Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék venni de nem...

Lovat szeretnék venni de nem tudom hogy kell vásárolni?

Figyelt kérdés
Képességei: hobby,kisebb akadályt átugrani) és terep
2012. márc. 17. 15:27
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Amúgy ti ajánlanátok a kisbérit? vagy a haflingit mert elvileg mind kettő szereti a gyerekeket ha a haflingit akkor avval lehet terepen kicsit gyorsabban menni ?
2012. márc. 17. 18:26
 22/35 anonim ***** válasza:

Szereti a gyerekeket...


Ez mekkora hülyeség! Nekem van egy angol telivér lovam amit lovagolok, 5 éves gyereket rá lehet ültetni. Van egy másik telivér az idegbeteg , egy felnőtt is megszenved vele. Ez nem fajta függő , hogy mit szeret , hanem a természetétől függ.

A kérdésre válaszolva: Kisebb akadályt mindegyik áttud ugrani amelyiknek van legalább 4 lába és tud ügetni , vágtázni. Terep: Ide is jó mindegyik , ha hobbi szinten vagy. Van Magyarországon néhány ló ami megfelel ezeknek a kritériumoknak xd. Az , hogy valaki jól tudjon lovat vásárolni , komoly szakmai tudás kell , amit nem lehet ide leírni, meg kell tapasztalni.

2012. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
De ha elmegyek meg nézni a lovat viszek magammal állat orvost és 1 edzőt
2012. márc. 17. 19:01
 24/35 A kérdező kommentje:
Ok. De mégis melyik?
2012. márc. 17. 19:10
 25/35 anonim ***** válasza:
81%
Nem te fogod eldönteni, hogy ezt szeretném. Az edződ megmondja, hogy illik-e hozzád és a képességeidhez az állatorvos megnézi egészséges-e és nincs valami rendellenessége. Mindjárt keresek neked néhány lovat, de ne a mostani méreteidhez nézd, mert még nőni fogsz és nem cserélheted le minden évben.
2012. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
44%
Előző vagyok. Most nézem milyen árba kell neked. Ezért az árért nem, hogy kisbérit de lovat se kapsz. Ha lovat akarsz akkor azt 350.000 és afelett kell nézni. 100000 alatt meg csak szamarat kapsz vagy kisebb kupec lovat aminek ki tudja milyen öröklődő rendellenességei vannak. :S Ennyi, a lóvásárlást nem lehet olcsón megúszni.
2012. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
istenem... kedves utolsó csak segíteni akart. nem értem, akkor minek írsz ki kérdést, ha nem akarod hogy segítsünk?
2012. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Bár tapasztalatból mondom, hogy ki lehet fogni akár 150 ezerért is hobbilovat, azért ez egyáltalán nem általános. Sőt, olyannak nem is nagyon szokott sikerülni, aki nincs képben folyamatosan a lovakkal kapcsban.

Mindig vannak olyanok, akik hirtelen megszorulnak és áron alul szállnak ki a lovukból, de ezek a lovak általában úgymond "fű alatt" értékesítődnek, tehát szól xy az ismerősének, hogy tudok olcsón egészséges, ilyen meg ilyen lovat... Ezek az olcsó paccok nem fognak felkerülni a lovasok.hu-ra, az szinte tuti.

A másik: amikor odamegy a hozzá nem értő család lovat venni, a rutinos lótulaj/eladó azonnal felméri, mi is a helyzet és alapból magasabb árat kér. Láttam már millió ilyet... Ismerősnél voltam, aki egyébként adja-veszi a lovakat, ebből él (nem a rossz értelemben vett kupec, tényleg tisztességes lovak vannak nála) és jött egy vevőjelölt, megnézte a lovat, ár: 250 ezer. Az illető elment, hogy még nézelődik, megjelent egy család, papa-mama gyerekek, teljes pereputty, lovat akarnak vásárolni a gyereknek, a ló ára: 450 ezer. Meg is vették. :-)))

Amúgy pedig ha a szüleidnek vagyok, eszembe se jutna téged megkérni, hogy keress magadnak lovat, mert abból jó kisülni nem fog. Vannak tanítványaink, akik kaptak lovat, általában úgy, hogy a szülők és én vagy tesóm elmentünk, megnéztük, kipróbáltuk, stb. Aztán a szülők a mi tanácsaink illetve az állatorvos javaslatai alapján megvették a lovat, ha úgy gondolták. Nem a gyereket kell odacipelni, ő csak beleszeret, de érdemben nem tud mondani semmit a lóval kapcsban. Ha a szülők sem értenek hozzá, akkor kerestessenek szakemberrel lovat, téged meg hagyjanak ki belőle, mert abból nem fog kisülni semmi jó.

2012. márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. márc. 18. 09:47
 30/35 anonim ***** válasza:
muszáj mindenbe beleavatkoznod lehetnél kedvesebb és nagyon is lehet 130.000-ért lovat venni ha ti 1 millióért vettétek az már nem a mi hibánk!!!és egyébként ha olyan okos akarsz lenni akkor keresd fel a lovasok.hu-t ott okoskodj mindenkinek!
2012. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!