Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy 8éves tapasztalatlan félszemű kancám. Már 1éve dolgozok vele. 3hónapja vakult meg ezért 2hónapot állt. Azóta lovardát váltottam, és dolgozni keztem vele. Most úgy látszik nem zavarja, élénk, kezd nyugodni. Viszont ma nagyon nagy balhét lávágott.... Az edzőm azt mondta hogy egy darabig talán ez a ló jó lesz, de hosszútávra kéne nekem egy rutinos idősebb ló ami segít nekem. (pl:rajtengedélyt letenni, vagy kisebb pályákon) ezzel egyet is értek nagyon. Viszont apu nem. Ő úgy gondolja hogy a rövidtáv az még 2-3 év és utána eléglesz lovat venni nekem. És hogy a mostanival eltudok menni rajtengedélyre meg kis pályán. Hogy kifejtsem a lovat:

Rossz helyről vettük, nagyon ellovagolták. Az akkori edzőm átlovagolta. Akkor már elég jó lett. Nem könnyű lovaglású, rohanós ló. Folyamatosan fogni kell, néha erősebb segítségek is kellenek. Ha meglát egy akadályt akkor rohan.Ezt igazából egy kis idomítással meg is oldjuk, mert már jó kezekben vagyunk, de... Nagyon ijedős, hisztizős, és fél mindenféle olyan akadálytól ami pl: rajtengedélyen a legkönyebb alap egyszínű akadály, vagy kitörő. Néha fél méterrel magasabbra ugrik mint az akadály. Néha azzal szórakozik hogy nekirohan fullba az akadálynak majd elötte satufék. :/ Ma pl. nagyon hisztis napja volt. Kimentem, felültem...nagyon ideges volt fenntvolt a feje mindentől arrébugrott... leszáltam, lefutószáraztam, úgy ugrált mint a bakkecske... aztán bevittem és kötőfékkel visszahoztam sétára (már nagyon ideges voltam és nem tudtam lenyugodni így nem eröltettem) kivittem sétálni és ágaskodott...majdnem felrúgott,fellökött...majdnem eltaposott... :/ Itt már nagyon betelt a pohár...tudom én csesztem el mert nem kellett volna leszállnom, meg így ezt megcsinálni, de akkoris...:/ Már nem érzem hogy szeretne dolgozni a ló vagy ilyesmi... meg edzésen is mindíg bakol és lehúzza a kezemet tiszta erejével ésmeg csak tolok ki magam ahogy tudom...:/ Szerintetek kinek van igaza? 5ember mondta hogy nekem másik ló kell, és apu meg azt hogy nem :/


2011. nov. 16. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire vagy türelmes, és milyen célokat tűztél ki magad elé. Nézd, egy fél szemére vak lóval is lehet ugratni, 160-on is. Nem vicc, Global Champions Tour-on is kiválóan szerepel egy szép szürke, abszolút hozzászokott ehhez a helyzethez.

Azt tudnod kell, hogy a lovad egy elég nehéz időszakon megy keresztül. Amit eddig képet kapott a világról, annak most csupán a felét látja. Természetes, hogy hisztisebb, nehezebben kezelhető. De ez csak egy darabig lesz így. Lesznek jobb és rosszabb napjai - mint a lovaknak általában - csak nála számolni kell majd vele, hogy ez fokozott ijedősséggel jár. Ez egy ilyen dolog.

Nekem is van egy lovacskám, születése óta nálam van, és 3-4 éves korában egy kezelhetetlen idióta volt, mindenki - nem 5 ember - hanem mindenki azt mondta, hogy adjam el, mert szemes és mert egy hisztis kis dög. Nem adtam el, most 11 éves, és bár nem egyszerű ló, versenyzek vele 110-120on, ha minden jól megy, jövőre 125ön. Nem egyszer el lett cseszve, módszeresen el lett cseszve, még mindig van mit idomítani rajta, de nekem spec nincs annál nagyobb elismerés, amit a lovam viselkedése közvetít felém.

Te eldöntheted, hogy türelmesen vársz, és megpróbálod a legtöbbet kihozni ebből a lóból, és szenvedsz vele egy ideig, de faragsz belőle valamit; vagy veszel/vetetsz egy másikat. Rajtad áll. Én ilyen kis bizakodó típus vagyok, nem írnám le ezt a lovat.

Ha nekem kéne vele foglalkoznom először a kapcsolatépítést kezdeném egy kis csatlakozással és egy kis parellivel. Egy félig vak, vagy vak ló könnyebben működik együtt miután elnyerted a bizalmát, mint egy teljes látású, mert a vak elhiszi neked, amit mondasz, az ép látású viszont meggondolja, mert ő maga is látja a helyzetet a maga szemszögéből.

2011. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj meg szarból várat építeni. Ne essék félreértés, nem a lovat szarozom, de igen, ez az a helyzet, amikor örülnöd kéne, hogy van egy lovad, és a végsőkig kitartani mellette.. Szerinted mit fogsz elérni, ha most eladod, és kapsz egy másikat? Dolgozz csak vele, így fogsz fejlődni... Hiába az a legegyszerűbb, hogy feladod, kapsz egy másik lovat, nyugodtan maradjon csak ez, hozd ki belőle a legjobbat. Ettől leszel jó lovas, nem attól, hogy egy automata ló elvisz mindenen... Egyébként anno' mikor megvettétek, még ennél is tapasztalatlanabb voltál, miért ilyen lovat vettetek, ha még most is egy tapasztaltabb paci kéne?!
2011. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mert akkor apum és az edzőm is egy barom volt...hogy majd ő lesz a versenylovam...tökéletes lesz addigra -.-'
2011. nov. 16. 20:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne itt add fel. Ez egy akadály, egy bukkanó, amit le kell küzdeni. Lehet, hogy sokat fogtok szenvedni, de megéri, ha következetesen és felelősségteljesen csinálod, az előttem hozzászólok minden szavát alátámasztanám.
2011. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem való neked semmilyen ló... Valszeg ezt sem szereted, mivel lazán lepasszolnád, hogy letehesd a REV-et... Adjátok el, és másikat se vegyetek, nem kell neked még egy hörcsög se, ha ennyire felelőtlen vagy... Ha egyszer vállaltad, hogy kapsz egy lovat, akkor tarts ki vele akár az élete végéig, nem kell lepasszolgatni, mert öreg, vagy beteg, vagy jelen esetben állítólag rossz... Folytasd vele a munkát, nem az a dicsőség, hogy automata lovak elhordják a segged, hanem hogy egy ilyen lovat el tudsz lovagolni... Büszke lennék magamra, ha lenne egy ilyen lovam, és vele érnék el dolgokat... Ha saját lovam lenne, egy istenért nem passzolnám tovább, bármilyen is... Csak te ezt nem tudod érzékelni, mert mindent megkapsz.
2011. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem ismerlek, de a leírtak alapján jól el lettél kényeztetve.. elhiszem, hogy nem egy öröm nehéz lovaglású lóval dolgozni, de nem jelenti azt, hogy akkor rögtön le kell passzolni. ne automata lovat akarj, hanem próbálj ezzel foglalkozni, előbb-utóbb "megadja" magát. a helyedben nem csak lovagolni járnék ki, hanem vele lennék minél többet, és elkezdhetnél parellizni vele, vagy megcsinálni pár csatlakozást, mert ez nagyrészt hierarchia-probléma. ha a földről tisztelni fog, akkor a hátán ülve is kevesebb lesz vele a probléma.


nem mellesleg, amíg apud fizeti a lovat, addig neked nagyon nincs beleszólásod..

2011. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én pedig azt mondom, hogy tapasztalatlan, tudatlan lovasnak nem való ilyen ló, nem csak a lovas szívja meg, hanem a ló is. Ebből így nem fog semmi jó kisülni, az tuti. Nem is szabadna ráülnöd a lóra, ha nincs ott az edződ, mert egy ilyennel, mint amit leírtál, hazavágod mindazt, amit előtte esetleg az edződ beledolgozott.

Két dolgot tudok elképzelni: rá se ülj a lóra pár hónapig, add oda hozzáértőnek átlovaglásra, utána esetleg lehet valami belőletek, főleg, ha te addig egy képzettebb lovon megtanulsz dolgokat. De így ennek értelme nulla. A másik: kell neked egy új ló, ezt pedig add el olyasvalakinek, aki képes arra, hogy valódi lovasa és gazdája legyen.

2011. nov. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogyha ezt a lovat lepasszolja, és vesz egy automatát, akkor azt meg pár éven belül meg fogja unni, és akkor megint ugyanott tartunk...
2011. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Történet: anno nagyapámnak volt egy fél szemére vak lova..(szántott, vettet stb vele), miután megvakult kb 1 évig hisztis dög volt de nagyapám kitartott mellette. egy év elteltével a ló elkezdett nyugodni 25 évesen elpusztult de addig egy tökéletes ló volt és imádta öregapám a ló azon a reggelen mikor elment az örök legelőre :'( elszakította a kötőfékét kinyitotta az istálló ajtót és állt az ajtónál. Nagyapám megkérdezte tőle:-Mit csinálsz Te itt? a ló megbökte az orrával a fülébe szuszogott aztán békésen visszasétált az állásába nagyapám megkötötte és hagyta még pihenni kb 20 perc múlva egy nagy csattanás és a paci elment egy jobb életbe ;'(


Nos.. ez mond valamit??

2011. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet.

Volt egy ismerősömnek egy ugyanilyen lova,róla is kiderült hogy félszemére szinte teljesen vak.Valószínű azért ilyedezett mindentől, mert a fél szemére foltokat látott.A gazdája csináltatott egy olyan kantárt ami a rossz szemét eltakarta.Náluk ez a kantár teljesen bevált és az egyik legjobb lova lett.

2011. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!