Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy ügessen,...

Mit csináljak, hogy ügessen, és ne akarjon földhöz vágni?

Figyelt kérdés

Lovam mostanában pár alkalom óta borzasztóan "hisztis". Beléptetés után, mikor indítanám ügetésbe, egyből vágtába ugrik. Képtelen vagyok visszafogni, mert nem rohan el, hanem toporog. Hol üget, hol vágtázik, néha csak az eleje, néha csak a hátulja. Ezek után irányíthatatlanná vált legutóbb. Előtte tudtam kezelni. Egy nagy lovarda ügetés, és viszonylag rendben volt.

Ma viszont nem. Nem tudtam utána irányítani, elvitt. Szintén hol ügetett, hol vágtázott. Ha próbálom megfogni, akkor elkezdi csapkodni a fejét, és két lábra akar állni. Ez így már elég ijesztő, ezért gondoltam veszek pálcát. Nah... még rosszabb lett. Fel akart ágaskodni, erre ráhúztam, mire kilőtt, és elszaladt, majd a következő sarokban négy lábban ugrott föl, és nagyon le akart pakolni. Nem sikerült neki.

Ezek után tanácsra leszálltam róla, lekötöttem a fejét először lazán, és futószárra tettem. Nagyon szépen ment, majd rövidítettem, akkor meg tényleg úgy ment, mint a kisangyal, ezek után újra felültem rá, és szintén gyönyörűen dolgozott.

Mit tehetnék, hogy ne játsszuk el ezeket a hisztiket?


Jah, és nem húzhatok rá, ha vágtába ugrik, mert ügető a paci, és kb 1 hónapja vágtázunk vele. Eddig pöccre ment, rendben volt, de most elkezdett megkergülni. És nem a tavasz teszi, mert ma nagyon rosszindulatú volt, pedig alapból nem az.


2012. márc. 28. 22:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hisztis napja volt, el kell neki nézni.

Én azt mondom, üld ki, küzdjetek meg, hiszen neki is lehet rossz napja:)

2012. márc. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Amúgy én lovaglom, meg barátnőm. Az utóbbi időben én tartok neki edzés, meg amúgy sem rontotta el soha, szóval nagyon szépen dolgoznak.

Tényleg arra jutottam, hogy rossz napja volt, bújt is utána, ki is akart engesztelni, úgyhogy megnyugodtam :)

Csak úgy hirtelen nem tudtam, mi baja lehetett...

2012. márc. 30. 11:16
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig minden választ, bocsi, ha ismétlek valakit.

Ha meg vagy róla győződve, hogy nem idomítási hiányosság, hanem "csak meghülyült", akkor tedd a következőt: beugrik vágtába, hát vágtázzatok. Ha nem boxból hozod ki, hanem karámban szokott lenni napközben, még sérüléstől sem kell tartanod, valamelyest be van melegítve a ló. És menjen és menjen és menjen. Ha meg akar állni, akkor is hajtsd tovább - ő akart vágtázni, hát akkor vágtázzon! Aztán amikor már jól lefáradt és keményen hajtani kell ahhoz, hogy menjen, akkor léptesd le és kezdd vele elölről a munkát, mintha akkor jöttetek volna ki.

Kétszer megcsinálod vele, harmadszor át fogja gondolni, megéri-e ez neki.

2012. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Jó tipp, nagyon, csak egy gond van :S

Ügető, nem tud még normálisan vágtázni, de irányítani egyelőre nem lehet benne... erre is tudsz valami tanácsot adni? Tudom, hogy külső szár tart, és tolom kifele csizmával, de néha kisodródik, és félek, hogy felkenődünk a kerítésre.

2012. márc. 31. 20:01
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez nem könnyű. Segíthetsz magadnak azzal, hogy a pálcát ráfekteted a külső lapockájára, hogy ne essen ki rá olyan könnyen, belső kézzel lehet finom félfelvételeket csinálni, ha sodródik, meg igyekezz a tempót nem elereszteni. Ha egy bizonyos sebességhatáron belül vagytok, nem fog kisodródni, csak ne rohanjon ész nélkül.
2012. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom megfogadni a tanácsod.

Kemény lesz, de azért megpróbálom. Csak még azon a szinten vagyunk csak, hogy örülünk, hogy vágtázik... De rajta vagyok :)

2012. márc. 31. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!