet teljesíteni a ló kérését, deha egyszer eldönöttél valamit, akkor azt neki kötelessége megcsinálni, akkor is ha nem tetszik.
2012. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak valamilyen szinten igaza van, bár kicsit kedvesebben is tudtodra adhatta volna a véleményét...

Sajnos az ilyen lovakkal nem lehet túl sok mindent csinálni, már nem tudod megváltoztatni a természetét.

A legegyszerűbb, ha továbbra is lovassal a hátán dolgoztok vele.

2012. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki ,hogy nem akkor hülye mikor ülnek rajta. Egyébkénk nevelés kérdése semmi más
2012. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tisztelet teljes hiánya. Rá lett hagyva egy csomó minden, így aztán könnyű elrontani. Nincs egy gazdája, aki fogná és megnevelné. Ha látod rajta, hogy kezdi a hülyeségeit akkor kicsit vissza kell rángatni a földre. Következetes büntetéssel és jutalmazással ki lehet belőle nevelni, de ha mindig más foglalkozik vele úgy szinte lehetetlen. Megfelelő pillanatban megfelelő büntetést használni, én pl ha nem áll meg a ló, akkor addig körözünk, míg meg nem unja és tanulja, hogy ha én azt akarom, hogy ott álljon meg akkor ott áll meg, ha pedig megáll akkor jutalmazom.

Nyeregben elfogadja a lovas dominanciáját, de földről meg már bunkó, mert kinevezte magát dominánsnak és senki nem volt olyan hogy ezen változtasson vagy időben jelezze, hogy ezt nem kéne. Egy jó időben adott kis tasli is jelezheti a lónak, hogy ezt nem kéne.

Futószáron mit csinál? Fut esztelenül vagy betámad, emelgeti a hátulját, vicsorog?

Ha csak fut, akkor hadd menjen, ha viszont, betámad, én ilyenkor kétszer finoman fültövön vágom az ostorral, utána meg normálisan közlekedik, pár kör után megállítom, majd fejtől hason át farig végig simogatom az ostorral meg párszor ráejtem az ostorszíjat. Nem fél tőle, de tudja mi az és mikor csinál hülyeséget. Párszor rendezni kell vele utána megy normálisan.


Szóval annak a lovardai lónak az a baja, hogy ő dominánsnak érzi magát, de nincs aki rendbe rakja, nem vagytok vele elég határozottak.

2012. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt bárki félreértené nem azt mondom , hogy verd meg a lovat, de tutujgatással és babusgatással, csak megerősíted az ő dominanciáját.
2012. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy körözzek? Elindul valamerre akkor, hogy körözzek vele? Ez az, hogy azt hiszitek, hogy vissza lehet rángatni, de egy felnőtt erős férfi nem tudja visszarántani.

Futószáron betámad, ágaskodik, és kifelé tépné magát amiről már leszoktattam. A betámadást még nem tudom, hogy akadályozzam meg, mert egy ostorral és futószárral a kezemben csak szerencsétlenkedni tudok még, ugyan is nem nagyon tudok az ostorral mit kezdeni amikor a ló éppen betámad, hirtelen minden útba lesz. Amúgy nem megy, éppen az, hogy néha az se hoz eredményt ha a farár kap egyet az ostorral, egy igazán nagyot. Na mindegy köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 7. 14:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha betámad, akkor a nyakára vagy fejére üss egy határozottat.

Barátnőm lova egyszer rá ágaskodott a csajra, de már voltak előjelei, na akkor kapott a ló egy két nagyobb ütést, azóta se csinált ilyesmit, se az ágaskodást, se a betámadást és az ostortól sem fél.


Tisztán látszik, hogy kettőtök közül ő van rangon felül. Amikor két ló megküzd a magasabb pozícióért akkor összeágaskodnak, harapják egymást, megrúgják egymást és az erősebb győz. Eddig csak fenyegetőzés volt, de rá lett hagyva ezzel megerősítve a dominanciáját, amikor fölé akarsz keveredni, akkor ő is bekeményít, mert nem hagyja magát. Mivel te nem nem tudsz akkorát ütni/rúgni mint egy ló, ekkor jönnek a "segédeszközök" (ostor, pálca).

Nem vagyok az erőszakosság híve, ok nélkül sose bántom a lovat, DE nem hagyhatom, hogy fölém kerekedjen, mert ebből akár életveszélyes szituációk is lehetnek.

Egy 600 kilós állatról van szó, aki egy életre nyomorékká tehet.

Gondolom ismered jól futószárazáskor a forgatókönyvet, 2-4 kört sunnyogva idegesen elrohan, aztán jön a fej befordítás, vicsorgás, betámadás, majd ágaskodás. Már az elején határozottan rá kell szólni, felé kell inteni az ostorral. Jelezni kell neki mikor nem vagy elégett a viselkedésével, viszont ha neked tetsző módon dolgozik földön is, akkor jutalmazod.

2012. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ő igen, de nem jöttem még rá, hogy ostorral, hogy lehet odacsapni egy lónak! Nem én ezt a forgatókönyvet ismerem. Én azt ismerem, hogy kihajtom nagy nehezen körre, egy kört simán aztán jön befelé én tovább hajtom át és ki megy körre. Aztán már kezdi megunni és elkezd kifele tekintgetni, na ezt sikerült abbahagyatnom vele. De egy idő után nem csak beront, hanem ágaskodik is. Nem vicsorog! Ha látja például a múltkor eléggé törhetetlen voltam, bejött körre és a fenének nem akart visszamenni. 1 métert se tágított mellőlem. Ha megpróbáltam ráverni ostorral meg se moccant. Ha kisétáltam vele körre, visszajött. Ha el akartam tolni magamtól ránehézkedett a toló oldalra. Mondjuk akkor határozatlan voltam mert télvíz ideje volt és csúszott, ragadt. és így aztán marha nehéz volt még határozottnak is lenni. DE majd jön a nyár aztán elintézzük itt a dolgokat!
2012. márc. 7. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!