Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy ügessen,...

Mit csináljak, hogy ügessen, és ne akarjon földhöz vágni?

Figyelt kérdés

Lovam mostanában pár alkalom óta borzasztóan "hisztis". Beléptetés után, mikor indítanám ügetésbe, egyből vágtába ugrik. Képtelen vagyok visszafogni, mert nem rohan el, hanem toporog. Hol üget, hol vágtázik, néha csak az eleje, néha csak a hátulja. Ezek után irányíthatatlanná vált legutóbb. Előtte tudtam kezelni. Egy nagy lovarda ügetés, és viszonylag rendben volt.

Ma viszont nem. Nem tudtam utána irányítani, elvitt. Szintén hol ügetett, hol vágtázott. Ha próbálom megfogni, akkor elkezdi csapkodni a fejét, és két lábra akar állni. Ez így már elég ijesztő, ezért gondoltam veszek pálcát. Nah... még rosszabb lett. Fel akart ágaskodni, erre ráhúztam, mire kilőtt, és elszaladt, majd a következő sarokban négy lábban ugrott föl, és nagyon le akart pakolni. Nem sikerült neki.

Ezek után tanácsra leszálltam róla, lekötöttem a fejét először lazán, és futószárra tettem. Nagyon szépen ment, majd rövidítettem, akkor meg tényleg úgy ment, mint a kisangyal, ezek után újra felültem rá, és szintén gyönyörűen dolgozott.

Mit tehetnék, hogy ne játsszuk el ezeket a hisztiket?


Jah, és nem húzhatok rá, ha vágtába ugrik, mert ügető a paci, és kb 1 hónapja vágtázunk vele. Eddig pöccre ment, rendben volt, de most elkezdett megkergülni. És nem a tavasz teszi, mert ma nagyon rosszindulatú volt, pedig alapból nem az.


2012. márc. 28. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
és ha mindig futószáraznád előtte? lehet,hogy csak egy jó nagy futás hiányzik neki
2012. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az nem megoldás, tele nincsen, mozog eleget.

E mellett pedig eddig ment simán, nem értem most mi baja. Nem szeretnék minden lovaglás előtt futószárazni... :(

Annyira jóindulatú és intelligens állat, nem tudom, hogy mi ütött belé.

Mondjuk utána jött hozzám, és bújt, és "bocsánatot kért", szóval kíváncsi vagyok, holnap is megcsinálja-e...

2012. márc. 28. 22:51
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha pályáról lehozott verseny ügető akkor ne csodálkozz, azt rendesen át kell lovagolni úgy mint a telivéreket.


Amiket leírtál az tipikusan az idomítás hiányára utalnak, kezd vele hosszú száron az ügetést .A csizmákkal és a szárakkal óvatosan bánj, mert valószínű , hogy szerencsétlen ló azt sem tudja mik ezek.Lehet , hogy még a háta is fáj, könnyen lehet az is , hogy ettől rohan. Egész lovarda helyett inkább körön kéne dolgozni vele mert egyrészt körön is tudnia kell menni , másrészt meg körön nem tud elvinni.Ha megakarod fogni akkor azért csapja fel a fejét mert félti a száját ami érthető, minden ilyen lónak amit lehoznak szét van nyírva a szája, ha húzod annál rosszabb , ilyenkor inkább engedni kell neki és lenyukszik. Az sem rossz ha futószárazással kezdesz és utána ülsz fel rá.

2012. márc. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Pályáról lehozott ló, de már több, mint két éve.

Fél éve pedig lovagolom. Edzőm is van, hetente egyszer van edzésem is egy ideje már. Rendesen, az alapoktól kezdve kezdtük átlovagolni. Fél éve még nem bírt egyenesen ügetni, meg ilyenek. És borzasztó puha szája van, nincs szétszedve neki.

Hosszú száron eddig lehetett vele dolgozni míg bemelegítés volt, de most két alkalom óta egyáltalán nem megy. Amúgy meg fél év alatt sikerült elérni, hogy ne rohanjon, szépen beadja a fejét, lépésben és ügetésben feladatokat csinálunk, külső, belső állítást, mindent. És nagyon szépen halad. Vágtát meg teljes lovardában szoktunk edzés végén pár kört, hogy szokja a jármódot, de most nem bírok vele.

És jelenleg nem tudok körön maradni vele, mint mondtam, mert elvisz, sodródik, hiába a csizma, hiába tartom a külső szárat.

Valami megoldást szeretnék, nem pedig, hogy előtte futószáraznom kelljen minden alkalommal.

Főleg, hogy ez nem állandó probléma, hanem most merült csak fel, tehát biztos lehet valamit kezdeni vele... Csak segítsetek, valami tippet adjatok!

2012. márc. 29. 11:10
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha ez nem állandó hiba és nem volt vele eddig baj, hanem most merült fel ez a probléma akkor ti csináltok valamit rosszul.
2012. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Istenem...

Mindent ugyan úgy csinálok, mint eddig. Csak most egy hete bekattant, hogy ő nem fog ügetni, és az óta vágtázik. Ha vissza akarom fogni, akkor meg földhöz akar csapni.

2012. márc. 29. 14:34
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

ugyanabban a felszerelésben lovagolod, mint eddig?

nem lehet, hogy elállítottak a kantáron vagy szorosabbra van húzva a heveder?

nincs feltörve valahol?

vagy valami csípés, sérülés nincs rajta?

2012. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, már jó ideje ugyan abban lovagolom, minden a helyén van.

Fel volt törve, de már jó ideje arra sem érzékeny.

Semmiféle sérülést nem láttam rajta, pedig mindig jól átnézem.


Kezdem úgy gondolni, hogy szimplán rossz napja volt.

2012. márc. 29. 15:52
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Ha csak most kezdte el és még nem csinálta sokszor, akkor én is arra gondolnék, hogy rossz napja lehetett, főleg ha eddig jól viselkedett.:)

De ha még tovább csinálja, az edződ biztos tud segíteni, látatlanban nem nagyon lehet tanácsot adni...:/

2012. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem lovagolt rajta valaki más rajtad kívül? Nálunk is van egy idősebb kanca, párszor ráült a tulajdonosa, és amikor utánna lovagoljuk meg van vadulva. Amire szépen megy, mindig elrontja szegény lovat, és amikor ügetek hirtelen beindul vágtába, vagy csak lépkedek és akaratlanul elkezd ügetni. Megengedem neki a szárakat, azokat szinte nemis használom csak a lábam és még olyankor is raplizik akkor nagyon feltud bosszantani, múltkor jól megrántottam a szárakat és szótfogadott. Nem szeretem bántani de ha szép szóra nemmegy akkor mást nemtudok csinálni. Szerencsére a mi lovaink nembakolnak, vagy nempróbálnak lepakolni, de én is az előtte futószárazást ajánlom, az tuti segít. Sok sikert!
2012. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!