Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen kéne?

Szerintetek milyen kéne?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen fajta ló kéne nekem?


130-140cm vagyok 30kg 4 éve lovagolok nem vagyok kezdő se profi milyen lovat ajánlanátok sok segítségem lenne.Ott a szomszédom nagy lószakértő.


NEM VAGYOK KIVÁNCSI A BESZÓLÁSOKRA. ÉS AZ UNATKOZÓ TIZENÉVESEKRE SEM A KIOSZTÁSOKRA. MERT ELEGEM VAN ABBÓL HOGY KAPOK 1DB NORMÁLIS HOZZÁSZÓLÁST

KÖSZÖNÖM



2012. márc. 16. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos elcsépelt, de én még mindig a kisbérit mondanám... Hobbyra, első lónak nagyon jó, ha nem éppen a B1-re gyúrsz... Ugranak, idomíthatóak, egy 8-10 éves herélt vagy kanca szerintem tökéletes választás lenne, persze lófüggő, de én első sorban közöttük keresgélnék:)
2012. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenféle rosszindulat, unatkozó tizenéves kiosztani való szándéka nélkül mondom neked, ha vagy szíves nem mellre szívni:


Ne LÓFAJTÁT keress, hanem LOVAT. :) Ha van valami kedvenc fajtád, akkor persze nyilván először azokat böngészed át, de ha hobbira kell, akkor tényleg nincs kikötés.

Szélsőségek ne legyenek, tehát a 130-140 centiddel ne egy hidegvérűre akaszkodj rá, inkább egy pónira :) Megkérdezhetem, hogy genetikailag vagy ilyen alacsony növésű, vagy fiatal vagy?

Mert ha genetikailag, akkor tényleg póni, de ha fiatal, akkor mindenképp nagyobb lovat ajánlanék, hogy e nődd ki olyan hamar.

2012. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pont neked való a lovasok.hu-n a kereső.

Előzőnek igaza van, ne lófajtára keress. Inkább írd be, hogy mondjuk 130 cm-től mondjuk max 160 cm-ig keress lovat, legyen kikötés, hogy kanca vagy herélt legyen. Írd be azt, hogy hobbyra kell, és egy bizonyos összekig.

Utána pedig válogathatsz. Bár a legtöbb lóra azt írják, hogy szelíd, kedves, forgalombiztos, meg stb. Ezeket fel kell már hívni, és megnézni.

Elég jól lehet használni ezt az oldalt.

2012. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
19:30 válaszoló genetikailag
2012. márc. 16. 20:04
 5/11 A kérdező kommentje:
a gotlandi a welsh és az exmoor póni a kedvencem
2012. márc. 16. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a korodat is jó lenne tudni, mert pl egy 14 évesnek nem mondom, hogy vegyen pónit, mert hamar kinövi. (Én egy nyár alatt nyúltam 8-10 cmt)

Azt mondom valami 150-160 cm marmagasságú lovat tudnék neked elképzelni, képzettségben meg te tudod, hogy milyen szinten állsz, mik a céljaid, és csak akkor tudod elmondani egy lóról, hogy neked jó, ha kipróbálod. Ez fajtára lehet bármi magyar félévér, kisbéri vagy hasonlók.


Ha képeket nézel figyeld azt, hogy pl magasabb jármódban száron van-e a ló.

Ha a szomszéd lószakértő, akkor első körben őt keresd meg, hogy mit ajánl, vidd magaddal, esetleg az oktatódat/edződet is, ha lovat veszel, próbálják ki ők is, te is.

Tényleg az egyedet nézd, mert frízből is láttam már elcseszettet, viszont félvérből is kiváló lovat.

2012. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__2768241-szerin..


nem kellene minden órában új kérdést feltenni ugyanarról. :) főleg nem hazudozni.

2012. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem mondták, ne a lófajta szerint válassz.:)

Ajánlották a kisbérit, viszont ott is lehetnek olyanok akik eléggé telivérezettek, szóval ezt így nem igazán lehet megmondani hogy milyen fajtájú lovat válassz.:)

2012. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az egyik kedves válaszoló mondta! Hogy ne lófajtát keress , hanem lovat.

Különben miért nem kérdezed a nagy lószakértő szomszédodat? Ő ismer téged, tudja milyen szinten állsz.

2012. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tegnap 22:01: xd
2012. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!