Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan taníthatnám meg vágtázn...

Hogyan taníthatnám meg vágtázni? (egyedi eset)

Figyelt kérdés

Szóval már nem egy csikóról, hanem egy 9 éves lóról lenne szó. Az előző gazdái csak léptek meg ügettek vele, a vágta segítséget egyáltalán nem érti, elindul gyors, rohanós, tempótlan ügetésbe és egyszerűen sehogy sem tudom beugratni. Karámban a társaival láttam már vágtázni, de lovas alatt úgy viselkedik, mintha "meg lenne neki tiltva". Bár nyilván érthető, hogy nem tudja, mit akarok vele, amikor eddigi életében csak ügettek vele, de mégis... Hogyan taníthatnám meg neki?

Előre is köszönöm.


2012. ápr. 4. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Próbáltad már, hogy nyereggel a hátán, de lovas nélkül kiviszed terepre, úgy hogy mellette te egy másik lovon vágtázól?
2012. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Vidd ki terepre! Ügetésben nem fog tudni lépést tartani a többiekkel, ha vágtáznak, előbb-utóbb muszáj lesz neki is vágtáznia.
2012. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem társaságban lovagolni, de azért köszönöm azoknak, akik vették a fáradtságot és válaszoltak. :)
2012. ápr. 4. 16:29
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Vidd ki terepre és egy egyenesben küldjed, nem baj, ha az elején csak begurul vágtába ügetésből, de amint megteszi, akkor megdicséred. Esetleg még ugrathatsnál vele kisebb akadályt, rámész ügetésben, aztán van, hogy ugrás után vágtában megy tovább. Futószáron se ugrik be vágtába nagy körön?
2012. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%

Sajnos ez nem egyedi eset, nagyon sok ilyen elrontott ló van.


Idomítani kéne ahoz , hogy ez sikerüljön. Próbáld körön beugratni, belső állításból. Csinálj vele sok ügetés -lépés átmenetet, léptesd át sokat a hátuljával. Fontos , hogy a beugratás rendezett ügetésből történjen és legyen előkészítve a következő képen: Félfelvétel, belső állítás, belső csizma hajlít/átléptet(hevederen),ha ezeket elfogadta a ló akkor húzd fel a külső csizmát(heveder mögött) és tolj rá a derekaddal.


Ha esetleg belegurulna akkor vedd fel lépésbe és kezd az egészet újra,ha viszont beugrik (helyes lábra) akkor dicsérd meg (!) és csinálj vele sok kéz váltást és mind a 2 kézen csináld ezt meg vele. Ezekhez a dolgokhoz viszont szükségeltetik , hogy tudjon ütemesen ügetni, stabil legyen a támaszkodása. Az sem árt ha sokat futószárazod.

2012. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves előző: Köszönöm a részletes leírást, bár szerinted egy ilyen hanyagul lovagolt ló tud olyanokat, hogy támaszkodás, vagy ilyesmi? Pedig az valóban egy alapkövetelmény... Majd egyszer!

2012. ápr. 4. 20:54
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Először szerintem tanítsd meg futószáron hangra vágtázni. Ott is törekedj arra, hogy ne össze vissza menjen, hanem szépen beugorjon. Először lehet azt is, hogy belehajtod vágtába és utána finomítasz rajta.
2012. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Belső állítás nélkül normálisan nem lehet megtanítani, ugyanis ez is hozzá tartozik a beugratáshoz. Először is el kell nála érni ,hogy ütemesen tisztán ügessen ,sokszor lenyújtatni ,hogy adja fel a hátát, így elkezdi használni a hátulját, valamint rögzíteni kell nála az egyenletes támaszkodást és megtanítani fordulni a külső száron. Ha ezek megvannak, akkor fogja csak tudni megcsinálni az átmenetet addig, amíg nincs toló erő a hátuljából addig mindig az elején lesz. A következőt ajánlom, ha elérted nála a fent említett dolgokat, akkor kezd el a beugratást a következőképpen: enyhe belső állítás, 2 ütemet ülj le tanügetésbe ,derékkal illetve egy határozott csizmasegítséggel emeld be. Ne vágtáz vele elsőnek sokat és könnyíts ki neki. Ha jó lábra ugrik be, dicsérd meg. Elképzelhető, hogy nem veszi majd egyből és belerohan majd. Ez természetes, ilyenkor vedd fel lépésbe sétálj vele 2 kört és az egészet kezd újból, nagy vonalakban ennyi lenne.
2012. ápr. 5. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsó: Egyszer én is szóról szóra ezt a szöveget írtam le amit te xd Másolás+beillesztés vagy csak a véletlen műve? Ha az első akkor szerintem ezt te sem gondoltad komolyan.... Ha utóbbi akkor meg jó nagy véletlen D
2012. ápr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Ctr C, Ctr V

tőled tanultam ezt. Anno még én kérdeztem, hogy az ügetővel hogyan lehet vágtázni.

2012. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!